Hlavná interiérový Dizajn Teakové drevené podlahy (klady a zápory a populárne štýly)

Teakové drevené podlahy (klady a zápory a populárne štýly)

Tu skúmame podlahy z teakového dreva vrátane výhod a nevýhod a populárnych typov pre interiérový dizajn.
Krásna hlavná spálňa s podlahou z teakového dreva na saniach a lustrochTeak ako stavebný materiál sa používal už v 7. storočí. Námorní dopravcovia uprednostňovali drevo pre jeho odolnosť proti vlhkosti a náchylnosť k udržiavaniu rozkladu a hmyzu na uzde. Niektoré staré námorné lode z posledných pár storočí vďaka svojmu teakovému zloženiu plávajú dodnes

darčeky k výročiu uvedené podľa rokov

Pre svoje odolné vlastnosti je možné podlahy z tíkového tvrdého dreva použiť na vonkajšie terasy a terasy. Niektorý vonkajší nábytok je vyrobený tiež z teaku. Ako podlahový materiál má farbu, ktorá sa pohybuje od bledožltkastého odtieňa po bohatší tmavo béžový odtieň. Staršie podlahy z tvrdého dreva majú tendenciu dostať sa do dokonca žltkastohnedej farby s miestnymi tmavými pruhmi. Pokiaľ ide o zrno, textúra je dosť náhodná, niektoré sú rovné a iné nie.

Na stupnici Janka má teak pomerne nízke 1155, čo z neho robí jedno z mäkších tvrdých drevín. Jeho odolnosť je však stále dostatočne dobrá, takže jeho použitie ako podlahového materiálu z tvrdého dreva je stále praktické. Dajte pozor na prípadné preliačiny, ktoré by mohli byť spôsobené nohami nábytku. Odstráňte to pomocou čalúnenej spodnej strany alebo koberca, aby ste zabránili nežiaducemu odieraniu.

Pri použití podlahy z tvrdého dreva z teakového dreva nezabudnite na jej obmedzenia. Nikdy nepoužívajte teakovú drevenú podlahu alebo inú drevenú podlahu v miestnostiach so stojatou vodou, nadmernou vlhkosťou alebo dostatkom vlhkosti. Z tohto dôvodu by sa podlaha z teakového tvrdého dreva nikdy nemala používať v úrovniach pod úrovňou prírodného stupňa. Vlhkosť má tendenciu vsakovať cez pôdu pod zem a mohla by spôsobiť predčasné rozpadnutie teaku. Tiež UV žiarenie, napríklad zo slnka, spôsobuje zafarbenie teakového tvrdého dreva. Preto určite použite žalúzie, ak je vonku príliš silné denné svetlo.

Údržba teakového tvrdého dreva je pomerne jednoduchá. Na začiatok by malo stačiť pravidelné mopovanie a vysávanie. Snažte sa tiež používať teplú vodu každý týždeň alebo každý druhý týždeň, aby boli podlahy relatívne čisté. Ako pri každej drevenej podlahe, aj pri teakovom tvrdom dreve je potrebné občasné voskovanie, aby si udržal lesk. Pred nanesením olejovej vrstvy nezabudnite z povrchu podlahy odstrániť všetky nečistoty alebo prach.

Teakové drevo sa vo všeobecnosti považuje za udržateľný a ekologický stavebný materiál. To môže pomôcť pri celkovej zeleni budovy a môže mať výrazne menšiu uhlíkovú stopu ako iné podlahové materiály. (Navštívte naše typy hardvérových podláh galéria pre viac druhov dreva pre interiérový dizajn)

Obsah

Tradičná biela kuchynská kuchynská linka s podlahou z teakového drevaTeakové podlahy z tvrdého dreva Klady a zápory

Teak má na to veľa dobrých vlastností. Medzi výhody patrí pomerne silná odolnosť. Celkom dobre zvláda veľkú premávku, ťažké aktivity a domáce zvieratá. Štiepky a praskliny sa tvoria relatívne neskôr ako iné materiály kvôli tomu, aká odolná môže byť teaková podlaha.

Teak je tiež pomerne odolný proti poškodeniu vlhkosťou. Mnoho majiteľov domov v tropických, vlhkých krajinách v Tichom oceáne a v juhovýchodnej Ázii dáva prednosť teaku, pokiaľ ide o stavebné materiály pre domácnosť. Okrem toho je tiež silný proti všetkým prípadom hniloby a napadnutia hmyzom.

Jeho estetika si obľúbila aj návrhárov. Teak je drevina, ktorá si zachováva veľa svojich prírodných olejov, a tak sa môžete rozhodnúť, že ho necháte nedokončený alebo neošetrený a drevo celkom krásne starne. Účinným spôsobom, ako znížiť náklady, môže byť aj vynechanie kroku dokončovania a farbenia.

So všetkým, čo bolo povedané, má teak svoj spravodlivý podiel aj na negatívach. Napríklad teak býva pomerne drahý v závislosti od toho, odkiaľ ho objednávate. Je to pomerne plodný druh v Ázii, ale v Severnej Amerike je vzácnejší. Väčšina z toho musí byť exportovaná z iných krajín, ktoré mierne zvyšujú ich ceny.

sobášna licencia okresu anne Arundel

Údržba teaku môže byť tiež celkom fuška, ak nie ste ten, kto má rád stavebné materiály, ktoré s pribúdajúcim vekom menia farby a textúry. Ak máte radi, že vaša teaková podlaha vyzerá každý rok konzistentne, musia sa pravidelne končiť a naolejovať.

Napokon je známe, že niektoré druhy teaku sú ohrozené. Nezabudnite vziať do úvahy udržateľnosť materiálov, ktoré si vyberiete pre svoj domov, a skontrolujte, či je teak, ktorý budete používať, schválený príslušnými orgánmi, ako napríklad Forestry Stewardship Counsel (FSC).

Ceny podlah z tíkového tvrdého dreva

Obývacia izba s podlahami z tvrdého dreva z teakového drevaCena teakovej podlahy môže stúpať alebo klesať v závislosti od mnohých rôznych faktorov. Prvým z nich je jeho trieda alebo kvalita. Najnižšia kvalita teakovej podlahy sa môže pohybovať od 6,00 do 7,50 dolárov za meter štvorcový. Naozaj špičkový a kvalitný teak vám môže vyťažiť až 14,00 až 17,50 dolárov za štvorcový meter. Väčšina bežného tíkového dreva bude okolo 10,50 až 13,00 dolárov za štvorcovú stopu.

námornícke šaty pre družičky do 100

Majte na pamäti, že náklady sa budú líšiť v závislosti od miestnych faktorov, ako sú napríklad vlastné cenové rozpätia vašich dodávateľov, dostupnosť teaku vo vašej oblasti a množstvo podlahoviny, ktorú si objednáte. Všeobecne platí, že čím viac oblasti pokrývate, tým nižšia je cena za štvorcový meter.

Berte do úvahy aj skryté faktory, ako sú náklady na inštaláciu a prácu, možné poplatky za povolenie alebo dane vo vašej oblasti a náklady na povrchovú úpravu alebo ošetrenie dreva.

Podlaha z tvrdého dreva z brazílskeho teakového dreva

Navrhnuté brazílske teakové drevené podlahy v obývacej izbe(Pozrite si túto navrhnutú brazílsku podlahu z tíkového dreva na Wayfair).

Cumaru Brazilian Teak, viac obyčajne známy ako Brazilian Teak, sa zberá väčšinou z Južnej Ameriky, kde je pôvodným druhom. Je silnejší ako bežné druhy tvrdého dreva a dá sa z neho celkom efektívne použiť podlaha z tvrdého dreva. Má veľmi výrazný vzhľad a veľké množstvo materiálovej sily. To mu dáva okrem jeho povahy ako dovezeného materiálu aj vyššie počiatočné náklady, ale vyššia cena sa za kvalitu druhu často oplatí.

Farebne má charakteristický červeno-béžový odtieň teaku. V tvrdosti sa radí na neuveriteľných 3540 stupňov na stupnici tvrdosti Janka. Preto je vynikajúci pre oblasti s vysokou premávkou a miesta náchylné na silné opotrebovanie podláh.

Napriek svojej tvrdosti sa s ním pomerne ľahko pracuje; väčšina dodávateľov a inštalatérov bude mať skúsenosti s prácou s brazílskym teakom. Väčšina majiteľov a dizajnérov bude uprednostňovať drevo pre jeho vizuálnu príťažlivosť. Bude mať mierne farebné variácie, ktoré mu dodajú charakter a hĺbku ako materiálu. Ich konečná úprava rôznymi materiálmi tiež prináša rôzne konečné výsledky. Olejové povrchové úpravy jej dodajú hlbší odtieň; škvrny na báze vody udržia farbu relatívne nezmenenú. Brazílsky teak sa hodí k svetlejšiemu nábytku a dekoru pre dobrý kontrast.

Brazílsky teak sa dodáva v kusoch dlhých 1 až 7 stôp a často bude pripravený už hotový. Väčšina brazílskych teakových dosiek bude dlhá asi 3 stopy.

Podlaha z agátového teaku z tvrdého dreva

Kuchyňa s podlahou z akáciového teaku a drevenými skrinkamiAcacia teak je odroda akácie, ktorá pochádza prevažne z Ázie, Austrálie a Afriky. Majú ich aj tichomorské ostrovy, rovnako ako niektoré vybrané časti Severnej Ameriky. Jeho určujúcim znakom sú zvlnené a široké zrná, ktoré majú na mnohých miestach výrazné uzly. Je tiež známe, že tento konkrétny druh je odolný voči vode a relatívne silný proti plesniam a menším požiarom.

Ako stavebný materiál je teak z agátu vyhľadávaný pre svoju odolnosť, estetiku a všestrannosť. Aj keď sa používa na podlahu, dá sa použiť aj na spracovanie dreva, nábytku, nástrojov, ba dokonca aj na misy.

Darčeky pre rodičov k 40. výročiu svadby

Používanie akácie ako podlahového materiálu má veľa negatívnych stránok. Samotný materiál sa etabloval ako druh s rôznymi nádhernými textúrami a farbami. Niektoré vzorky nájdete v tmavohnedých odtieňoch a iné v slnečných žltých farbách. Nehovoriac o jeho krásnych a jedinečných zrnách a vzoroch textúry.

Je tiež celkom odolný a odolný proti opotrebovaniu. Chvíľu trvá, než je potrebné podlahu prepracovať alebo vymeniť, a ako taká funguje dobre pre domácnosti.

Je to tiež materiál vhodný pre rozpočet. Počiatočné náklady sú v porovnaní s inými exotickými drevinami často pomerne nízke a údržba je z hľadiska rozpočtu tiež prechádzkou v parku.

Pamätajte však, že akáciový teak bude mať niekedy tendenciu sa trochu zmenšovať a deformovať. Vzhľadom na charakter stromov, z ktorých pochádzajú, sú dostupné dĺžky dosiek aj na krátkej strane. S jeho rozmanitosťou textúr tiež prichádza šanca mať viac chýb a nekonzistenciu v jeho celkovom vzhľade. Navštívte túto stránku a pozrite si našu galériu obývacie izby s podlahami z tvrdého dreva pre viac nápadov.