Hlavná Vylepšenie domácnosti Typy izolácie strechy (výhody a nevýhody)

Typy izolácie strechy (výhody a nevýhody)

Toto sú typy strešných izolačných materiálov s ich výhodami a nevýhodami, možnosťami, hodnotami R, výhodami, nákladmi a najlepším typom izolácie podkrovia.
 Strecha domu s tepelnou izoláciou a minerálnou vlnou Strecha je možno najzaujímavejším prvkom každého domu. Chráni vás pred spaľujúcim slnečným žiarením, dažďom, vetrom a snehom. Vďaka svojmu významnému prínosu pridanie izolácie do vašej strechy pomôže zvýšiť jej výkon a životnosť, najmä pri každej zmene ročného obdobia.

Bytoví a komerčný stavitelia, ako aj majitelia domov musia posúdiť tepelné požiadavky strešného systému spolu s materiálom a cenou izolačného materiálu. Pri správnom a premyslenom výbere môže strecha prežiť rôzne výkyvy počasia a teplôt po dlhšiu dobu. Zlý výber izolácie strechy by, žiaľ, viedol k neefektívnemu výkonu strechy.

Ak staviate nový dom alebo plánujete zlepšiť izoláciu svojho domu, musíte vziať do úvahy rôzne typy izolácie. Ideálny typ izolácie pre váš dom bude určený faktormi, ako je miesto vášho bydliska, váš rozpočet a akákoľvek existujúca izolácia, ktorú chcete zachovať. Čítajte ďalej a buďte dobre informovaní!

Obsah

Čo je izolácia strechy?

 Tepelná izolácia strechy v podkroví Izolácia strechy je dôležitým prístupom pre minimalizáciu prenikania tepla z vonkajšieho prostredia do vnútornej konštrukcie. Prístup udržuje teplotnú stabilitu a zabraňuje vniknutiu nežiaduceho hluku. Izolácia strechy tiež pomáha pri poskytovaní tepla a chladu v zime a v lete.

Tepelná izolácia sa v poslednej dobe dostala do popredia kvôli meniacim sa predpisom o izolácii na celej planéte, ktoré kladú vyššie nároky na tepelný výkon konštrukčných komponentov, aby sa zabránilo stratám energie na chladenie alebo vykurovanie. Izolačné materiály musia mať vynikajúce tepelné vlastnosti a vhodné mechanické schopnosti znášať zaťaženie.

Výsledkom výberu správnej izolácie strechy sú efektívne strešné systémy, ktoré môžu funkčne fungovať roky alebo dokonca desaťročia. Každá forma izolácie strechy má však svoje výhody a nevýhody, preto si pred výberom ideálnej izolácie pre váš domov musíte urobiť nejaký prieskum.

Jedným z primárnych atribútov prehodnotenia konštrukčnej izolácie je úspora peňazí za energie. Či už staviate nový dom alebo modernizujete ten existujúci, zatepľovací systém, ktorý si vyberiete, si zaslúži starostlivé zváženie. Izolácia vám môže poskytnúť trvalé úspory energie a zároveň zvýšiť celkovú efektivitu a pohodlie vášho domu.

R-hodnoty pre izoláciu strechy

 Muž, ktorý montuje tepelnú izolačnú vrstvu strechy pomocou panelov z minerálnej vlny R-Value meria, ako účinne izolácia zabraňuje prenosu tepla cez ňu, čo pomáha udržiavať teplo vo vašom dome počas chladných dní a vonku pri slnečných teplotách. Hodnoty R menšie ako R-30 sa považujú za nedostatočne izolované. Pre maximálnu izoláciu by bola ideálna hodnota R bližšie k R-60.

Energy Star obsahuje mapu, ktorá ilustruje, čo musia majitelia domov s hodnotou R použiť na izoláciu, aby im pomohla pochopiť, aký druh izolácie je ideálny pre ich geografickú polohu.

Napríklad na Floride sa tamojším domom odporúča inštalovať izoláciu s hodnotou R až R-30. Na druhej strane domy v severnej Minnesote musia používať izoláciu s hodnotou R minimálne R-49.

Ak dávate novú izoláciu nad vašu súčasnú izoláciu, možno budete môcť použiť izoláciu s nižšou hodnotou R, ako je uvedené v príručke Energy Star.

Ďalšia vec, ktorú treba zvážiť, je, že teplo sa cez strechu šíri tromi rôznymi spôsobmi. Každý z nich má jedinečný vplyv na výkon budovy, ako aj na poskytované ovládacie prvky.

• Prevedenie. Vedenie prebieha v pevných materiáloch, ako aj medzi pevnými materiálmi, ktoré sú vo fyzickej interakcii. Toto je pravdepodobne najzreteľnejšia cesta prenosu tepla.

• Žiarenie. Keď napríklad slnečné svetlo ohrieva strechu alebo sa teplo šíri smerom von z budovy počas noci, žiarenie sa deje nezávisle od pevných látok, kvapalín a plynov.

• Konvekcia. Konvekcia prebieha v kvapalinách a plynoch v dôsledku vedenia tepla s premiestňovaním týchto zložiek. To zahŕňa vzduchové medzery, zachytávanie alebo latentnú vlhkosť (ktorá je prítomná vo všetkých stavebných výrobkoch) a záporný tlak vetra.

Čo sa týka vedenia, treba zvýšiť jednotkovú R-hodnotu izolácie, ako aj celkovú R-hodnotu strešného konštrukčného systému. Množstvo a druh izolácie sú dôležitými faktormi pri zvyšovaní jednotkovej R-hodnoty. Ak je všetko ostatné rovnaké, väčšia izolácia sa rovná vyššej hodnote R. Rôzne materiály majú medzitým rôzne hodnoty R.

svadobné dary od nevesty po ženícha

Hodnota R každého komponentu by sa mala brať do úvahy, aby sa zvýšila celková hodnota R strešnej zostavy, pretože hodnota každého komponentu sa bude líšiť. Hodnota každého komponentu v strešnej konštrukcii je progresívna. Napríklad celková hodnota konštrukcie predstavuje súčet hodnôt všetkých komponentov.

Je potrebné sa vyhnúť tepelným skratom alebo premosteniu cez komponenty, pretože znižujú celkovú hodnotu strešnej konštrukcie. Mechanické spojovacie prvky sú bežným zdrojom premostenia.

Kontrola krátkosti môže byť dosiahnutá zlepením všetkých vrstiev k sebe a použitím spojovacích prvkov, ktoré netvoria tepelné mosty. Aby sa predišlo skratom, môže sa použiť monolitická izolácia, ako sú striekané peny alebo ľahký betón.

Výhody izolácie strechy

 Izolácia strechy z minerálnej vlny Izolácia strechy, ako už bolo uvedené, je mimoriadne dôležitá na to, aby bol váš domov v lete chladnejší a v zime teplejší. Izolácia v strešnej krytine prináša obrovské množstvo výhod pre váš dom tým, že funguje ako prekážka prenosu tepla, od pomoci pri udržiavaní príjemnej teploty vo vašom dome až po zvýšenie energetickej účinnosti.

Hlavné výhody izolácie strechy sú:

Pomáha pri prevencii tepla

V závislosti od miestnej teploty počas celého roka môže izolácia splniť primárny cieľ udržať teplo vonku. Rovnako ako nechcete, aby v zime unikalo teplo, nechcete, aby sa do vášho domu dostávalo ďalšie teplo počas leta. Izolácia strechy zadržiava príliš veľa tepla z vášho domu, vďaka čomu je chladnejší.

Účinne pomáha pri udržiavaní tepla

Počas chladnejších mesiacov roka je dôležité, aby bol váš domov teplý a útulný. Vykurovacie systémy sú rozhodujúce pre udržanie tepla v našich domoch. Bez dobre izolovanej strechy však väčšina tohto tepla unikne práve cez váš strešný systém.

Umožňuje vám dosiahnuť významné úspory energie

Vďaka vynikajúcej izolácii vašej strechy budú vaše chladiace a vykurovacie systémy spotrebúvať menej energie na udržanie príjemnej teploty vo vašom dome, čo vám umožní ušetriť peniaze na vašich nákladoch na energie.

Napríklad v zime by váš strop bol zodpovedný za približne 25 % až 35 % tepelných strát. Tým, že sa postaráte o dostatočnú izoláciu vašej strešnej krytiny, môžete každoročne ušetriť 20 % až 30 % výdavkov na energiu.

Poskytuje produktívnu udržateľnosť

Spotrebu energie môžete znížiť tým, že sa ubezpečíte, že váš dom je dostatočne izolovaný. To nielen znižuje vaše ročné náklady na spotrebu, ale tiež pomáha znižovať váš dopad na životné prostredie. V skutočnosti je izolácia strechy jednou z najefektívnejších iniciatív na úsporu energie, ktorú môžete vo svojom dome podniknúť, aby ste znížili svoje emisie, ako aj celkovú environmentálnu stopu.

Typy izolácie strechy

Na trhu sú široko dostupné rôzne druhy izolácie striech. Líšia sa predovšetkým svojimi vlastnosťami, výhodami a nevýhodami. Toto sú hlavné typy izolácie strechy:

Voľná ​​izolácia

 Muž nanášanie voľnej výplne izolácie na streche Voľná ​​izolácia pozostáva z malých vlákien, peny a iných častíc materiálu. Tieto mikroskopické častice sa spájajú a vytvárajú izolačný materiál, ktorý sa zmestí do akéhokoľvek priestoru bez toho, aby spôsobil poškodenie budov alebo povrchových úprav. Vďaka svojej schopnosti prispôsobiť sa, je sypká izolácia obzvlášť použiteľná pri rekonštrukciách a situáciách, v ktorých môže byť inštalácia iných typov izolácie náročná.

Veľké plochy, ako je podkrovie alebo priestor na preliezanie, je možné efektívne vyplniť pomocou voľnej výplňovej izolácie. Dá sa zasunúť do priestoru pomocou ohybnej trubice, čo umožňuje izolovať ťažko dostupné miesto. Máte veľkú mieru uváženia, pokiaľ ide o celkovú úroveň izolácie, čo vám môže pomôcť získať správne množstvo pre vaše prostredie.

Okrem toho, sklolaminát, minerálna vlna a celulóza patria medzi najobľúbenejšie materiály používané na izoláciu voľnej výplne. Každý z týchto materiálov je vyrobený z recyklovaného obsahu. Celulóza sa vyrába väčšinou z recyklovaných novín.

Väčšina výrobkov zo sklenených vlákien obsahuje 40 % až 60 % recyklovaného skla. Minerálna vlna sa zvyčajne skladá zo 75 % z postindustriálneho recyklovaného materiálu.

Polystyrénové guľôčky a perlit sú dva menej rozšírené voľne sypané izolačné materiály. Voľnú výplňovú izoláciu je možné vložiť do uzavretých dutín, ako sú steny, aj do neohradených priestorov, ako sú podkrovia. Sklolaminát, celulóza a kamenná vlna sú bežne otryskávané odborníkmi, ktorí vedia, ako dosiahnuť správnu hustotu a R-hodnoty.

Okrem toho, zatiaľ čo sypká izolácia zo sklenených vlákien je nehorľavá, je menej vhodná do chladného prostredia. Napriek tomu, že je horľavá, celulózová sypká izolácia je vynikajúcim riešením pre chladnejšie oblasti a má dlhšiu životnosť ako sklolaminát.

Každý výrobca voľnej výplňovej izolácie by mal identifikovať hodnotu R svojho produktu pri stanovenej hustote a vytvoriť tabuľky pokrytia s uvedením minimálnej stanovenej hrúbky, prijateľnej hmotnosti na štvorcovú stopu, ako aj plochy pokrytia na balenie pre rôzne celkové hodnoty R.

Inštalácia voľnej výplňovej izolácie si na druhej strane vyžaduje použitie špecializovaného zariadenia, čo zvyšuje celkové náklady na inštaláciu, najmä ak je potrebný profesionálny inštalatér.

Výhody voľnej izolácie

• Máte veľkú kontrolu nad R-Value.

• Zmestí sa do úzkych miest a zaplní obrovské množstvo priestoru.

• Urob si svojpomocne projekty pre tento typ izolácie.

Nevýhody voľnej izolácie

• Počas procesu inštalácie sa musia prijať bezpečnostné opatrenia.

• Má tendenciu časom sa sfúknuť.

• Môže potenciálne zadržiavať vlhkosť.

Striekaná penová izolácia

 Technik striekajúci penovú izoláciu na strechu pomocou viaczložkovej pištole Striekaná penová izolácia je vysokovýkonné strešno-izolačné riešenie s výnimočnými tepelnotechnickými vlastnosťami. Minimalizuje emisie skleníkových plynov, rovnako ako všetky izolačné materiály, znížením požiadaviek na HVAC konštrukcií, najmä našich domov.

Tento typ izolácie môže byť injektovaný, liaty alebo napenený na mieste. Na izoláciu a zabránenie úniku vzduchu možno striekanú penovú izoláciu nastriekať do stien, podkrovia alebo pod podlahu. Niektoré inštalácie môžu pri rovnakej hrúbke produkovať vyššiu R-hodnotu ako typická plstená izolácia a môžu vyplniť aj tie najmenšie medzery, čo vedie k účinnej vzduchovej bariére.

Malé tlakové nádoby s penovou izoláciou na mieste sa môžu použiť na zabránenie úniku vzduchu do otvorov a zlomenín, ako sú rámy okien a dverí, spolu s inštalatérskymi a elektrickými prestupmi.

Najčastejšie používaným materiálom na tento typ izolácie je polyuretánová striekaná pena. Jeho schopnosť utesniť vzduch znižuje možnosť kondenzácie, vlhkosti, plesní alebo hrdze. Polyuretánová pena napučiava, aby sa správne prispôsobila priestoru, do ktorého je umiestnená, čo z nej robí vynikajúcu možnosť izolácie strechy. Na uspokojenie potrieb vašej domácnosti sú k dispozícii aj spreje s otvorenými a uzavretými bunkami.

Striekaná penová izolácia je uznávaná ako zelená, ekologicky šetrná technológia, ktorá môže posilniť štrukturálnu integritu drevených rámových konštrukcií. Bohužiaľ, pretože väčšina striekaných penových izolačných produktov je vyrobená z polyuretánu, ktorý obsahuje nebezpečné zložky, predstavujú zdravotné nebezpečenstvo.

Okrem toho, hoci je izolácia striekanou penou z dlhodobého hľadiska nákladovo efektívna, má značné počiatočné náklady. Inštalačné poplatky môžu byť prehnané.

Výhody striekanej penovej izolácie

• Vysokoúčinná metóda izolácie so skvelými tepelnými vlastnosťami

• Má schopnosť vyplniť aj tie najmenšie medzery, výsledkom čoho je účinná vzduchová bariéra.

• Jeho schopnosť blokovať vzduch znižuje pravdepodobnosť kondenzácie, vlhkosti, plesní alebo korózie.

Nevýhody striekanej penovej izolácie

• Väčšina striekaných penových izolačných produktov môže byť nebezpečná pre naše zdravie.

• Náklady na inštaláciu môžu byť nákladné.

Izolácia zo sklenených vlákien

 Stavebný robotník inštaluje izoláciu zo sklenených vlákien Batová izolácia je bežným typom strešnej izolácie, ktorá je zvyčajne vyrobená zo sklenených vlákien a je pomerne ľahko inštalovateľná. Izolácia zo sklenených vlákien je k dispozícii v rôznych veľkostiach, ako aj v hodnotách R. Hoci tento typ izolácie môže byť orezaný tak, aby sa zmestil okolo stropných krokiev a trámov, nevytvára rovnaké tesnenie ako striekaná penová izolácia.

Sklolaminátové plsti a rolky sú zvyčajne cenovo dostupné a prichádzajú v rôznych veľkostiach, ktoré zodpovedajú konvenčným rozstupom nástenných rámov, podkrovných krokiev alebo väzníkov a podlahových dosiek. K dispozícii sú aj ručne rezané a rezané nekonečné kotúče.

Môžu byť objednané s obkladmi alebo bez nich. Výrobcovia často pripevňujú obklad, ktorý slúži ako parotesná a vzduchová bariéra.

Okrem toho sú sklolaminátové plsti s výrazným ohňovzdorným povlakom dostupné v rôznych šírkach pre steny suterénu a iné exponované oblasti. Obloženie tiež uľahčuje manipuláciu a upevnenie počas procesu inštalácie.

Avšak kvôli nízkej hodnote R je izolácia zo sklenených vlákien všeobecne menej energeticky efektívna ako striekaná pena a sypká izolácia.

Výhody izolácie zo sklenených vlákien

• Môže byť ľahké ho získať, pretože na trhu je k dispozícii množstvo výberov

• Je vhodný pre projekty typu „urob si sám“.

• Jeden z najlacnejších typov strešnej izolácie.

• Extrémne odolný voči vlhkosti.

Nevýhody izolácie zo sklenených vlákien

• Kvôli nízkej R-hodnote nie je tak energeticky efektívny.

• Pre optimálnu izoláciu môže byť potrebných viacero vrstiev.

• Počas procesu inštalácie môže dôjsť k podráždeniu pokožky a očí.

Pevné izolačné dosky

 Pracovník, ktorý inštaluje tuhé izolačné dosky na strešný strop Pevná dosková izolácia, ktorá sa typickejšie používa na izoláciu stien vo vnútorných miestnostiach ako podkrovia, sa vyrába z polyizokyanurátu, extrudovaného polystyrénu alebo expandovaného polystyrénu. Materiál zvolený pre pevnú izolačnú dosku ovplyvní hodnotu R aj náklady; v zásade platí, že čím vyššia je hodnota R, tým bude drahšia.

Navyše tuhé izolačné dosky s užšou hrúbkou môžu dosiahnuť vysoké hodnoty R, zatiaľ čo iné majú vonkajšiu vrstvu na báze fólie, ktorá bráni teplu. Tieto pevné izolačné dosky s dlhou životnosťou možno použiť v strešných a stropných priestoroch, najmä v stropoch katedrál. Všetky pevné izolačné dosky obmedzujú úniky tepla v zime aj v lete a umožňujú príjemné teploty v interiéri po celý rok.

Na druhej strane tuhé izolačné dosky nie sú také efektívne, keď sa používajú v nedokončených podkroviach a iných veľkých priestoroch. Navyše sú tieto dosky bežne ošetrené ohňovzdornými chemikáliami.

Výhody pevných izolačných dosiek

• S pevnými izolačnými doskami je možné dosiahnuť vysokú R-hodnotu.

• Môže byť vhodný pre domácich majstrov v správnom prostredí

• V niektorých oblastiach má potenciál byť energeticky účinný.

Nevýhody pevných izolačných dosiek

• Na izoláciu nedokončených podkroví je neefektívny.

• Inštalácia na veľkých plochách môže byť nákladná.

výška role toaletného papiera

• Tieto dosky sú často chránené chemickým spomaľovačom horenia, ktorý môže byť zdraviu škodlivý.

Konštrukčné izolačné panely

 Konštrukčné izolačné panely Konštrukčné izolačné panely sa zvyčajne podobajú preglejke s tuhou izoláciou navrstvenou medzi nimi. To sťažuje ich integráciu do domov, ale je to čoraz bežnejšia a dlhotrvajúca alternatíva, ktorú treba zahrnúť pri stavbe domu. Pri správnej inštalácii majú tieto panely potenciál výrazne znížiť náklady na energiu.

Takéto panely sú určené na domáce a ľahké komerčné použitie. Sú konštruované s izolačným vnútrom, ako je expandovaný polystyrén alebo polyizokyanurát, ako aj s pevným obkladom, ako je doska z orientovaných triesok na každej strane.

Pretože sa dodáva v rôznych hrúbkach, môže byť použitý na stavbu striech, stien a podláh. Konštrukčné izolované panely môžu byť postavené tak, aby vyhovovali väčšine stavebných systémov, čím sa skracuje čas výstavby, celkové náklady na projekt a náklady na prácu.

Hoci štrukturálne izolačné panely sú slušnou voľbou na izoláciu strechy, zvyčajne vyžadujú profesionálnu inštaláciu, čo môže zvýšiť náklady. Nie sú vhodné pre projekty typu „urob si sám“. Sú tiež najúčinnejšie, keď sú postavené počas počiatočného stavebného procesu, a nie počas renovácie.

Výhody konštrukčných izolačných panelov

• Tieto panely šetria energiu a pomáhajú znižovať náklady na energiu.

• K dispozícii sú vlastné veľkosti a tvary.

• Väčšinu stavebných systémov možno podoprieť pomocou konštrukčných izolovaných panelov.

Nevýhody konštrukčných izolačných panelov

• Normálne vyžaduje odbornú inštaláciu; nie je vhodný pre projekt typu „urob si sám“.

• Môže to byť veľmi nákladné.

• Efektívnejšie pri inštalácii počas primárneho stavebného procesu než počas renovácie.

Sálavé izolácie

 Strešný podkrovný strop so sálavou izoláciou Sálavé bariéry fungujú na princípe odrazu sálavého tepla, na rozdiel od väčšiny tradičných izolačných metód, ktoré bránia pohybu vodivého a konvekčného tepla. Radiačné bariéry sú konštruované v domoch, zvyčajne v podkroví, aby obmedzili letnú absorpciu tepla a odteraz znížili náklady na klimatizáciu. Táto inovatívna technika je efektívnym typom izolácie, ktorá dokáže domácnostiam ušetriť značné množstvo peňazí na nákladoch na energiu.

Sálavé bariéry obsahujú reflexné povrchy, ako sú hliníkové fólie, do izolačných riešení, ktoré môžu obsahovať celý rad podkladových materiálov vrátane plastovej fólie, polyetylénových bublín, lepenky a iných tepelne izolačných komponentov. Väčšina použitých materiálov nedegraduje a nepriťahuje plesne.

Sálavé teplo sa pohybuje preč od akéhokoľvek povrchu v jednom smere a ohrieva akýkoľvek pevný materiál, ktorý zachytáva jeho energiu. Kedykoľvek slnko ohrieva strechu, je to väčšinou sálavé teplo slnka, ktoré spôsobuje, že sa strecha zahrieva. V horúcich oblastiach sú sálavé bariéry účinnejšie, najmä ak sú kanály chladiaceho vzduchu umiestnené v podkroví.

Nevýhodou však je, že sálavá izolácia nie je pri nižších teplotách taká účinná. Navyše môže byť náchylný na nečistoty a prach.

Výhody sálavej izolácie

• Účinne zabraňuje sálavému teplu; ideálne do horúcich oblastí.

• Nie je náchylný na hrdzavenie a plesne.

Nevýhody sálavej izolácie

• Nie je tak účinný v oblastiach s nižšími teplotami.

• Môže byť náchylný na nečistoty a prach.

Náklady na izoláciu strechy

Náklady na izoláciu strechy sú určené typom použitej strešnej izolácie, R-hodnotou izolácie a množstvom štvorcových záberov, ktoré sa majú pokryť.

Tu sú priemerné náklady na štvorcový meter nasledujúcich typov strešnej izolácie:

Striekaná penová izolácia – okolo 0,50 až 2 doláre za štvorcový meter

Izolácia zo sklenených vlákien – okolo 0,30 až 1,50 dolára za štvorcový meter

Pevná izolačná doska – okolo 0,25 až 1,40 dolára za štvorcový meter

Konštrukčné izolačné panely – okolo 3 až 7 dolárov za štvorcový meter

Vyžarujúca izolačná bariéra – okolo 0,10 až 0,95 dolára za štvorcový meter

Ako zistiť, že strácate teplo cez strechu

 Podkrovie domu vo výstavbe izolácia manzardovej steny minerálnou vlnou Tu sú niektoré z jasných znakov toho, že cez strechu strácate teplo:

• Počas zimy nie je na streche sneh.

• Začínate vidieť netesnosti alebo kondenzáciu.

• Šindle sú poškodené alebo chýbajú.

• Medzi stropom a strechou sú viditeľné medzery.

• podkrovie nemá dostatočnú izoláciu; pleseň rastie, objavujú sa diery a niektoré predmety sa zrútia.

Najlepší typ izolácie pre podkrovie

 Voľná ​​výplňová izolácia v podkroví Voľná ​​izolácia je pravdepodobne najlepším typom izolácie podkrovia. Tento typ strešnej izolácie sa často dodáva v menších úlomkoch zviazaných v obrovských vreciach a je plnený fúkacím zariadením.

Voľné izolačné materiály zvyčajne zahŕňajú sklolaminát, bavlnu a minerálnu vlnu. Napriek tomu je sklolaminát najpoužívanejším materiálom na sypanú alebo fúkanú izoláciu; je to tiež najviac odporúčané. Prečítajte si viac o fúkaná izolácia podkrovia plusy a mínusy tu.

Voľná ​​izolácia zo sklenených vlákien je ideálna na vyplnenie tesných priestorov okolo káblov, potrubí alebo iných oblastí s nepravidelnou konštrukciou. Preto by to bola najlepšia možnosť pre podkrovia.

Ďalšie súvisiace články nájdete v našom sprievodcovi zateplenie stropu pivnice plusy a mínusy .