Hlavná Vylepšenie domácnosti Typy drevených dverí (štýly a možnosti)

Typy drevených dverí (štýly a možnosti)

Tu zdieľame typy drevených dverí vrátane rôznych štýlov, funkcií, druhov jadier dverí, materiálov a najlepších možností drevených dverí na použitie.
 Vonkajšia veranda s drevenými prednými dverami, obkladom a nástennými svietnikmi V obytných domoch a budovách je možné použiť niekoľko druhov dverí. Pre majiteľov domov je drevo uprednostňované pred inými materiálmi, pretože drevo je na trhu ľahko dostupné. Môže byť tiež vyrobený na mieru s rôznymi dekoratívnymi povrchmi, aby zodpovedal štýlu vášho domova.

Drevo poskytuje každému domovu bohatý pocit prirodzenej krásy, šarmu a útulnosti. Je cenovo dostupný pre tých, ktorí kupujú s ohľadom na rozpočet, a je odolný, aby vydržal každodenné používanie.

Obsah

Typy drevených dverí

 Interiér domu s drevenými dverami, podlahou, zrkadlom a izbovou rastlinou Dvere sú dôležitým prvkom každej architektonickej štruktúry. Vyžaduje si správnu rovnováhu medzi funkciou a formou. Drevené vchody výrazne ovplyvňujú interiér a exteriér každého domu, nielen kvôli ochrane, ale aj preto, že zvyšujú estetickú hodnotu domu. Najbežnejšie typy drevených dverí sú nasledovné:

Dvere z masívneho dreva

 Prázdna miestnosť s dverami z masívneho dreva Bežne sa používa ako interiérové ​​dvere , dvere s plným jadrom sú drevené dvere s dreveným rámom vyplneným výplňou z dreva alebo drevenými kompozitnými materiálmi. Potom je pokrytá najprv holou druhy drevenej dyhy kože a následne opatrené drevenou dyhou z jemného dreveného laminátu alebo plastovej dyhy na dotvorenie a dosiahnutie požadovaného estetického efektu.

Drevené dvere s plným jadrom sa zvyčajne montujú do vrecka pre zadlabávací zámok alebo môžu byť tiež prevŕtané stredom od stredového závesu po vrecko na zadlabanie pri použití elektrického zadlabávacieho zámku.

V závislosti od výšky dverí môžu byť drevené masívne dvere vybavené tromi až piatimi upevňovacími bodmi pre závesy. Zvyčajne sa montujú do dutých kovových alebo tvarovaných hliníkových rámov.

Dvere s plným jadrom sú pevné, odolné a ťažké za prijateľnú cenu. Ponúka vynikajúcu izoláciu a zvukovú izoláciu. Vďaka špeciálnej konštrukcii sú odolné voči expanzii a kontrakcii pri zmene vlhkosti. Tento typ dverí má často dobrú úroveň požiarnej odolnosti.

Interiérové ​​dvere z dutého dreva

 Prázdna miestnosť s dutými dverami, bielymi stenami a drevenými podlahami Dvere s dutým jadrom sú ľahšie ako dvere s plným jadrom, zvyčajne sú štandardnou voľbou pre interiérové ​​dvere, pretože sú ľahké a dajú sa ľahko inštalovať. Ako už názov napovedá, tieto dvierka sú vo vnútri duté, podporujú len voštinové lepenkové alebo plastové jadro. Voštinové jadro poskytuje dverám schopnosť blokovať zvuk a izoláciu, zatiaľ čo rám zaisťuje tuhosť.

Rám pozostáva z dlaždíc, horných, spodných a medziľahlých koľajníc pre zapustené dvere s dutým jadrom, ktoré zvyčajne merajú na šírku najmenej 7,5 cm. Medzera medzi podložkami a koľajnicami je rovnomerne rozdelená upevnením drevených latiek; zvislé lišty nie sú menšie ako 2,5 cm a sú umiestnené na koľajniciach.

Preglejkové dosky, drevovláknitá doska alebo laminovaný materiál a lícové dyhy sa potom lepia pod tlakom na obe strany jadra. Typicky by hrúbka preglejkovej dosky alebo iných povrchových materiálov nemala byť menšia ako 0,6 cm.

Dvere s dutým jadrom sú vynikajúcou voľbou pre spálne a kúpeľne a sú najdostupnejšími štýlmi pre tých, ktorí majú nízky rozpočet. Prečítajte si viac o plné jadro vs dvere s dutým jadrom tu.

svadobné topánky hra vtipné otázky

Dvere z masívneho dreva

 Masívne drevené dvere pred domom Dvere z masívneho dreva sú celé vyrobené z prírodného dreva a zvyčajne pozostávajú z rámu s panelmi. dvere z masívu je možné použiť na interiérové ​​alebo exteriérové ​​dvere.

Typ dreva použitý na dvere z masívneho dreva sa bude líšiť. Použité drevo môže siahať od tvrdého dreva, ako je dub, mahagón a javor, až po mäkké drevo, ako je borovica.

Keďže sú tieto dvere vyrobené z masívneho dreva, ceny sú oveľa vyššie. To platí najmä pre vlastné projekty a špeciálne veľkosti dverí . Ceny týchto dverí sa môžu pohybovať od 2 000 do 5 000 USD a vyššie.

Dvere z masívneho dreva sú na rozdiel od dverí s plným jadrom, ktoré obsahujú v strede syntetický materiál. Väčšina dnes predávaných dverí má plné jadro a nie je vyrobená zo 100% masívneho dreva.

Drevené francúzske dvere

 Predsieň s drevenými francúzskymi dverami a stropnými svietidlami Drevené francúzske dvere sa často používajú ako hlavné dvere, pretože prinášajú do interiéru dostatok prirodzeného svetla a dodávajú domovu teplý, prívetivý a očarujúci pocit. Tento štýl dverí má zvyčajne tri až štyri pánty, ktoré spájajú dvere dohromady pre bezproblémové otváranie na oboch stranách.

Drevené Francúzske dvere sa zvyčajne používajú ako vonkajšie terasové, záhradné a balkónové dvere so sklenenými panelmi na zvýraznenie dizajnu a ponúkajú živší a jasnejší vzhľad. Tieto dvere sú tiež prispôsobiteľné a všestranné, pretože sa dajú prispôsobiť.

Drevené dvojkrídlové dvere

 Vonkajšia terasa s drevenými dvojitými dverami, živicovými dlaždicami a vonkajším nábytkom Drevené dvojkrídlové dvere sú skvelým štýlom drevených dverí, keď hľadáte spôsob, ako začleniť nastaviteľnú stenu bez všetkých problémov s výstavbou novej. Tieto štýly drevených dverí pozostávajú z páru dverí spojených pántom

Dodávajú sa so skladacími panelmi zvyčajne vyrobenými zo skla pre priehľadnosť a dreva pre rámy alebo plné drevené dvojité dvere. Drevené dvojité dvere sú ideálne pre vstupné haly alebo balkóny siahajúce až po vonkajšie paluby.

Obložené dvere

 Vchod do domu s dverami obloženými drevom, drevenou podlahou a malým stolíkom Panelové dvere sú jedným z klasických dizajnov drevených dverí používaných v obytných priestoroch. Tento štýl dverí má drevený rám a okenné panely, ktoré môžu mať vložky zo skla, preglejky alebo sololitu.

Panelové dvere môžu byť tiež navrhnuté tak, aby mali vyrezané obdĺžnikové alebo štvorcové vzory, ktoré ukazujú, že je na nich vyrytý jeden alebo viac panelov. Iné štýly panelových dverí zahŕňajú celý štandardný panel, trojpanelovú misiu a päťpanelové rovnaké dvere.

Všestrannosť a priamočiarosť obložkových dverí ich robí vhodnými pre rôzne nastavenia. Jednokrídlový panel bude vhodný do malých a úzkych otvorov, zatiaľ čo dvojkrídlový dizajn sa bude hodiť do väčších dverí.

Drevené dvere do stodoly

 Drevené stodolové dvere pre domáce interiéry Drevo stodolové dvere sa stali trendovým prvkom vidieckej atmosféry v moderných domoch a farmách. Má geniálnu schopnosť dodať spálňam, šatníkom, kúpeľniam a mnohým ďalším kúzlo vintage.

Dobrá vec na tomto štýle drevených dverí je, že umožňuje uzavrieť priestor bez námahy. Môže byť tiež zlúčený s iným opracovaným kovaním a dekoratívnym sklom. Drevené stodolové dvere ponúkajú jedinečný rustikálny nádych panelu a vďaka svojej všestrannosti a flexibilite sa dajú použiť v interiéroch aj exteriéroch domov.

Vrátane drevenej stodoly posuvné dvere do malých priestorov šetrí priestor a zároveň zväčšuje miestnosť vďaka svojej posuvnej funkcii, ktorá umožňuje, aby sa dvere drevenej stodoly posúvali zo strany na stranu namiesto otvárania.

Drevené žalúziové dvere

 Vonkajšie patio s drevenými lamelovými dverami, stolom a stoličkami Drevené žalúziové dvere sú ďalším obľúbeným štýlom dverí, ktoré sa používajú na interiérové ​​a exteriérové ​​dvere. Štýl žalúzií je jedinečný dizajn dverí, ktorý ponúka súkromie a vynikajúce prúdenie vzduchu. Často sa inštalujú tak, aby skryli veľkú skriňu alebo sa používajú ako štandardný vchod.

Tieto drevené lamelové dvere umožňujú prúdenie studeného alebo teplého vzduchu medzi miestnosťami, aj keď sú dvere zatvorené. Poskytujú voľný vzduch a svetlo, vďaka čomu je priestor prirodzene vetraný a svetlý. Môžu tiež ponúknuť ústranie do otvorených priestorov alebo vytvoriť oddeľovače miestností. Človek môže častejšie nájsť lamelové garážové brány ktoré sú skôr dekoratívne ako otvorené, aby zabránili vniknutiu vlhkosti.

Drevené žalúziové dvere možno nájsť aj na toaletách a kúpeľniach verejných a obytných budov, čiastočne žalúziové s dutými dverami. Sú tiež najlepšie pre skrine, šatníky, šatníky, špajze a technické miestnosti.

ako spáliť 300 kalórií

Latované a lemované dvere

 Exteriér domu s latovanými a lemovanými dverami Prevedenia laťových a lemovaných dverí sú najpriamejším dizajnom drevených dverí, ktoré sa bežne používajú ako tradičné dvere. Pozostávajú z drevených latiek s dvoma diagonálnymi výstuhami a tromi zvislými lištami v spodnej, strednej a hornej časti dverí.

Tieto dvere môžu byť buď vystužené alebo vystužené a orámované, čo poskytuje estetickú príťažlivosť a pridanú stabilitu. Zvislé pero a drážkované lišty sú vhodné pre úzke otvory, ktoré držia pohromade rímsy podopierajúce dvere vodorovne.

Dvere s lištami a lištami sú ideálne pre úzke otvory a vonkajšie dvere. Tento typ dverí používa 150 mm lišty a 20 mm drevené dosky pre pevnosť.

Dvere s lištami a lištami sa zvyčajne používajú na toaletách a kúpeľniach a patria medzi najbežnejšie návrhy pre domácnosti, maštale a kôlne. Využitie nájdu aj ako balkónové dvere, šatníkové dvere, kúpeľňové sprchové kúty alebo sklenené posuvné steny.

Splachovacie dvere s laminátovým jadrom

 Zapustené dvierka s laminátovým jadrom s kľučkou a sklenenými panelmi Zapustené dvere s laminátovým jadrom sú dvere s plným jadrom vyrobené z plochého papiera a živice. Sú jedným z najviac ohňovzdorných možností drevených dverí. Sú vybavené vzormi jemnozrnnej drevenej dyhy, aby odolali akýmkoľvek zmenám vlhkosti.

Tieto zmeny spôsobujú časté rozširovanie alebo zmršťovanie s inými dverami. Tieto dvere sa skladajú z dlaždíc, horných a spodných koľajníc, z ktorých každá má šírku menšiu ako 7,5 cm.

Zapustené dvere s laminátovým jadrom majú vo vnútri masívne drevené bloky z kombinácie latovky/drevotrieskovej dosky/drevovláknitej dosky strednej hustoty (MDF)/laminovaného jadra, priečneho pásu a lícovej dyhy.

Preglejkové dosky, samostatné krížové pásy alebo lícové dyhy sa lepia samostatne; tieto priečne pásy sú položené v pravom uhle k jadru a sú upevnené v ráme na oboch stranách. Lem z tvrdého dreva okolo rámu dodáva dverám pevnosť a odolnosť. Zvyčajne by sa šírka lemu mala rovnať hrúbke jadra a jeho hĺbka by nemala byť menšia ako 25 mm.

Tieto typy dverí sú pevné a ťažké a zvyčajne sa používajú ako vonkajšie dvere, pretože poskytujú lepšiu pevnosť a zvukovú izoláciu. Splachovacie dvere s laminátovým jadrom sú jednou z najviac ohňovzdorných možností.

Drevené holandské dvere

 Vchod do domu s drevenými holandskými dverami a dreveným stropom Drevené holandské dvere majú vo svojich vlastnostiach osobitý šarm a praktickosť. Tradične sú to dvere pre stajne, farmy a ranče určené na chov zvierat na druhej strane a zároveň vám umožňujú využívať výhody otvoreného priestoru.

Keďže tieto dvere pozostávajú z panelov, ktoré rozdeľujú spodnú a hornú polovicu, umožňujú používateľom otvárať iba hornú časť bez odistenia spodnej polovice. Tieto delené dvere používajú štyri pánty namiesto obvyklých troch na štandardných typoch dverí.

Keďže drevené Holandské dvere sú určené na horizontálne rozdelenie, sú vhodné do domácností s deťmi a domácimi zvieratami. Sú tiež ideálnou voľbou na použitie ako vchodové dvere do kancelárií s niekoľkými sekciami, pretože personál môže podávať dokumenty bez toho, aby skutočne otvoril dvere.

Drevené holandské dvere dodávajú vstupu nenútený a priateľský vzhľad a zároveň dodávajú historický šarm a zabraňujú prenikaniu iných nežiaducich prvkov a zároveň vpúšťajú svetlo a čerstvý vzduch.

Vlastnosti drevených dverí

 Chodba s drevenými dverami a podlahami Vopred zavesené dvere: Pri projektoch, ktoré vyžadujú nové dvere, ktoré sa ľahko inštalujú, alebo starú, poškodenú zárubňu, ktorú je potrebné vymeniť, možno budete chcieť zvážiť výber predvesených dverí. Nie je potrebné stavať rám, pretože predvesené dvere sú dodávané s rámom a obsahujú dvernú dosku, ktorá je už pripevnená pomocou pántov k trojstrannej zárubni.

Hoci predvesené dvere nie sú dodávané s puzdrom, zámky dverí a kľučky, sú pripravené s predvŕtanými otvormi pre zámkovú súpravu a závoru. Predvesené dvere sú navrhnuté tak, aby zapadli do pripraveného dverného otvoru a zabezpečili, že sa budú otvárať a zatvárať voľne a správne. Sú tiež odolné voči poveternostným vplyvom, takže sa nemusíte báť, že ich počasie vyzlečie a priľne.

Predvesené dvere uľahčujú a zrýchľujú nové stavebné práce. Môžu byť ľahko inštalované bez odbornej pomoci, čo z neho robí jednoduchšie proces pre projekt typu „urob si sám“.

Ak sa rozhodnete použiť predvesené dvere, je dôležité vykonajte merania dverí aby ste sa uistili, že správne sedí a je dokonale vyrovnaný.

Sú dostupné v dreve alebo drevenom kompozite, kove alebo sklolamináte a dodávajú sa v širokej škále farieb a dizajnov, ktoré môžu ľahko ladiť s farebnou schémou exteriéru a štýlom vášho domova.

Zvukotesné dvere: Pri výbere protihlukových dverí je nevyhnutné zvážiť materiál samotných dverí. Dvere z masívneho dreva prirodzene poskytujú vďaka svojej hustote vynikajúcu možnosť blokovania zvukových vĺn.

Materiály s vysokou hustotou ponúkajú najrobustnejšiu odolnosť voči hluku. Úroveň zvukovej izolácie sa však bude líšiť v závislosti od druhu dreva; hrubé tvrdé drevo funguje lepšie. Masívne oceľové dvere nie sú zvukotesné, pokiaľ nemajú akustické tesnenie. Jednoduché zvukotesné dvere môžu byť vyrobené stlačením ťažkých kalciumsilikátových dosiek medzi preglejkové dyhy.

A zvukotesné dvere pozostáva z hmoty a tesného tesnenia. Drevené dvere s masívnym jadrom zvyčajne poskytujú dostatok hmoty na blokovanie každodenných zvukov. Táto hmota je potrebná na rozbitie zvukových vĺn, keď prechádzajú dverami. Táto hmota je potom vystužená tesným tesnením, ktoré zabraňuje úniku zvuku okolo okrajov dverí.

Niektoré typy dverí môžu byť vhodné zvukotesné, ako napríklad posuvné masívne stodolové dvere vďaka svojej hrúbke a tomu, že sa posúvajú po koľajnici namontovanej nad rámom dverí a masívne kompozitné dvere vyrobené z kompozitu dreva a polyuretánových živíc, ktoré poskytujú vynikajúcu izoláciu proti zvuky.

Protipožiarne dvere: Moderné dvere sa skladajú z viacerých komponentov. Používajú rôzne materiály, aby zodpovedali estetike dizajnu a funkčnosti pri zachovaní bezpečnosti domova, konkrétne tým, že zabraňujú šíreniu požiaru.

ako ďaleko je sedona od las vegas

Vyrobené z kombinácie rôznych materiálov a komponentov, ktoré spolupracujú na spomalení alebo zastavení šírenia plameňov a dymu, ako aj sálavého a vodivého prenosu tepla; tieto protipožiarne dvere sa najčastejšie používajú nielen v domácnostiach, ale aj v divadlách, kinách, školách, obchodných centrách, hoteloch, nemocniciach a kanceláriách.

Zatiaľ čo oceľ je nehorľavý materiál a nepriživuje oheň, mnohé protipožiarne dvere sú vyrobené z dreva. Tieto dvere sú vyrobené z odolnejšieho výplňového materiálu, ako je sadra.

Do drevených dverí je možné pridať vermikulit a iné hliníkové panely pre ďalšiu požiarnu odolnosť. Tieto ochranné panely tiež robia protipožiarne dvere odolnejšie voči poveternostným vplyvom, keď sa používajú ako vonkajšie dvere.

Drevená dyha môže byť zakomponovaná do drevených dverí pre estetický vzhľad, najmä pre obytné budovy. Drevená dyha je tenká drevená doska, ktorá je dostatočne všestranná na to, aby sa dala brúsiť, farbiť a upravovať rôznymi spôsobmi, aby sa zmestila do akéhokoľvek dizajnu.

Vložky do okien: Začlenenie sklenených vložiek do existujúcich pevných dverí je rýchly, nákladovo efektívny a jednoduchý spôsob, ako úplne zmeniť vzhľad akýchkoľvek vchodových dverí. Namiesto výmeny celých dverí môžete použiť nové sklo okenných dverí vložené do strednej časti dverí.

Tieto sklenené vložky vám umožnia vychutnať si prirodzené slnečné svetlo a vidieť zvýšenie príťažlivosti, ktorú môže priniesť do vášho vchodu, najmä pri práci s dekoratívnym sklom.

Sklolaminát, oceľ alebo drevo sú typy dverí, ktoré podporujú použitie sklenenej vložky do dverí. Majte však na pamäti, že veľkosť vložky okenného skla sa môže líšiť v závislosti od dizajnu a umiestnenia panelov na vašich dverách.

K dispozícii sú rôzne veľkosti skla; Najpopulárnejšie sú možnosti polovičného svetla, ¾ svetla a plného osvetlenia. Ďalšími štýlmi skla v predných dverách sú horné svetlá, slnečné svetlo a polkruhové svetlo dverí.

Ďalším faktorom, ktorý je potrebné zvážiť, je šírka a výška dverí, ktoré zohrávajú významnú zložku v dizajne sklenených vložiek. Výška vstupných dverí je zvyčajne 6'8″ alebo 8'0″, zatiaľ čo šírky sa zvyčajne pohybujú od šírky 30″, 32″ alebo 36″.

K dispozícii sú variácie rôznych veľkostí sklenených vložiek dverí, ktoré budú fungovať v rámci týchto štandardných veľkostí dverí. Ďalšie úvahy pri výbere veľkostí sklenených vložiek dverí zahŕňajú výšku dverí, šírku, počet panelov, dizajn a materiál dverí.

Typy drevených jadier dverí

 Interiér domu s drevenými dverami a kľučkami Existuje mnoho rôznych typov drevených jadier dverí a tieto jadrá môžu tiež výrazne ovplyvniť náklady na drevené dvere na vašom projekte. Nasledujú typy drevených jadier dverí, ktoré sa bežne používajú:

Jadro z drevotriesky: Drevotrieskové jadrá dverí sa zvyčajne vyrábajú z drevotrieskových dosiek s vysokou hustotou, tvarovaných do rohože, zlepených dohromady tak, aby tvorili jadro. Toto je najbežnejší typ jadra a je mimoriadne odolný.

Ich prijateľná cena a dostupnosť sú významnými výhodami, prečo je drevotrieskové jadro také obľúbené. Drevotrieskové jadrá sú dostupné ako nehodnotené, čo umožňuje požiarnu odolnosť 20 minút alebo 45+ minút. Niektoré dvierka s drevotrieskovým jadrom používajú recyklovaný obsah pre aplikácie Green Building.

Jadro z kompozitného dreva: Jadro Structural Composite Lumber Core, vyrobené zo zmesi drevených triesok a konzervačných látok, je kombinované a lepené pomocou špeciálnych živíc. To pomáha dreveným dverám vytvárať veľmi odolné a stabilné jadro.

Structural Composite Lumber Core je najvhodnejší pre dvere vyžadujúce vysoké využitie a väčšie veľkosti osvetlenia dverí. Rovnako ako jadrá z drevotrieskových dosiek, aj jadrá SCL sú dostupné ako nehodnotené a zvyčajne sa dodávajú s 20-minútovou požiarnou odolnosťou. Niektoré štrukturálne kompozitné drevené jadro však tiež umožňujú požiarnu odolnosť 45 minút.

ako dlho trvá zmeniť si meno v Texase

Drevené jadro: Drevené jadrá sa stavajú pomocou blokov alebo pásov rovnakého reziva narezaného na požadovanú veľkosť a zlepeného lícom dohromady, čím sa vytvorí odolné jadro s ľahšou hmotnosťou ako drevotrieskové dosky. Vzory vlákien sa striedajú, aby vyvážili jadro a znížili prirodzený sklon dreva k deformácii.

Tento typ dreveného jadra dverí nie je taký populárny ako jadrá z kompozitného dreva, napriek tomu poskytujú podobnú odolnosť a používajú sa tam, kde sú potrebné pevnejšie a ľahšie jadrá. Hrúbka dvierok z dreveného dreva je zvyčajne 1 ¾” kvôli stabilite.

Minerálne jadro: Dvere s minerálnym jadrom sú nehorľavé jadro tvorené špecifickým minerálnym zložením a používajú sa len pri dverách, ktoré vyžadujú protipožiarne aplikácie 45, 60 alebo 90 minút. Dvere s minerálnym jadrom sú ľahké a vyžadujú vnútorné drevené blokovanie v jadre, aby sa umožnilo bezpečné upevnenie hardvéru a zabránilo sa skrutkovaniu povrchového hardvéru.

Ako štýl jadra dverí ovplyvňuje životnosť?

 Predná veranda s drevenými dverami, oknami a tehlovým obkladom Drevené jadrá dverí sú základom výkonu a odolnosti dverí. Každý typ jadra má výhody a odporúčané alebo požadované špecifické aplikácie. Dvere sa často vyrábajú z jedinečných materiálov, ktoré ich podporujú a umožňujú odolávať živlom a každodennému používaniu. To, ako sú dvere skonštruované, môže ovplyvniť, ako dobre fungujú a ako dlho vydržia.

Vonkajšie drevené dvere sú vystavené rôznym poveternostným podmienkam, takže majú tendenciu sa deformovať, keď sa rozťahujú a zmršťujú. To je dôvod, prečo dvere nemôžu byť vyrobené z jednej dosky dreva. Namiesto toho sú vyrobené zo vzájomne prepojených častí, ako sú koľajnice, vlysy a panely.

Tie, ktoré sú vyrobené s fóliou, ako je MDF alebo preglejka, majú rámy a výplne, ktoré sú všetky pokryté pevným kusom dyhy. Interiérové ​​dvere však môžu byť vyrobené z menej podstatných materiálov ako vonkajšie.

Dutinkové dvere sú najľahšie, najjednoduchšie na inštaláciu a cenovo najdostupnejšie a sú postavené okolo dreveného rámu s pripevnenou dyhou. Sú stabilné a odolné vďaka voštinovému alebo vnútornému rámu z kartónu alebo peny, s masívnym drevom zabudovaným v oblasti, kde kľučka dverí sú umiestnené záchytné a uzamykacie mechanizmy.

Dutinkové dvere sa často používajú na väčšinu typy interiérových dverí ako sú dvere do spálne a kúpeľne, kde tepelná izolácia a pevnosť nie sú až také dôležité.

Dvere s plným jadrom sú konštruované medzi masívnymi a dutými dverami z rôznych materiálov, často potiahnuté prírodnou drevenou dyhou. Dvere s plným jadrom sú ťažšie a poskytujú lepšiu izoláciu ako dvere z dutého dreva.

Niektoré z najpopulárnejších pevných jadier pre dvere sú drevotrieskové jadro, drevovláknité jadro, laťové alebo kompozitné drevené jadro a agrovláknité alebo minerálne jadro. Spomedzi týchto dverí s plným jadrom je drevené jadro najpevnejšie, pretože sú vyrobené z prameňov rôznych druhov stromov v kombinácii so špeciálnymi živicami.

Ďalej je jadro z lamiel alebo kompozitného reziva, ktoré používa drevené bloky alebo „laty“ z rovnakého druhu dreva. Tento typ dverí ponúka pôsobivú trvanlivosť, pretože jeho lišty sú spojené prstami a lepené, čím sa získajú robustné a stabilné dvere, ktoré vážia menej ako dvere z drevotrieskových dosiek.

Materiály drevených dverí

 Vstup do domu s drevenými dverami, schodmi, kobercom, lavicou, zrkadlom a drevenými podlahami Zatiaľ čo vkus a štýl sú nevyhnutné pri výbere správnych dverí pre konkrétny dizajn domu, majiteľ domu zvažuje aj cenu a funkciu svojich dverí. Materiály použité na výrobu týchto dverí zohrávajú kľúčovú úlohu v ich kvalite a estetickej príťažlivosti.

Existujú rôzne možnosti pre materiály drevených dverí. Od klasického vzhľadu prírodného dreva alebo ekonomickej jednoduchosti dreveného kompozitu je ľahké nájsť cenovo dostupné aj špičkové možnosti.

Bežnou voľbou sú zapustené dvere s dutým jadrom s dyhou; sú najlacnejšie, odolné a pri šetrnom zaobchádzaní môžu vydržať desaťročia. Tieto dvere majú rám vyrobený z masívnych drevených dosiek, ktoré sú zvyčajne široké asi 1 až ½ palca a sú spojené s kartónovým popruhom, ktorý prechádza vnútorným priestorom, aby zabezpečil tuhosť a zabránil bubnovaniu.

Dvere s plným jadrom majú pevnú zmes drevených vlákien, ktorá je vyrobená z preglejky alebo lisovaného kompozitného rámu. Interiérové ​​dvere z masívneho dreva sú odolné a vyzerajú ako prírodné drevo. Dvere z masívneho dreva sú cenovo dostupné a dajú sa použiť v rôznych nastaveniach. Môžu tiež ponúknuť podobnú zvukovú a teplotnú izoláciu ako dvere z masívneho dreva za oveľa nižšiu cenu.

Ďalšou cenovo dostupnou voľbou sú lisované dvierka sololitu, niekedy nazývané aj značkou Masonite. Materiály použité na tieto dvere sú relatívne mäkké v porovnaní s inými materiálmi dverí.

Tieto dvere sú však zvyčajne pokryté tvrdo vypaľovanou farbou a tvarované do presvedčivej imitácie prírodnej kresby dreva. Lisované sololitové dvierka sú dostupné s dutým jadrom, ostatné sú vyplnené penou alebo drevotrieskou. Tieto dvierka sa ľahko pretlačia a sololit napučia, ak budú dlhšie vlhké.

Drevovláknitá doska strednej hustoty (MDF) je obľúbeným a široko používaným materiálom pre drevené dvere, pretože je lacná a cenovo dostupná. MDF je pevnejšia a menej náchylná na preliačenie ako lisované dvierka sololitu.

Drevovláknitá doska strednej hustoty je skonštruovaný drevený produkt vyrobený z drevených zvyškov, hoblín a iných recyklovaných materiálov. Vďaka svojej konštrukcii je MDF bez zrna, ľahko sa natiera alebo upravuje a nedeformuje sa ani nehnije. Dvere vyrobené zo stredne hrubej drevovláknitej dosky zvyčajne slúžia skôr na funkčné ako estetické účely.

Aké je najlepšie drevo na dvere?

 Prázdna miestnosť so závesnými svetlami, drevenými dverami a podlahami Pochopenie rôznych druhov dreva je nevyhnutné pri výbere dokonalého dreva pre vaše dvere. Každý druh dreva ponúka svoje vlastnosti, vďaka ktorým sa odlišujú. Niektoré druhy dreva sú vhodnejšie pre interiérové ​​dvere, zatiaľ čo iné sú vynikajúcou voľbou pre vonkajšie dvere.

Je tiež dôležité vziať do úvahy, že niektoré druhy dreva sú lepšie na konkrétne povrchové úpravy, ako je maľovanie alebo morenie. Tieto tvrdé drevá sú vhodné pre všetky typy dverí, ako sú tradičné stodolové dvere, holandské dvere, vreckové dvere alebo okenice.

Jelšové hrčovité drevo : jedny z najobľúbenejších interiérových dverí sú jelše, pretože majú krásny, dobre definovaný vzor dreva, ktorý dverám dodáva rustikálny šarm. Tento druh dreva je cenovo dostupný, dobre sa farbí a je ideálnou voľbou pre brány stodoly. Jelša je silné drevo, podobné tvrdému javoru, so šarmom a charakteristikou, ktorá sa bežne spája s borovicou.

• Cédrové drevo : známy svojimi aromatickými vlastnosťami. Bohatá vôňa cédrového dreva znamená, že céder má prirodzené vlastnosti odpudzujúce hmyz. Céder je tiež odolný voči vlhkosti a mimoriadne odolný voči hnilobe a rozkladu.

Céder patrí k druhu tvrdého dreva a vďaka svojim prirodzeným vlastnostiam je menej náchylný na deformáciu a zmršťovanie a udržuje dom izolovaný a bezpečný. Použitie číreho alebo tónovaného moridla je najlepšou možnosťou, ako zachrániť prirodzenú červenkasto-škoricovú farbu cédra. Na vonkajšie dvere sa najčastejšie používa cédrové drevo.

• Drevo červený dub : má krásnu, otvorenú kresbu dreva, ktorá pomáha priniesť nádych tradície a rustikálny vzhľad. Drevo dub červený má vysokú odolnosť proti nárazom a je ideálne pre exteriérové ​​a interiérové ​​dvere.

Ide o mimoriadne hustú drevinu, ktorá dverám poskytuje kombináciu pevnosti a odolnosti. Aj keď sa drevo z červeného duba môže vplyvom poveternostných podmienok zmršťovať, je málo náchylné na hnilobu dreva. Stredne hnedá farba dreva červeného dubu s červenkastým odtieňom je ideálna pre číry náter moridla.

• Čerešňové drevo : toto drevo, ktoré sa zvyčajne používa na kvalitný nábytok a luxusné kusy, je nádherné a vďaka svojmu vysokomódnemu vzhľadu je ideálnou voľbou pre interiérové ​​dvere akéhokoľvek štýlu. Čerešňové drevo ponúka jemnú, priamu kresbu, ktorá dáva drevu hladkú textúru.

Jeho krása pochádza z jeho červenohnedej farby, vďaka čomu je číry alebo svetlý moridlo dokonalým povrchom pre toto drevo. Farba čerešňového dreva sa časom mení v závislosti od viacerých faktorov, môže vyblednúť, inokedy môže jeho červenkastý odtieň stmavnúť.

• Biele borovicové drevo: toto drevo je ideálne na vytvorenie interiérových dverí, keď hľadáte niečo medzi hrče dreva a jednotným typom dreva. Biele borovicové drevo je známe svojimi úzkymi uzlami, svetlohnedým sfarbením a pevnou štruktúrou dreva.

Tieto vlastnosti dreva z bielej borovice budú dobre fungovať v priestoroch s vidieckym štýlom. Jeho uzly a vlákna môžu byť náročné na maľovanie, ale nie nemožné; vyžadovalo by to vyplnenie uzlov a zbrúsenie štruktúry štruktúry dreva.

Biele borovicové drevo sa nedeformuje tak rýchlo ako iné borovicové drevo a je odolné, vďaka čomu je vynikajúcou voľbou pre interiérové ​​dvere, ktoré budú mať vysoký chod a praktické využitie.

• Hickory drevo : toto je jedno z najtvrdších dostupných tvrdých drevín, vedľa teaku. Dvere vyrobené z hikorového dreva ponúkajú vysokú odolnosť proti nárazom vďaka prirodzenej hustote a pevnosti dreva.

Má tiež krásne sýto červenohnedé tóny, mierne zrnitosť a uzlovanie, ktoré dodáva dvierkam charakter. Najlepšie je jednoducho namoriť hikorové drevo čírym alebo svetlým moridlom, aby ste ukázali skutočnú krásu farby dreva a jeho kresby dreva.

 Drevené mahagónové dvere so zámkom a kľučkou • Mahagónové drevo : tento druh dreva je červenohnedý, podobne ako čerešňa a céder, ktorý vekom tmavne. Mahagón má užšiu kresbu dreva, ktorá vytvára výrazný vzor, ​​vďaka ktorému je ľahko rozpoznateľný. Toto drevo je odolné voči hnilobe a je stabilné, dokonca aj vo vlhkom podnebí, vďaka čomu je menej náchylné na zmršťovanie a napučiavanie ako iné tvrdé drevo.

• Orechové drevo : orechové drevo považované za „americké“ drevo je jedným z mála druhov tmavého dreva s bohatým, čokoládovo-hnedým sfarbením a často s podtónmi fialovej. Je to tvrdé drevo s kresbou dreva, ktoré má často kruhové a špirálové vzory.

Natieranie orechového dreva sa neodporúča, pretože skrýva prirodzenú krásu dreva; namiesto toho použitie číreho alebo jemne tónovaného moridla pomôže zvýrazniť a zachovať charakter orechového dreva. Orech je energeticky účinný materiál, ktorý pomáha izolovať miestnosť. Taktiež rýchlo neabsorbuje vlhkosť, čím zabraňuje akémukoľvek deformovaniu alebo zmršťovaniu.

• Biele dubové drevo : toto drevo ponúka nadčasový vzhľad interiérových dverí. Je to robustný a odolný druh dreva, ktorý dobre izoluje a odhluční každú miestnosť v domácnosti.

Biely dub sa preslávil vďaka svojej jedinečnej kresbe dreva v tvare tigra. Vyznačuje sa svetlohnedým sfarbením so žltkastým podtónom. Biely dub dobre funguje s mnohými farebnými lazúrami, pretože je menej porézny a hustejší ako červený dub.

rekonštrukcia rodinnej izby

Aký typ farby použiť na drevené dvere?

 Spálňa s maľovanými drevenými dverami, posteľou a závesmi Lakovanie drevených dverí poskytuje väčšiu odolnosť a odolnosť. Natieranie drevených dverí udrží všetkých škodcov preč, čím ochráni váš domov pred škodcami, pomôže pridať ďalšiu ochrannú vrstvu na vodotesnosť vašich dverí a náter môže tiež pomôcť pri blokovaní UV žiarenia.

Drevo je dostatočne prispôsobivé, že je dostatočne dobré použiť buď farbu na vodnej alebo olejovej báze, pokiaľ ju predtým natriete základným náterom. Tónované organické zlúčeniny v dreve nazývané taníny môžu inak prenikať do akejkoľvek farby na báze vody nanesenej na drevo

To platí najmä pri maľovaní na tmavé drevo bohaté na triesloviny, ako je borovica s hrčom. Primer vytvára bariéru medzi drevom a moridlom, ktorá zabraňuje presakovaniu tanínu.

Pre dvere sa zvyčajne uprednostňujú lesklé farby, pretože vynikajú a zvýrazňujú tieto architektonické prvky. Pomáhajú tiež predchádzať nechceným škrabancom a škrabancom na dvierkach lepšie ako rovná farba alebo farba vaječných škrupín a môžu vydržať dlhšie. Pamätajte, že základný náter, ktorý použijete, musí tiež zodpovedať typu farby.

Pre maľovanie vonkajších dverí , najbežnejším druhom farby je akrylová živica alebo latexová farba s pololesklým povrchom. Vonkajšia farba na báze latexu je najflexibilnejší typ a je veľmi populárna, pretože dvere budú vystavené dažďu, slnku, vetru a iným prvkom.

Utesňuje väčšie nedokonalosti na povrchu dverí, čím pomáha odolávať praskaniu a odlupovaniu. Je to tiež flexibilná a odolná vonkajšia farba odolná voči plesniam. Farba s pololesklým povrchom je mimoriadne obľúbená, pretože sa ľahko čistí a rôzne farby môžu pekne kontrastovať s ostatnými prvkami.

Bohato sfarbená vonkajšia farba na olejovej báze je tiež voliteľná, pretože má vysokolesklý povrch, vďaka ktorému dizajn vynikne, a tento typ farby je tiež výrazne odolný voči odlupovaniu a rýchlo schne.

Najlepšia je lesklá alebo pololesklá farba farba na interiérové ​​dvere pretože to uľahčuje ich čistenie. Olejové farby majú prísnu životnosť a sú životne dôležité pri ochrane pred škrabancami a škrabancami spôsobenými premávkou okolo dverí.

Viac súvisiaceho obsahu nájdete v našom článku o typy dverí skríň na tejto stránke.