Hlavná Vylepšenie domácnosti Typy kamenných podláh (výhody a nevýhody)

Typy kamenných podláh (výhody a nevýhody)

Prezrite si typy kamenných podláh v tejto galérii žuly, kremeňa, mramoru, travertínu, vápenca, mastenca a ďalších možností, s výhodami a nevýhodami, cenou a tipmi na čistenie kamennej podlahy.
 Otvorená jedáleň s rustikálnym dreveným stolom a súpravou stoličiek. prepojená s obývacou izbou s podlahou z prírodného kameňa Podlaha z prírodného kameňa sa zvyčajne odrezáva priamo z kamenných dosiek alebo blokov. Tento proces sa používa už stovky alebo dokonca tisíce rokov a je starý ako čas. Získanie kamennej podlahy doma má veľa výhod.

Pre začiatok má nadčasovú eleganciu a eleganciu. Domy, v ktorých sa používa prírodný kameň, nie sú v skutočnosti zastarané. Nikdy nevyjde z módy.

Okrem toho je to tiež niečo, čo môže udržať hodnotu nehnuteľnosti vášho domova pekne aktualizovanú a možno ju dokonca zvýšiť. To je skvelé, keď sa rozhodnete predať svoj dom ďalej.

Kamenná podlaha je tiež úžasná, ak chcete doma vytvoriť pocit a ilúziu priestoru. Priestory, ktoré sú vybavené kamennou podlahou, sa ukážu ako oveľa bezproblémovejšie a súdržnejšie.

Výsledkom toho je niečo, čo dáva zmysel z hľadiska dizajnu a veľký tok materiálov od toku po strop. To umožňuje lepší odraz svetla a váš priestor môže byť väčší a vzdušnejší.

Najlepšia vec, ktorú musíte urobiť, je zvážiť, aké rôzne typy kameňov sú na trhu. Prichádzajú v toľkých štýloch, dizajnoch, farbách, povrchových úpravách, konzistenciách atď. Tu je niekoľko prehľadov o rôznych dostupných kamenných podlahových materiáloch, ako aj o ich silných a slabých stránkach.

Obsah

Žulové podlahy

 Kuchynská linka s jedálenskou zostavou a výhľadom na zariadenú obývačku so žulovými podlahami Žula je jednou z najlepších zo všetkých možností podláh z prírodného kameňa pre obytné aj komerčné účely. Má hodnotenie tvrdosti 7 z 10 na Mohsovej stupnici tvrdosti. To v konečnom dôsledku znamená, že je v skutočnosti ešte tvrdší ako mramor.

Žulové podlahy neleptajú, nepoškriabu ani sa ľahko nepoškodia. Keď je žula správne utesnená, nemusíte sa obávať zafarbenia a podobných problémov. Niektoré z tmavších žulových kameňov dokonca vôbec nemusia byť zapečatené.

Tiež kvôli skutočnosti, že žula je zvyčajne tmavšia a ľahšie sa čistí, je jednoduchšia na údržbu. Prach, špina alebo dokonca škvrny z rozliatia a podobne sa tak ľahko nezobrazia.

To znamená, že ho nemusíte neustále čistiť, zametať, utierať alebo mu dokonca z času na čas venovať zvláštnu pozornosť. Vďaka tomu je žula skvelým materiálom na podlahy.

Žula tiež prichádza v mnohých vzoroch a farbách. V skutočnosti je to jeden z najplodnejších prírodných kameňov z hľadiska možností dizajnu.

Prírodný kameň má krásu, ktorá je mu neodmysliteľná a s minimálnou remeselnou zručnosťou si ho môžete jednoducho nechať vystaviť priamo u vás doma. Vďaka nemu môže každá miestnosť vo vašej domácnosti okamžite vyzerať a pôsobiť luxusne a funguje celkom dobre, či už v tradičnom alebo súčasnom dizajne domácnosti.

Hoci je žula zložitá a krásna, jednou menšou nevýhodou je, že niektoré vzory alebo niektoré typy žuly by neboli príliš vhodné ako podlahové materiály, pretože ich vzory, farby a žilkovanie by mohlo vyzerať príliš rušne. Pozorne si preštudujte svoje konkrétne žulové dosky alebo dlaždice a vezmite si to odtiaľ.

Kremenná podlaha

 Moderný dizajn kuchyne s krásne dokončenými skrinkami s použitím tmavej a svetlej drevenej zrnitej a kremennej podlahy Kremeň je prírodný kameň so stabilnou základnou farbou a je ideálny, keď hľadáte podlahový materiál s menej frekventovanými vzormi. Ak chcete, aby to bolo minimalistické a jednoduché, je to pre vás jeden z najlepších materiálov. Nevyžaduje si veľa údržby okrem bežného zametania a mopovania.

Je na tom oveľa lepšie v porovnaní s inými prírodnými kameňmi, ktoré vyžadujú pravidelné tesnenie a leštenie. Je to preto, že kremeň je v podstate neporézny. Neabsorbuje toľko tekutiny, čo znamená, že si zachováte svoj vzhľad po dlhú dobu.

Majú tiež širokú škálu farieb a vzorov, z ktorých si môžete vybrať, ale hlavne je ich základom niečo, čo je neutrálne a tlmené. Musíte vždy zapadnúť do akéhokoľvek dizajnu, ktorý máte pre miestnosť, ktorú prerábate.

Prírodný kremeň je niečo, čo je mimoriadne pevné a zaručene skutočne odolá každodennému opotrebovaniu a skúške časom. Nevýhoda mať kremenná podlaha Materiál je, že môže byť dosť klzký, keď sa rozlejú tekutiny a nie sú ihneď utreté. Je nevyhnutné, aby ste neustále pracovali na tom, aby boli povrchy suché.

Mramorové podlahy

 Ovládnite moderný interiér kúpeľne v luxusnom dome so skrinkami z tmavého tvrdého dreva, mramorovými podlahami, bielou vaňou a sprchovacím kútom so sklenenými dverami Mramor je materiál, ktorý je dobre známy tým, ako vyzerá. Je to niečo, čo svojím vzhľadom vyžaruje luxus aj drámu. Je známy svojou vysoko hladkou textúrou, druhom drámy, ktorú vytvára vo svojich žilkovaných vzoroch, a celkovo vysokým leskom.

na akom prste sa nosí zásnubný prsteň

Pôsobí ako veľmi vyleštený a špičkový. Mramor môže mať širokú škálu farieb, hoci biela je najobľúbenejšia. Môžu tiež prejsť od malých veľkostí mozaikových dlaždíc po veľkoformátové a môžu mať akýkoľvek tvar, na ktorý si spomeniete, od okrúhleho, štvorcového, obdĺžnikového, šesťuholníkového, trojuholníkového atď.

Ak chcete vo svojom dome znovu vytvoriť atmosféru rezortu alebo kúpeľov, mramorová podlaha je vždy najlepšia voľba. Je perfektný ako možnosť podlahy, tak aj ako možnosť dosky.

Pozor, aj keď je mramor pomerne odolný, v skutočnosti sa neodporúča pre oblasti s vysokým únikom, ako je kuchyňa. Je to preto, že ide o prírodný kameň na báze vápnika.

To znamená, že akékoľvek rozliatie kyseliny, napríklad z octu, čistiacich prostriedkov alebo citrusových štiav, by mohlo skončiť leptaním a trvalo poškodiť povrch kameňa. Je to tiež klzký kameň, ktorý môže byť nebezpečný vo vlhkých oblastiach.

Akékoľvek poškodenie leptaním je však možné ľahko vyleštiť a opraviť. Zvyčajne existujú špeciálne čistiace prostriedky a odstraňovače leptania, ktoré dokážu túto prácu vykonať. Mali by ste zvážiť pravidelné tesnenie mramoru, pretože je to porézny kameň.

Mramorová kamenná podlaha si vyžaduje trochu viac na boku, ale stále zostáva pomerne populárna a mäkká v domácnosti kvôli svojej odolnosti a kvôli tomu, ako skvele celkovo vyzerá.

Travertínové podlahy

 Krásna obývacia izba s teplými tónmi, bielou veľkou pohovkou, televízorom a rastlinami v kvetináčoch na bielej konzole a travertínovej podlahe Zloženie travertínu je celkom zaujímavé. Je to prírodný kameň, ktorý sa pôvodne vytvoril ako typ vápenca s bublinkami horúcej pramenitej vody, ktoré cez neho vyfukujú vzduchové bubliny. To robí kameň veľmi zaujímavým a jedinečným vzhľadom. A samozrejme, v konečnom dôsledku atraktívny vzhľad podlahy.

Travertínový podlahový materiál je ideálny pre kúpeľne, obytné priestory, práčovne a dokonca aj chodby. Hoci je travertín medzi ostatnými prírodnými kameňmi menej známy, o travertíne musíte vedieť, že je to v podstate zmes vápenca a mramoru. Zdieľajú viac-menej rovnaké vlastnosti a požiadavky na údržbu.

Rovnako ako vápenec a mramor, aj travertín je založený na vápniku, čo znamená, že ho možno ľahko rozleptať a poškriabať ostrými predmetmi, drsnými čistiacimi prostriedkami alebo dokonca kyslými kvapalinami a látkami. Aby ste predĺžili jej životnosť, musíte sa o ňu vedieť konkrétne starať.

A to je naozaj jedna z nevýhod travertínu. Vyžaduje si trochu viac údržby v porovnaní s jeho odolnejšími náprotivkami, ako sú žulové a porcelánové dlaždice.

napriek tomu travertín zostáva obľúbenou voľbou najmä pri bazénoch. Má prirodzene pieskovú farbu, ktorá sa dobre hodí k bazénu a záhradnému prostrediu. Vďaka svojmu textúrovanému povrchu je tiež protišmyková a počas horúcich dní má tendenciu zostať chladnejšia, čo znamená, že po jej povrchu môžete chodiť naboso.

Vápencové podlahy

 Exteriér luxusného moderného domu s krytou terasou s kamenným krbom, útulným nábytkom a vápencovými podlahami Vápenec má veľmi jedinečné vlastnosti a vlastnosti, vďaka ktorým je tiež celkom životaschopný ako kamenný podlahový materiál. Primárne je vyrobený z uhličitanu vápenatého a je vyrobený z minerálu kalcit, ktorý je veľmi podobný zloženiu mramoru.

Ako sa však formuje, je to, že je primárne vyrobený z morských tvorov, ktoré boli skamenené v plytkej vode. Vôbec nie je divné nájsť vo svojich vápencových formáciách občas napoly vytvorenú lastúru alebo koraly a podobne. Toto je fakt super.

Vápenec je známy svojou odolnosťou. V skutočnosti sa dokonca bežne používa buď ako betónové kamenivo alebo ako nejaký typ konštrukcie alebo základového základu.

Odolá oderu a dokonca aj extrémnym teplotám. Berte však na vedomie, že keďže má viac-menej rovnaké vlastnosti ako mramor, znamená to, že môže vyžadovať rovnakú údržbu.

Tiež si to musíte uvedomiť vápencové podlahy musí byť inštalovaný v oblastiach v domácnosti, kde nebude toľko vystavený kyslým kvapalinám, takže ho určite držte mimo kuchyne, ako len môžete. Je však skvelá ako podlahová krytina do spální, obývacích izieb, predsiení a pod.

Pieskovcové podlahy

 Vonkajší bazén s pieskovcovými podlahami a verandou s krásnymi zelenými stromami a výhľadom na trávu Pieskovec je podlaha z prírodného kameňa, ktorá je zemitá a teplá. Ak chcete prísť s možnosťou podlahy, ktorá veľmi pripomína pláž, púšť alebo niečo, čo je tomu dosť podobné, môžete použiť pieskovec.

rsvp znamená v angličtine

Dodáva sa s bohatými odtieňmi hnedej, červenej a hnedej. Aj keď sú to tri z najbežnejších farieb, v ktorých pieskovec prichádza, môžu byť aj v iných odtieňoch, ako je sivá, ružová, čierna, zlatá a biela.

Pieskovec v skutočnosti nemá veľa vzorov a vírov, ale práve tu je jeho sila. Má všeobecne pevný a stabilný vzhľad, ktorý sa vysoko odporúča pre podlahové materiály. Vyskytnú sa však prípady, keď odtiene môžu vyzerať ako strakaté a môžu existovať určité umelecké pruhy v tom, ako farby vyzerajú.

Tento prírodný kameň je v porovnaní s inými prírodnými kameňmi typicky porézny a mäkší. Môže sa ľahko zafarbiť a poškriabať. Určite nie je taká odolná ako napríklad žula. Pri inštalácii v interiéri a s náležitou starostlivosťou však môže ešte dlho vydržať. Pozrite si ďalšie obrázky z pieskovcová podlaha tu.

len preto, že darčeky pre ňu

Mastencová podlaha

 Relaxačná kúpeľná miestnosť s pohodlnými masážnymi kreslami a mastencovou podlahou Mastenec je prírodný kameň, ktorý je rustikálny aj elegantný. Ak chcete investovať do podlahových materiálov, ktoré naozaj vydržia roky alebo dokonca celú životnosť, mastenec je tá správna cesta. Jeho vzhľad je veľmi podobný vzhľadu žuly alebo bridlice.

Je však trochu nezvyčajný a nie je tak ľahko dostupný, pretože je vyrobený zo steatitového kameňa a obsahuje minerály magnezitu a dolomitu. Je krásny na pohľad a môže sa stať, že to bude vyzerať ako obyčajné, ale v skutočnosti je to výhoda.

Pre svoje podlahy by ste nechceli príliš rušne vyzerajúci kamenný povrch. Mastenica je minimalistická a nevyzerá ohromujúco.

Je tiež skvelé vedieť, že mastenec je prírodný kameň, ktorý v skutočnosti vôbec nefarbí. Nemusíte sa obávať, že rozliate tekutiny presiaknu do kameňa a zafarbia ho, pretože kvôli svojej neporéznej povahe vôbec neabsorbuje tekutiny. Je bezpečné ho mať ako kuchynskú podlahu, pretože nereaguje negatívne s kyslými tekutinami, ako je ocot a čistiace prostriedky pre domácnosť.

A hoci to môže vyzerať jemne, v skutočnosti ľahko nepraská. Je vysoko odolný a môže sa stratiť na dlhú dobu bez toho, aby bolo potrebné utesniť alebo použiť nejaký typ tmelu.

Veľmi ľahko sa čistí a nevyžaduje nič špeciálne okrem mydla a možno mopu alebo rôznych druhov. Získate vysokú návratnosť investície, pretože môže na konci dňa zvýšiť hodnotu nehnuteľnosti vášho domova.

Mastencová podlaha nie je však lacná a môže sa pohybovať až do výšky 85 dolárov za štvorcový meter. Neponúka tiež veľa farebných možností - zvyčajne len v odtieňoch čiernej, šedej a príležitostne modrej. A hoci je to na povrchu tvrdý materiál, má tendenciu sa ľahko poškriabať, takže vystavenie abrazívnym materiálom alebo predmetom môže poškodiť jeho povrch.

Kamienková kamenná podlaha

 Dekoratívna moderná záhradná krajina s kamienkovou kamennou podlahou a zelenou trávou na boku Kamienkový kameň je druh riečnej skaly. Ak máte radi pocit, keď máte pod nohami prírodné kamene alebo kamienky, je to skvelý podlahový materiál, ktorý treba zvážiť. Zvyčajne je to skvelé ako podlahová krytina do kúpeľne alebo iných oblastí v domácnosti, kde by ste chceli získať o niečo viac trakcie ako zvyčajne.

Je veľmi cenovo dostupný a jeho inštalácia je pomerne jednoduchá. Ak máte doma deti, domáce zvieratá a starších ľudí, je tiež bezpečné ich mať, pretože minimalizujú pošmyknutie.

Hlavnou nevýhodou kamienková kamenná podlaha , na druhej strane je, že sa to môže ukázať ako málo náročné na údržbu. Vyžaduje si špeciálnu a odbornú inštaláciu. Kamienkové kamenné podlahy majú tiež zvyčajne krátku životnosť, pretože vyžadujú veľa škár, aby sa jednotlivé kamienky skutočne prilepili k podkladu.

Pri nevhodnej inštalácii môžu byť veľmi šmykľavé. Textúrovaný pocit pod nohami tiež nemusí vyhovovať každému, takže to je tiež jedna vec, ktorú by ste mali zvážiť predtým, ako sa skutočne rozhodnete ísť do toho a zaobstarať si ho pre určité oblasti vo vašej domácnosti.

Je tu tiež problém mať niekde po ceste kaluže alebo zadržiavanie vody. Musíte sa uistiť, že ho budete neustále čistiť a skúšať, inak môže byť náchylný na plesne a iné problémy súvisiace s udržiavaním určitého množstva vody na ploche podlahy po určitú dobu.

Kamenná podlaha

 Dokonale navrhnuté patio s dláždenou podlahou na dvore žltého domu s relaxačným pohodlným vonkajším nábytkom a rozkvitnutými kvetmi Flagstone je vysoko odolný podlahový materiál. Môže zostať neporušený a celkom odolný aj po stáročia, pokiaľ je správne udržiavaný a pokiaľ nespôsobí žiadne významné fyzické škody niekde v procese. Dá sa jednoducho nainštalovať.

Na jeho inštaláciu nie je potrebný žiadny špecifický vzor. Dajú sa nastrihať na akúkoľvek veľkosť a tvar, ktoré uznáte za vhodné, a dokonca sa dajú hodiť do seba ako mišušku tvarov a veľkostí. Bez ohľadu na to bude konečný výsledok vyzerať úžasne.

Kamenná podlaha Materiál je známy tým, že je schopný odolávať extrémnym teplotám. Ak náhodou žijete v oblasti, ktorá to má tendenciu mať, dlažba je pre vás skvelou možnosťou podlahy.

Jediná údržba, ktorú si vyžaduje, je raz za čas pozametať a postriekať vodou. Nevyžaduje pravidelné tesnenie ani nič podobné. Najlepšie na tom je, že ak by sa niektorá časť podlahy poškodila, môžete ju jednoducho vybrať a nechať vymeniť určité časti.

Hlavnou nevýhodou však je, že materiál je extrémne ťažký. To znamená, že dostať materiál do vozíka môže byť poriadna fuška.

Ak sa chcete uistiť, že sa to robí správne a správne, bolo by najlepšie, keby ste to prenajali profesionálom. Nepokúšajte sa to nainštalovať sami, inak by ste mohli skončiť s podlahou, ktorá nie je stabilná ani rovná.

Podlaha z modrého kameňa

 Hlavné dvere vstupná chodba s drevenými dverami a modrými kamennými dlaždicami Modrý kameň má tmavé a chladne vyzerajúce farby a odtiene. Ak chcete získať podlahu z prírodného kameňa, ktorá je celkom nenáročná na oči a vyzerá pri chladnej teplote, modrý kameň je skvelým životaschopným kandidátom. Hoci modrý kameň je materiál, ktorý sa častejšie používa v exteriéri, nie je nezvyčajné vidieť ho inštalovaný aj v interiéri.

Dodáva sa v rôznych farebných variantoch a dokonca môže prísť typy podlahových dlaždíc formátov. Vyzerá veľmi elegantne na vašich podlahách a ak je narezaný na konzistentné tvary a veľkosti, môžete ľahko prísť so súčasným štýlom interiéru alebo exteriéru.

V celkovom dizajne vydáva veľmi vintage atmosféru letoviska. Modrému kameňu sa zvyčajne darí vo voľnom toku, takže ak s tým chcete trochu experimentovať, môžete tak urobiť.

Je odolný voči poveternostným vplyvom a protišmykový, čo znamená, že je to materiál, ktorý môže prosperovať aj ako podlaha v kúpeľni. Je hlavne neporézny, takže sa mu darí aj napriek tomu, že je neustále vystavený vlhkosti. Modrý kameň je v skutočnosti bežným materiálom, ktorý možno vidieť a používať v bazénoch a okolo nich.

Hlavnou nevýhodou tohto materiálu by musela byť cena. Ponúka šarm starého sveta a ponuka môže byť trochu nízka, zatiaľ čo dopyt sa môže ukázať ako vysoký. Napriek tomu je hustá a hustá a určite je to skvelý kamenný podlahový materiál, ktorý sa vám dostane do rúk.

Koľko stojí podlaha z prírodného kameňa

Náklady na podlahy z prírodného kameňa sa značne líšia v závislosti od oblasti, v ktorej sa nachádzate, typu prírodného kameňa, ktorý získavate, a od nákladov na prácu pri inštalácii. Ak sú kamene dovážané z inej krajiny, môže to znamenať aj náklady.

V priemere sa však môže pohybovať v dobrom rozmedzí od 9 do 14 dolárov za štvorcový meter za suroviny. Musíte tiež zvážiť, v akom stave môže byť váš existujúci betón v súčasnosti.

Prírodné kamene sa inštalujú priamo na existujúci betónový podklad. To znamená, že ho treba pripraviť. Ak ide o už existujúci typ podlahy, môžu sa vyskytnúť drevené panely alebo koberce, s ktorými by ste sa museli vysporiadať.

Pred inštaláciou sa musíte tiež uistiť, že podklad je vyrovnaný. V extrémnych prípadoch možno budete musieť betón úplne vymeniť. Ide o samostatnú prácu, ktorú by ste museli prenajať dodávateľovi.

Ako čistiť kamenné podlahy

 Moderná obývacia izba s béžovými tónmi, čistými mramorovými podlahami a luxusným nábytkom Prírodný kameň vyžaduje špeciálnu starostlivosť a údržbu, najmä ak je cieľom zachovať a predĺžiť jeho eleganciu a krásu. Pravidelné čistenie sa absolútne odporúča, aby ste sa uistili, že vaše kamenné podlahy sú vždy v najlepšom stave. Predtým, ako začnete čistiť podlahy, musíte urobiť určité kroky, aby ste sa uistili, že materiály na kamennej podlahe nespôsobia žiadne škody.

Na začiatok je dôležité, aby ste zvážili, aký typ prírodného kameňa vlastne máte. Existuje množstvo povrchových úprav pre podlahy z prírodného kameňa, ale na prvom mieste zoznamu sú 2: leštené povrchy a leštené povrchy.

Leštené povrchy majú lesklé povrchy. Značky a farby v prírodných kameňoch sú zvyčajne zdôraznené a majú vysoké reflexné vlastnosti.

Na druhej strane honované povrchy majú hladké saténové povrchy, ktoré majú malé alebo žiadne reflexné vlastnosti. Honované povrchové úpravy sú bežné na kamenných podlahách, pretože intenzívne používanie a pešia premávka majú tendenciu ľahko opotrebovať leštené povrchy.

Tipy na čistenie kamennej podlahy

Tu je niekoľko základných vecí, ktoré by ste mali robiť a čo nerobiť, pokiaľ ide o čistenie kamenných podláh:

 Terasa s pieskovcovými podlahami, vonkajšia pohovka a stôl DO

• Často utierajte kamenné podlahy.

kúpeľňa s pazúrovou vaňou

• Chráňte povrchy koberčekmi a rohožkami.

• Vyčistite ich jemnými čistiacimi prostriedkami alebo špeciálnymi mydlami na prírodný kameň.

• Po namydlení ich dôkladne opláchnite čistou vodou a úplne vysušte.

• Okamžite utrite rozliaty materiál.

NIE

• Nepoužívajte nič kyslé od čistiacich prostriedkov cez citrónovú šťavu až po ocot atď., najmä ak vaše kamenné podlahy obsahujú vápnik, ako je vápenec, mramor, ónyx a travertín.

• Nepoužívajte čistiace prostriedky, ktoré sú abrazívne, pretože by mohli poškodiť povrch vašej podlahy.

• Nemiešajte amoniak s bielidlom, pretože by to mohlo vytvárať škodlivé plyny.

• Neexperimentujte so zmiešaním chemikálií, pokiaľ to neurčia výrobcovia.

• Nepoužívajte vysávače s plastovými alebo kovovými nástavcami, ktoré sú opotrebované. Mohli by poškriabať vaše kamenné podlahy a spôsobiť trvalé poškodenie povrchu.

Základný návod na čistenie kamenných podláh:

1. Začnite utieraním prachu z podlahy. Čistý a suchý prachový mop je zvyčajne najlepší pre túto prácu. Musíte mať na pamäti, že drvina, piesok, špina a iné abrazívne častice najviac poškodzujú vaše podlahy z prírodného kameňa kvôli ich prirodzenej abrazívnosti.

2. Prachové čistenie alebo zametanie ich zbaví. Pomáha tiež, ak máte vo vchodoch svojho domova rohože alebo koberčeky. Pomôže to zachytiť častice, ktoré sa dostanú do vášho domova.

3. Pravidelne umývajte podlahy z prírodného kameňa čistou vodou a čistiacimi prostriedkami, ktoré majú pH 7 alebo vyššie. Čokoľvek nižšie sa považuje za trochu kyslé a môže byť škodlivé pre vaše kamenné podlahy.

4. Dbajte na to, aby ste ho vysušili ďalším mopom alebo mäkkou handrou, aby ste vsiakli prebytočnú vodu.

Ako vyleštiť kamenné podlahy

 Nádherná obývacia izba s bielo-šedým a zlatým nábytkom a mramorovými podlahami s kobercom Pokiaľ ide o leštenie kamenných podláh, bolo by najlepšie, keby ste si na to zaobstarali poriadny prípravok na leštenie. Produkty na leštenie prírodného kameňa poskytnú vašim kamenným podlahám trvanlivý povrch, najmä ak sa nachádzajú v oblastiach s vysokou premávkou, ako sú vaše kuchyne a vchody. Skúste sa poobzerať po niečom rýchlo schnúcom a niečo na vodnej báze pre jednoduchšie použitie.

Zvyčajne to začína tým, že sa ubezpečíte, že podlaha je čistá a že je utesnená. Nepokúšajte sa leštiť neutesnené kamenné podlahy.

Zrieďte približne 3 diely leštidla na prírodný kameň v 2 dieloch teplej vody. V závislosti od výrobcu produktu sa budú vyskytovať určité odchýlky, preto sa uistite, že ste si prečítali v príručke s pokynmi správny pomer.

Začnite nanesením tenkej vrstvy zmesi pomocou špongie alebo mopu. Prvú vrstvu nechajte na vyskúšanie asi hodinu alebo tak, kým sa vaše podlahy z prírodného kameňa nezačnú lesknúť. Môžete pridať viacero vrstiev, ak na to chcete stavať a dosiahnuť vyšší lesk.

malé netradičné svadobné nápady

Môžete to udržať opätovným podaním žiadosti, ako uznáte za vhodné. Berte na vedomie, že by ste nemali nanášať v hrubých vrstvách. To je niečo, s čím si musíte dať čas.

Nanášajte ho v tenkých vrstvách. Uistite sa, že to robíte jeden po druhom a tiež sa uistite, že medzi tým necháte kabáty vyschnúť. Ak tak neurobíte, budú vaše kamenné podlahy na určitých miestach biele.

V prípade, že ste ju položili príliš silno a vytvorili by sa vám biele škvrny, môžete to jednoducho vyčistiť odporúčaným čistiacim prostriedkom na podlahy z prírodného kameňa podľa vášho výberu. Ale potom by ste museli celý proces absolvovať znova. Trpezlivosť je v tomto naozaj kľúčová, takže si nájdite čas a užite si tento proces, kým ste v ňom.

Nepokúšajte sa leštiť kamenné podlahy, ak sú syntetické, voskované alebo lakované.

Viac súvisiaceho obsahu nájdete v našom sprievodcovi kamenná dlažba materiálov a dizajnov.