Hlavná „Garáže Najlepší softvér pre garážový dizajn 11 (zadarmo a platené)

Najlepší softvér pre garážový dizajn 11 (zadarmo a platené)

Vitajte v našom sprievodcovi špičkovým softvérom na navrhovanie garáží vrátane bezplatných aj platených aplikácií na plánovanie rozloženia, vzhľadu a úložných potrieb miestnosti.
Softvér na navrhovanie garážíVaša garáž je rovnako dôležitá ako ktorákoľvek časť vášho domu. Môže byť použitý nielen ako parkovisko pre vaše vozidlá, ale môže byť tiež použitý ako sklad pre vaše veci, miesto pre vaše koníčky alebo dielňa. Bez ohľadu na to, čo sa rozhodnete pre svoju garáž, je dôležité, aby ste ju starostlivo naplánovali a usporiadali všetko podľa svojich požiadaviek.

Plánovanie akéhokoľvek typu priestoru alebo v tomto prípade garáže môže byť dosť drvivá úloha. Našťastie je na trhu k dispozícii veľa návrhových softvérových programov, ktoré vám môžu pomôcť dosiahnuť návrh garáže, ktorý si predstavujete pre svoj domov. Správny návrhový softvér vám pomôže ľahko vytvárať plány a rozloženia a zároveň vám pomôže pri odhadoch a problémoch s fázou plánovania. A keďže väčšinu z týchto návrhových programov je možné použiť na vytvorenie fotorealistických 3D, môžete si ľahko vizualizovať svoj návrh a zmeniť ho podľa svojich potrieb a požiadaviek.

Obsah

Ďalej uvádzame náš vlastný zoznam najlepších bezplatných a platených softvérov na návrh garáží na trhu:

Najlepší softvér pre návrh garáží - bezplatné možnosti

Bezplatné verzie návrhového softvéru niekedy stačia na vytvorenie úplných 2D plánov a 3D perspektív, pretože väčšina z týchto programov obsahuje všetky základné funkcie pre kreslenie a kreslenie pomocou výpočtov. V niektorých prípadoch webové stránky ponúkajú bezplatné skúšobné verzie, ktoré obsahujú všetky funkcie ich platených kolegov, môžete ich však používať iba obmedzený čas.

Tu je zoznam najlepších softvérov na navrhovanie garáží, ktoré si môžete zadarmo vyskúšať:

SketchUp

Nástroj na návrh náčrtuStránka: https://www.sketchup.com/

Sketch Up je jeden z najodporúčanejších návrhových softvérov dostupných na trhu. Dodáva sa v bezplatnej aj vo viacerých platených verziách a skúšobnú verziu je možné stiahnuť priamo z ich webových stránok. Ak si nechcete program nainštalovať, máte tiež možnosť použiť túto aplikáciu vo svojom webovom prehliadači.

Najlepšie, čo môže Sketch Up ponúknuť, je, že aj keď používate bezplatnú verziu, stále si môžete skutočne vychutnať všetky jeho funkcie, ale iba na obmedzený čas. Považuje sa za jeden z najlepších nástrojov na plánovanie návrhu garáží, pretože vďaka užívateľsky prívetivému rozhraniu môžete ľahko vytvárať podrobné pôdorysy, dispozície a 3D výkresy, aj keď nemáte predchádzajúce znalosti o žiadnom inom softvéri na návrh. Vďaka jeho intuitívnym nástrojom môžete tento softvér použiť na vytvorenie súboru pripojený alebo odpojený návrh garáže .

Spustenie projektu v aplikácii Sketch Up by vyžadovalo, aby ste svoj pôdorys alebo rozloženie nakreslili alebo načrtli v pôdoryse. Potom odtiaľ môžete vykresliť svoj 3D model. Aj keď má Sketch Up automatické zarovnanie a funkciu jednoduchého prichytenia čiar, tento softvér vyžaduje, aby ste od základu nakreslili škrupinu svojho pôdorysu - to znamená, že steny musia byť nakreslené po riadkoch. Hrúbku steny je možné nastaviť manuálne pomocou meracieho poľa v spodnej časti obrazovky, kde môžete zadať svoje konkrétne merania.

Jediné základné príkazy, ktoré musíte vedieť, aby ste mohli začať 2D kreslenie a 3D perspektívu v aplikácii Sketch Up, sú vo všeobecnosti iba čiara / nástroj na kreslenie (kreslenie čiar pomocou ikony ako ceruzka), offset (ktorý vám umožňuje vložiť okolité ohraničenie do formy - zvlášť užitočné na vytváranie stien), nástroj na tlačenie a ťahanie (vytiahne vašu kresbu nahor alebo nadol, aby bola trojrozmerná), nástroj na presun (umožňuje navigáciu v prvkoch vo výkrese).

Ak chcete svoj plán garáže spresniť, môžete pridať ďalšie dizajnové prvky, ako sú okná, dvere, nábytok, svietidlá, úložný priestor a vybavenie, stiahnutím hotových modelov do 3D skladu v aplikácii Sketch Up. Tieto komponenty je možné importovať do vášho modelu zadarmo - na to, aby ste ich mohli používať, musíte byť pripojení k internetu. Ostatné povrchové úpravy a textúry ako kameň, tapety, textílie, drevo, kov a farby je možné vybrať z ich rozsiahlej zabudovanej knižnice materiálov.

Môžete sa tiež pohrať s pohľadmi na váš plán garáže, aby ste ho mohli upravovať opatrnejšie po uhle. Ďalšou pridanou funkciou aplikácie SketchUp je živý prechod, ktorý vám umožní absolvovať vizuálnu prehliadku vášho modelu. Vďaka tomu je plánovanie garáže zaujímavejšie a zároveň môžete efektívnejšie plánovať priestor a ubezpečiť sa, že spĺňa všetky vaše špecifické požiadavky.

Pôdorys

Softvér na navrhovanie podlahových plánovačovStránka: https://floorplanner.com/

Floor Planner je softvér na návrh a plánovanie, ktorý je možné použiť nielen na plánovanie garáží, ale aj na akýkoľvek typ oblasti alebo priestoru. Tento softvér možno použiť na vytvorenie interaktívnych pôdorysov a podrobných rozložení a perspektív. Floor Planner poskytuje 2D aj 3D formáty, ktoré vám veľmi pomôžu pri úplnej vizualizácii toho, ako má vaša garáž vyzerať.

S týmto softvérovým programom sa pracuje pomerne ľahko a vytvára výstupy, ktoré sú vizuálne veľmi príťažlivé. V skutočnosti jedna z najchytľavejších recenzií na ich webových stránkach uvádza, že Floor Planner je ako AutoCad a Sims dohromady. Je to v porovnaní s inými programami menej komplikované a funguje to väčšinou pomocou príkazov drag and drop. Môžete nakresliť pôdorysy vo vánku alebo použiť ich intuitívny editor, vďaka ktorému bude váš pôdorys hotový za pár minút.

nápady na darčeky na svadbu

Rozvíjanie vášho 2D rozloženia do podrobnejšieho pôdorysu je tiež ľahké. Pôdorys má funkciu Auto Furnish, ktorá vám umožní vyzdobiť si pôdorysy jediným kliknutím. Pomocou tohto príkazu môžete zariadiť svoj pôdorys a mať ho okamžite pripravený. Ak sa však chcete podrobnejšie zaoberať a máte na mysli konkrétny dizajn garáže, môžete si postupne vyberať nábytok, bytové zariadenie a vybavenie z ich rozsiahlej knižnice materiálov, ktorá obsahuje viac ako 150 000 hotových modelov na výber.

Floor Planner vám tiež umožňuje vytvárať z vašich 2D pracovných výkresov fotorealistické 3D perspektívy a ohromujúce fotografické obrázky. Pre tých, ktorí sa zaoberajú dizajnom garáží, sú výkresy formátu prezentácie veľmi významné z hľadiska marketingu a prezentácie projektov pre potenciálnych klientov. Zatiaľ čo pre majiteľov domov sú vykreslené perspektívy ľahšie pochopiteľné v porovnaní s technickými výkresmi.

Floor Planner beží na stolnom počítači pomocou prehliadača, ale má aj verziu aplikácie, ktorá podporuje zariadenia ako iPhone a iPad. Táto funkcia vám umožňuje prezerať si svoje plány kdekoľvek a je mimoriadne užitočná pri získavaní materiálov a dodávateľov, pretože máte po ruke kópiu svojho rozloženia. Môžete sa zaregistrovať a získať bezplatnú verziu na ich webovej stránke, ktorá vám umožní vytvoriť jediný projekt. Floor Planner je k dispozícii aj v platenej verzii, ale bezplatná verzia funguje dobre, najmä ak potrebujete iba plány a výkresy projektu prestavby garáže.

Návrhár garáží Bighammer Do-It-Yourself

Návrhár garáží pre domácich majstrovStránka: http://www.bighammer.com/cqdesignstartneo/

Big Hammer Do it Yourself Garage Designer je softvérový program, ktorý sa výhradne zameriava na návrh, plánovanie a organizáciu garáže. Je to webový program, čo znamená, že ho môžete používať v prehliadači a nevyžaduje inštaláciu vo vašom stolnom počítači. Beží však iba v prehliadači Internet Explorer.

Tento softvér na navrhovanie garáží sa ľahko používa a pri navrhovaní nevyžaduje žiadne predchádzajúce skúsenosti. Je ľahko pochopiteľný, má užívateľsky prívetivé rozhranie a je intuitívny, čo vám umožní navrhnúť akékoľvek garážové miesto od nuly bez akýchkoľvek ťažkostí. Väčšinou to tiež vyžaduje metódy klikania a ťahania, takže môžete očakávať, že svoj pôdorys pripravíte za okamih.

Tento softvérový program je čo najpodrobnejší a ponúka veľa hotových komponentov, dizajnových prvkov, materiálov a povrchových úprav, ktoré môžete potrebovať pri navrhovaní garáže. Môžete si vybrať z materiálov, ktoré vychádzajú z katalógov skutočných výrobkov. Pre každý stavebný materiál, ktorý sa rozhodnete vložiť do výkresu, je zahrnutý realistický cenový zoznam. V plánoch sú navyše uvedené aj veľkosti reziva, ktoré potrebujete, typy strešných krytín, stĺpov, okien a dverí. Vďaka tomu si môžete byť istí, že váš návrh garáže predstavuje presné vyobrazenie priestoru, ktorý spĺňa všetky vaše špecifické potreby a požiadavky.

Big Hammer Urob si sám Garážový dizajnér má tiež niekoľko pohľadov na kresby, ako naprPôdorys, zobrazenie rozloženia príspevku, 3D zobrazenie a zobrazenie dimenzie.Máte tiež možnosť vygenerovať podrobné výtlačky, ktoré možno použiť na stavebné povolenie. K dispozícii je tiež nastavenie 3D vizualizácie, ktoré je možné použiť na vytvorenie plánov formátu prezentácie a fotorealistických perspektív. Okrem pracovných výkresov a 3D perspektív je možné tento návrhový softvér použiť aj na výrobu ďalších konštrukčných dokumentovVyplňte kusovník, metrické správy a zoznamy použitia materiálu.

darček k desiatemu výročiu pre ňu

BigHammer má množstvo programov založených na programe Internet Explorer, ktoré môžete použiť na navrhovanie všetkých druhov vecí vo vašej domácnosti a okolo nej. Program Garage Designer je jednou z najlepších možností od spoločnosti, ktoré sa majú použiť. Tento program vám umožní pripraviť garáž na základe materiálov, ktoré chcete použiť v projekte stavby, umiestnenia dverí a ďalších prvkov.

Ľahká garáž

Návrhár úložného priestoru v garážiStránka: https://www.easygaragestorage.com/

Easy garáž je spoločnosť, ktorá sa špecializuje na navrhovanie, výrobu a inštaláciu odolných a vysoko kvalitných skladovacích systémov pre garáže. Spoločnosť pôvodne začala vyrábať skladovacie systémy, ale rozvetvili sa do dizajnu garáží. Môžu vám pomôcť, ak máte požiadavky na dizajn, ale tiež ponúkajú online interaktívny nástroj na návrh, ktorý môžete použiť na plánovanie sklad v garáži systém. Najlepšie na ich softvéri je, že ich môžete používať zadarmo a pri vytváraní jednoduchého účtu v garáži si môžete uložiť toľko návrhov, koľko chcete. Easy Garage je navyše webový program, čo znamená, že ho môžete používať v akomkoľvek type prehľadávača, ak ste pripojení k internetu.

Vďaka Easy Garage je plánovanie garáže rýchle a ľahké. Ich webová stránka ponúka krátke videonávody, ktoré vás prevedú procesom navrhovania úložného systému v garáži. Tento softvér tiež ponúka dva jednoduché spôsoby, ako začať s projektom garáže. Jedným je začať s balíkom alebo hotovou šablónou, ktorú môžete upraviť a prispôsobiť podľa svojich preferencií. Môžete zmeniť farbu, veľkosť a konfiguráciu alebo pridať a odobrať výrobky na základe vašich konkrétnych požiadaviek na dizajn garáže. Ďalšou možnosťou je postaviť si úplne od nuly. Môžete si vybrať rôzne štýly skriniek, pracovných plôch a príslušenstva, aby ste vytvorili ideálne úložné riešenie, ktoré zodpovedá vášmu vkusu a potrebám.

Easy Garage Storage ponúka všetky druhy garážových úložných systémov, ako sú skrinky, zásuvky a police. Okrem nich majú aj rôzne doplnky, z ktorých si môžete vybrať, ako sú koše, koše, háky na lamely atď.

Jednou z veľkých výhod jednoduchého softvéru na navrhovanie garáží je, že uľahčuje celý proces návrhu - od vytvorenia usporiadania vášho skladu až po objednanie a inštaláciu. Nech už si z ich katalógu vyberiete čokoľvek, obsahuje úplný popis a špecifikáciu, ako aj ceny. Keď vyberiete všetko, čo potrebujete, na obrazovke sa zobrazia celkové náklady na váš garážový úložný systém, takže už máte predstavu o tom, čo si musíte pripraviť na svoj rozpočet.

Virtuálny architekt

3D softvér na návrh garážeStránka: http://www.homedesignsoftware.tv/

Virtuálny architekt je možné použiť na návrh ktorejkoľvek časti vášho domu vrátane vašej garáže. Tento softvér je k dispozícii v bezplatnej aj platenej verzii, ale druhá má viac funkcií. Visual Architect možno použiť na navrhovanie 2D plánov a výkresov v 3D formáte. Tento dizajnový softvér sa používa pomerne ľahko a nevyžaduje žiadne profesionálne skúsenosti. Ich webová stránka ponúka aj inštruktážne videá, ktoré vám môžu pomôcť začať s projektom.

Vytvorenie pôdorysu pomocou tohto návrhového softvéru je nekomplikované. Dáva vám možnosť začať kresliť úplne od nuly alebo použiť ich funkciu sprievodcu návrhom. Vďaka tomu môžete do softvéru nahrať fotografiu svojej garáže, ktorá bude analyzovaná sprievodcom návrhom. Sprievodca návrhom potom automaticky vygeneruje rozloženie, ktoré môžete upraviť na základe svojich požiadaviek. Jednotlivé prvky dizajnu, ako sú rozmery, výšky a šírky steny, je možné doladiť a popri tom môžete pridať ďalšie komponenty, ako sú dvere, okná, úložné priestory a nábytkové predmety. Materiály a povrchové úpravy môžu byť tiež začlenené do vašich výkresov, aby boli podrobnejšie.

Môžete tiež použiť program Visual Architect na vytvorenie 3D pohľadu na váš plán garáže. Môžu byť tiež pridané svetlá, tiene a odlesky, ktoré poskytnú fotorealistickejší pohľad na vašu garáž. Okrem 3D je živý prechod tiež ďalšou bonusovou funkciou Virtual Architect.

Návrhár amerických staviteľov garáží

Stavitelia garáží na mieru

(Softvér je momentálne offline) Stránka: https://www.americangaragebuilders.com/

American Garage Builders je spoločnosť so sídlom vo Wisconsine a Illinois, ktorá sa špecializuje na návrh, konzultácie a výstavbu garáží. Vyvinuli vlastný webový softvérový program, ktorý zákazníkom pomáha prispôsobiť návrh garáže podľa svojich požiadaviek a vyskúšať si proces navrhovania na vlastnej koži.

Návrhár American Garage Builders Designer vám umožňuje vytvoriť pôdorys alebo 2D pôdorys vašej garáže a vložiť do nej ďalšie prvky návrhu, aby bola podrobnejšia. Môžete si zvoliť veľkosť svojej garáže a potom do svojho plánu pretiahnuť vopred pripravené komponenty, ako sú rôzne veľké vozidlá, bicykle, motocykle a ďalšie kusy nábytku, ako sú lavičky a úložné priestory. Ďalej môžete umiestniť okná a dvere podľa svojich konkrétnych požiadaviek na veľkosť výberom z ich knižnice.

American Garage Builders Designer je softvér, ktorý je veľmi vhodný pre začiatočníkov. Je pomerne jednoduché a ľahko sa s ním pracuje, takže je to vynikajúci softvér, s ktorým sa dá začať pracovať. Tento dizajnérsky program nie je taký podrobný a pokročilý ako tu spomenutý iný softvér, ale funguje skutočne dobre, pretože vám poskytne celkovú predstavu, vizualizáciu a usporiadanie toho, ako má vaša garáž vyzerať.

Tento softvér sa tiež viac zameriava na organizáciu vašej garáže a je špeciálne navrhnutý pre plánovanie rozsiahlych projektov výstavby garáží.

Najlepší softvér pre návrh garáží - platené možnosti

Okrem bezplatného návrhového softvéru, ktorý je k dispozícii na stiahnutie online, sa môžete tiež rozhodnúť pre nákup návrhárskeho softvéru pre garáže. Prečo však musíte používať platenú verziu, ak už môžete kresbu vytvoriť pomocou bezplatnej verzie? Na dokončenie projektu prestavby budete niekedy možno potrebovať podrobnejšie plány a kompletnú sadu pracovných výkresov.

Všeobecne platí, že hlavným rozdielom medzi programami plateného návrhového softvéru a bezplatnými programami návrhového softvéru sú ich vlastnosti. Pokročilejšie programy vám umožnia nielen vytvárať jednoduché 2D plány a základné 3D výkresy, ale namiesto toho ich možno použiť na vytvorenie kompletných technických pracovných výkresov, fotorealistických 3D perspektív a živých návodov.

Tu je zoznam top bezplatných softvérov na navrhovanie garáží, ktoré môžete použiť pre svoje rôzne požiadavky:

Sketch Up Pro

3D návrhový softvér pre garáže

Stránka: https://www.sketchup.com/products/sketchup-pro

Sketch Up Pro je jedným z najviac odporúčaných návrhových nástrojov, ktoré používajú dizajnéri, architekti a umelci. Ponúka rovnaké funkcie ako bezplatná verzia a mnoho ďalších. Sketch Up Pro obsahuje 2D aj 3D program, ktorý vám umožňuje vytvárať pôdorysy a perspektívy. Táto dizajnová aplikácia má aj zásuvné moduly, ktoré sú k dispozícii na stiahnutie, napríklad svetelné nástroje, vykresľovače a Vray. Pluginy pomáhajú vylepšiť perspektívu vášho plánu pomocou odrazov, tieňov a svetelných efektov. Budete prekvapení, aký fotorealistický výsledok môže Sketch Up pro vytvoriť.

Pre niekoho, kto má dostatočné pozadie v počítačových aplikáciách, je Sketch Up Pro pomerne ľahko použiteľný a vývoj pôdorysu a 3D sa dá ľahko naučiť. Najskôr môžete začať vytvorením pôdorysu alebo pôdorysu svojho priestoru zadaním rozmerov a použitím nástroja čiara - ikony, ktorá vyzerá ako ceruzka. Potom, čo dokončíte rozloženie, môžete začať extrudovať steny pomocou ikony push alebo pull.

Pridanie ďalších dizajnových prvkov do aplikácie Sketch Up pro je tiež oveľa jednoduchšie, pretože namiesto nulového nakreslenia každej položky máte možnosť stiahnuť si úložný priestor, kusy nábytku, doplnky, spotrebiče a ďalšie vybavenie z ich 3D skladu (knižnica modelov, ktoré sú k dispozícii na použitie bez ďalších nákladov. A aby bol váš model realistickejší, môžete pomocou knižnice materiálov pridať dokončovacie detaily, ako je farba alebo rôzne textúry.

jcpenney matka nevesty šaty

Táto aplikácia nie je webový program, čo znamená, že si ju musíte stiahnuť a nainštalovať do svojho počítača. Ak ho chcete používať, nemusíte byť pripojení k internetu. S verziou Pro môžete tiež exportovať ďalšie formáty súborov, ako sú CAD a PDF, a vytvárať konštrukčné pracovné výkresy. Ďalšie špeciálne funkcie vám umožňujú generovať zoznamy, vytvárať prehľady a exportovať animované videá. Prechádzky je možné vytvoriť aj pomocou ľubovoľného 3D modelu, ktorý ste vytvorili.

Skicár miestností

Softvér na návrh pôdorysuStránka: https://www.roomsketcher.com/

RoomSketcher je nástroj na navrhovanie domov, pomocou ktorého môžete vytvárať pôdorysy a perspektívy. Umožňuje vám tiež ozdobiť, zariadiť a doplniť vaše usporiadanie, aby ste ho mohli úplne vizualizovať v 3D. Aj keď si to môžete vyskúšať zadarmo, platená verzia ponúka kompletné funkcie, vďaka ktorým bude váš 3D realistickejší.

RoomSketcher v zásade ponúka tri veci, (1) vytváranie vysoko kvalitných 2D a 3D pôdorysov, (2) vytváranie ohromujúcich a realistických 3D fotografií a 360 pohľadov a (3) generovanie interaktívnych živých 3D návodov.

Vytváranie a kreslenie pôdorysov je jednoduché, ale ak nemáte dostatok času na to, aby ste to robili sami, Room Sketcher má špeciálnu službu, ktorá umožňuje vaše pôdorysy online, aby to za vás mohol urobiť odborný ilustrátor. Musíte jednoducho nahrať náčrt alebo nákres svojej izby alebo domu a očakávať, že budete mať načrtnutý plán pripravený na ďalší deň.

Podrobné sú aj výkresy, ktoré môžete vytvoriť v aplikácii RoomSketcher. 2D pôdorysy majú miery, rozmery a plochy. 3D plány je možné generovať jednoduchým dotykom tlačidla a výsledné obrázky sú veľmi realistické. Svoj plán môžete zariadiť a vyzdobiť rôznymi textúrami, farbami, materiálmi a vybavením. Okrem 2D a 3D ponúka Room Sketcher aj 360 panoramatických pohľadov na váš plán, takže môžete viac vizualizovať svoj priestor. Ak však chcete využívať všetky možnosti, môžete vygenerovať aj živý 3D návod na pôdorys. Táto funkcia poskytuje interaktívny spôsob virtuálnej prehliadky vášho projektu.

Room Sketcher je k dispozícii v bezplatnej aj platenej verzii a je možné ho použiť online alebo offline v počítači, tablete alebo ľubovoľnom mobilnom zariadení. Umožňuje vám tiež synchronizovať vaše diela na rôznych zariadeniach prostredníctvom cloudu, aby ste k nim mali prístup kedykoľvek a kdekoľvek. Môžete si tiež stiahnuť svoje diela v rôznych formátoch, mať ich vo viacerých mierkach a vykresliť ich vo vysoko kvalitných verziách pre fotorealistickejšiu tlač.

Návrhár domov Elecosoft 3D Architect

Nástroj na plánovanie bytového dizajnéraStránka: https://www.3darchitect.co.uk/3d-architect-home-designer-pro.html

Elecosoft 3D Architect Home Designer je ďalší nástroj na návrh, ktorý vám umožňuje vytvárať 2D plány aj 3D perspektívy. Rovnako ako ostatné spomenuté softvérové ​​verzie má bezplatnú aj platenú verziu - druhá odomyká ďalšie funkcie, ktoré vám môžu pomôcť vytvoriť podrobnejšie výkresy. Tento softvér sa ľahko používa a nevyžaduje žiadne znalosti CAD, čo z neho robí jeden z najpoužívanejších návrhárskych softvérov tak od profesionálov, ako aj nadšencov.

Vytvorenie pôdorysu pomocou aplikácie 3D Architect je jednoduché. Steny môžete kresliť jeden po druhom alebo môžete použiť funkcie ich vopred určených rozmerov jednoduchým kliknutím a ťahaním. Dizajnový softvér tiež obsahuje pokročilý editor stien ktorý vám umožní vytvoriť priestor vyhovujúci všetkým vašim požiadavkám. Editor umožňuje upravovať komponenty a parametre, ako napríklad hrúbku stien, dverí a okien. Okrem edície pre steny má 3D Architect aj funkciu navrhovania vlastnej strechy. Ďalej môžete prispôsobiť materiály, povrchové úpravy, textúry a farby. Ak máte v aplikácii 3D Architect 2D rozloženie, môžete ho previesť do 3D perspektívy jediným kliknutím na tlačidlo.

Najlepšie na Elecosoft 3D Architect Home Designer je to, že má sekciu určenú pre dizajn garáží. Rovnako ako v každom priestore, môžete vytvoriť kompletný podrobný nákres svojej garáže, aby ste si mohli dôkladne prečítať, ako bude vyzerať.

Hlavný architekt domáci dizajnér

Softvér pre návrh architektovStránka: https://www.chiefarchitect.com/

Hlavný architekt domáci dizajnér je ďalší vynikajúci nástroj na návrh, ktorý môžete použiť na získanie úplnej podrobnej vizualizácieplány bytového dizajnua pracovné výkresy vrátane vašej garáže. Ponúka tiež 2D rozloženie a 3D perspektívy v dennom aj nočnom zobrazení.

Hlavný architekt domáci dizajnér má prémiovú alebo platenú verziu, ktorá poskytuje úplnú podporu pre rôzne miestnosti vrátane garáží. Okrem platenej a bezplatnej verzie je hlavný architekt jediný softvér, ktorý vám umožňuje softvér si prenajať. Prenájom softvéru vám umožňuje využívať všetky funkcie produktu, ale iba na obmedzený čas. Táto možnosť stojí menej ako nákup celého produktu.

S hlavným architektom môžete navrhovať pôdorysy a upravovať steny a komponenty, ako sú okná a dvere. Ostatné parametre, ako sú hrúbky a dĺžky, výšky a veľkosti, je možné tiež prispôsobiť. Má tiež vopred pripravené plány, ktoré vám uľahčia prácu. Softvér navyše automaticky upraví strechu, rámovanie a základ vašich plánov, ak urobíte zmeny v stenách.

3D výkresy možno tiež ľahko vytvoriť pomocou rôznych návrhových nástrojov, ktoré ponúka hlavný architekt. Pretože tento program umožňuje pridať do kresieb a perspektív materiály, textúry a farby, sú výsledné 3D zobrazenia realistickejšie a vizuálne príťažlivejšie.

Pokiaľ ide o garáže, hlavný architekt má časť venovanú výhradne tomuto typu priestoru. Okrem vopred naložených pôdorysov si môžete tiež zvoliť veľkosti vozidla, povrchové úpravy materiálu a prípravky, ktoré môžete pridať do výkresov. Aj keď sú predmety virtuálne, vychádzajú z realistických rozmerov, takže máte presnú predstavu o tom, ako zaberajú miesto úložné priestory a skrinky v garáži.

Ďalšou dôležitou vlastnosťou hlavného architekta je kalkulačka nákladov. Poskytuje odhad možných nákladov na váš projekt na základe položiek, ktoré pridáte do svojho pôdorysu.

Virtuálny architekt

Virtuálny architektStránka: https://www.homedesignsoftware.tv/

najlepšie miesto na nákup šiat pre matku nevesty

Virtual Architect možno použiť na návrh všetkých častí vášho domu vrátane garáže. Rovnako ako všetky vyššie uvedené softvérové ​​programy, aj táto aplikácia umožňuje vytvárať pôdorysy, rozloženia a generovať 3D výkresy, perspektívy a prechádzky.

Jednou z funkcií, ktorá odlišuje Visual Architect od ostatných, je však to, že má Sprievodcu dizajnom. Vďaka tomu môžete do programu nahrať fotografiu svojej existujúcej garáže a nechať ju analyzovať. Sprievodca dizajnom vám poskytne približnú predstavu o existujúcom usporiadaní vašej garáže. Potom môžete ľahko upraviť ďalšie podrobnosti a funkcie svojho priestoru na základe svojich požiadaviek, špecifikácií a preferencií.

Web Virtual Architect zdôrazňuje tri hlavné vlastnosti softvéru, a to: (1) skicu, (20 prispôsobených a (3) vybavenie). Program umožňuje môžete skicovať a kresliť nové miestnosti jednoduchým príkazom drag and drop. Ostatné dizajnové komponenty ako napr garážové brány a do vašich výkresov je možné pridať aj okná a v jej knižnici si môžete vybrať z rôznych typov dverí, napríklad posuvné, francúzske, sklopné alebo dokonca garážové brány. To isté platí pre okná - vyberte si ľubovoľnú veľkosť alebo akýkoľvek typ, napríklad zavesený, posuvný, záliv alebo žalúzia.

Po pridaní architektonického komponentu do plánu garáže môžete tiež vytvoriť podrobnejšie výkresy prispôsobením materiálov a povrchových úprav, ako sú skrinky, osvetlenie, okenné krytiny, podlahy, farby a ďalšie. Jeho rozsiahla knižnica materiálov obsahuje aj farby, moridlá a tkaniny od popredných národných značiek. Ďalej je možné vybrať a umiestniť do kresby aj nábytok, spotrebiče, elektroniku a príslušenstvo.

Visual Architect môže tiež previesť váš 2D pôdorys na pôsobivé 3D výkresy. Softvér vykreslí váš návrh fotorealistickým spôsobom a môže sa tiež použiť na vytvorenie súboruPrechádzka 3D alebo vizuálna prehliadka vášho priestoru, aby ste mohli naplno zažiť.

S programom Visual Architect môžete tiež importovať akýkoľvek typ súboru priamo do softvéru. To je obzvlášť užitočné, ak už máte existujúci plán alebo súbor CAD. Tiež sa automaticky generujeplány v štýle modrotlačeakonáhle tak budete mať k dispozícii prestavbu garáže, budete mať presný plán.

Softvér SmartDraw Building Design

Softvér pre pôdorys domuStránka: https://www.smartdraw.com/floor-plan/home-design-software.htm

SmartDraw Building Design je počítačový program, ktorý sa zameriava viac na 2D výkresy, ako sú plány, pôdorysy a ďalšie pracovné výkresy návrhu budov. Aplikáciu SmartDraw Building Design možno použiť ako alternatívu k automatickému CAD, ktoré sú o niečo komplikovanejšie. Tento softvér na navrhovanie budov je základnejší a je ľahko použiteľný pre kohokoľvek - dokonca aj pre začiatočníkov a tých, ktorí nemajú predchádzajúce znalosti o iných nástrojoch na navrhovanie. Môže byť nainštalovaný na počítači alebo tablete a má bezplatnú skúšobnú verziu, ktorú je možné stiahnuť online.

Pomocou SmartDraw Building Design môžete ľahko a rýchlo vytvárať pôdorysy pomocou množstva šablón, ktoré sú ľahko dostupné na úpravy. Môžete si vybrať ten, ktorý je vášmu projektu najbližší, a prispôsobiť ho a prispôsobiť podľa svojich požiadaviek a potrieb.

SmartDraw vám umožňuje vytvoriť úplný a podrobný pôdorys a usporiadanie vášho priestoru vrátane vašej garáže. Môžete začať so základným rozložením, ktoré obsahuje všetky dôležité poznámky, vaše rozmery garáže a merania ako sú dĺžky stien, veľkosti okien a dverí a celková plocha priestoru. Potom môžete pridať ďalšie stavebné prvky, napríklad dvere a okná. Z tohto základného výkresu môžete tiež vyvinúť usporiadanie nábytku pomocou tisícov hotových symbolov, ktoré nájdete v ich rozsiahlej knižnici. V aplikácii SmartDraw sú k dispozícii aj textúry a iné materiály pre steny, podlahy a pulty.

Pokiaľ ide o dizajn a výkresy garáže, do vášho plánu je možné pridať jednotlivé položky, ako sú úložné jednotky, skrinky alebo dokonca skrinky na náradie. Program vám dáva úplnú kontrolu; o tom, ako môžete urobiť svoje garážové usporiadanie efektívnejším, funkčnejším a vhodnejším pre vaše požiadavky.

Dizajnové nástroje SmartDraw sa používajú ľahko a väčšinou na ich použitie stačí iba jednoduchá akcia myšou. Steny sa tiež ľahko zacvakávajú a zarovnávajú, takže vaše kresby sú presnejšie a dokončujú sa rýchlejšie v porovnaní s úpravou stien jeden po druhom.

CADPro

Softvér na domáce navrhovanieStránka: https://www.cadpro.com/

CADPro je ďalší populárny kresliaci softvér, pomocou ktorého je možné vytvárať jednoduché až pokročilejšie pracovné výkresy pre domáci dizajn, strojársky a technický dizajn a terénne úpravy. CADPro má možnosti 2D a 3D Tento počítačový návrhový nástroj je možné použiť vo všetkých častiach domu vrátane vašej garáže. Je to ideálna voľba, ak hľadáte vyhotovenie výkresov garáže vysokej kvality.

CADPro má užívateľsky prívetivé rozhranie a obsahuje širokú škálu intuitívnych návrhových nástrojov. Spustenie pôdorysu je jednoduché, pretože vám dáva možnosť stiahnuť si bezplatné plány a projekty, ktoré môžete upraviť a prispôsobiť na základe existujúcich plánov vášho domu alebo vašich požiadaviek a špecifikácií na prestavovanie. Okrem toho sa môžete tiež rozhodnúť pre ich funkciu Sledovanie náčrtu, ktorá vám umožní vystopovať existujúcu skicu, ktorú máte. Stačí jednoducho nakresliť svoj domáci dizajn na kúsok papiera a potom ho naskenovať. Program potom prevedie naskenovaný náčrt na vysledovateľnú šablónu, ktorú môžete upraviť.

Ďalšou pozoruhodnou vlastnosťou programu CADpro je trasovanie fotografií, ktoré je takmer podobné trasovaniu skíc, ale namiesto nahrania skice táto možnosť vyžaduje, aby ste nahrali fotografiu priestoru, ktorý chcete navrhnúť. Povedzme, že ak chcete navrhnúť svoju garáž, stačí ju jednoducho odfotiť pomocou digitálneho fotoaparátu alebo inteligentného telefónu, importovať do softvéru a potom ju previesť na vysledovateľnú šablónu.

Ak chcete svoj plán spresniť, môžete pridať vlastné predmety, ako je nábytok, sklad, vybavenie a vybavenie. Môžu byť tiež pridané fyzické parametre, ako sú rozmery a rozmery, aby bol váš pracovný výkres zrozumiteľnejší.

Okrem 2D plánov môžete pre 3D pohľady použiť aj CADPro, ktorý vám poskytne podrobnejší a realistickejší prístup k návrhu garáže. Pomocou tejto možnosti môžete úplne pochopiť, ako sa priestor po vytvorení ukáže.

Navštívte našu premena garáže stránke nájdete viac nápadov týkajúcich sa tejto témy.

[expand title = Zobraziť zdroje obrázkov swaptitle = Skryť zdroje obrázkov]
(1) Tmib z Flickru (Creative Commons License) [/ rozbaliť]