Hlavná Vylepšenie domácnosti Typy metiel (použitie, štetiny a výhody)

Typy metiel (použitie, štetiny a výhody)

Objavte množstvo typov metiel vrátane ich použitia, výhod, veľkostí, materiálov štetín, tipov na čistenie a najlepšej voľby metiel na podlahy z tvrdého dreva a chlpy domácich zvierat.
 Typy metiel na betónovú podlahu Sme si istí, že nám dáte za pravdu, že účinnosť a hospodárnosť správneho typu zmetáku nič neprekoná, bez ohľadu na to, aký drahý vysávač si kúpite a používate.

Keď sa pokúšate vyčistiť okraje a odstrániť prach a nečistoty z ťažko dostupných rohov vášho priestoru, metly sú mimoriadne užitočné.

Ak zvažujete kúpu metly pre potreby čistenia alebo ste už ich pravidelným používateľom, je pravdepodobné, že si nejakú vyberiete bez dlhého uvažovania. Naozaj záleží na type metly, ktorú si vyberiete.

Výber vhodnej metly vám môže výrazne uľahčiť bežné práce. Keď budete pokračovať v čítaní, zistíte, že na trhu existuje množstvo druhov metiel. Keď to zužujeme, možno vás prekvapí, koľko možností existuje.

Obsah

Štandardná metla

 Plastová štandardná metla s lopatkou pri bielej tehlovej stene Štandardné metly sú najtypickejšie metly. Sú to tie, ktoré si bežne kupujete bez veľkého rozmýšľania. Štandardné metly sú ideálne pre malé vnútorné priestory a sú účinné, pokiaľ ide o ľahké zbieranie nečistôt a prachu.

Okrem toho sa štandardné metly dodávajú v mnohých typoch štetín na podporu všetkých sanitačných a čistiacich operácií. Na druhej strane, typ kukuričných štetín je z rozumných dôvodov najčastejšie používaným materiálom štetín pre štandardné metly.

Je celkom neuveriteľne robustný, ale nie taký tuhý, aby sa časom nezlomil. Rovné vlákna štandardných kukuričných zmetákov dokážu zachytiť aj to najmenšie množstvo nečistôt a nečistôt a rýchlo ich pozametať spod nábytku alebo okolo spotrebičov.

Štandardné metly sú navyše cenovo dostupné a bežne dostupné, čo z nich robí ideálnu voľbu pre väčšinu domácností. Ide o univerzálnu metlu, ktorú možno použiť prakticky na akýkoľvek povrch. Má väčšiu oblasť pokrytia a je známe, že zdvíha väčšie predmety zo zeme.

Push Broom

 Zatlačte metlu Tlačné metly majú extrémne pevné štetiny, vďaka ktorým je veľmi jednoduché vyčistiť veľké plochy jedným ťahom. Namiesto toho, aby ste museli opakovane používať menšiu metlu na jednej ploche, tlačná metla vám umožní rýchlo vyčistiť veľkú plochu.

Okrem toho sú tlačné metly obzvlášť účinné pri premiestňovaní väčších kusov odpadu, pretože malé čiastočky prachu a nečistôt by sa mohli náhodne vkradnúť pod štetiny a zostať bokom.

V týchto metlách sa bežne používajú plastové štetiny, pretože sú dostatočne pevné na to, aby vydržali roky používania a celý deň sa tlačili po podlahe.

Tlačné metly sa bežne používajú v supermarketoch a veľkých obchodných domoch, pretože vyžadujú menej prechodov na uvoľnenie uličky alebo oblasti pokladne a znižujú pravdepodobnosť, že zákazník zakopne a pošmykne sa na predmetoch, ktoré zostali na podlahe.

Zvislá metla a lopatka

 Vzpriamená metla a lopatka Pozrite si túto vzpriamenú metlu s lopatkou Amazon [Sponzorovaný odkaz]

Stojanové metly majú štetiny usporiadané v rovnakom smere ako rukoväť, nie sú tlačené pozdĺž podlahy pod naklonením. Vďaka tomu sú pre väčšinu jednotlivcov celkom jednoduché na použitie a dostanú sa na malé miesta.

Zaberajú oveľa menšiu plochu ako tlačné metly, ale svoju prácu vykonávajú rovnako dobre, aj keď po dlhšiu dobu. Dlhé rukoväte môžu byť náročné na používanie pre mladých ľudí alebo nižších dospelých, ale so správnou zvislou metlou je zametanie podlahy oveľa jednoduchšie.

Väčšina zvislých metiel obsahuje lopatku. Táto kombinácia vám umožní odstrániť špinu, prach a odpadky z podlahy bez námahy a rýchlo bez toho, aby ste sa museli ohýbať a snažiť sa udržiavať zvislú metlu a lopatku v perfektných uhloch na ovládanie. Tento typ metly je veľmi ideálny pre domy so staršími občanmi alebo vysokými členmi domácnosti.

Slamená metla

 Detailný záber na slamenú metlu, ktorá zametá laminátovú podlahu Slamené metly boli jedným z prvých typov metiel a boli obľúbené pre svoju schopnosť pozametať širokú oblasť. Tieto metly sa používajú na čistenie podláh a často sa skladajú z druhu trávy, ktorá dorastá do výšky jedného až piatich stôp.

Okrem toho sa slamená metla najlepšie používa vonku alebo v malých vnútorných priestoroch, ako je napríklad práčovňa. Napriek tomu, pokiaľ ide o zametanie prachu alebo malých častíc, tieto metly zaostávajú. Taktiež, ak neustále používate slamenú metlu, štetiny by sa pravdepodobne rozpadli.

Uhlová metla

 Uhlová metla s lopatkou Uhlová metla je vysoko moderná metla, ktorá je všeobecne známa v mnohých domoch vďaka efektívnemu uhlu štetín. Namiesto rovných štetín majú tieto metly tvarované pod uhlom, čo uľahčuje čistenie na okrajoch a pri kuchynskej špičke.

Na rozdiel od štandardných metiel, ktoré na týchto miestach občas zanechajú čiastočky jedla a špiny, uhlové metly uľahčujú zametanie takmer čohokoľvek. Tieto metly obsahujú plastové štetiny, ktoré sú navrhnuté tak, aby vydržali dlhú dobu bez toho, aby sa zlomili alebo rozpadli.

Štetiny metly budú pri dozrievaní pružnejšie, vďaka čomu bude jednoduchšie dostať hlavu metly do malých priestorov bez vynaloženia námahy.

Gumená metla

Pozrite si túto gumenú metlu so zabudovanou stierkou na Amazon [Sponzorovaný odkaz]

Gumové metly sú čoraz populárnejšie, pretože ich štetiny dokážu vydržať hurikán 5. kategórie. Prakticky sa nedajú vytiahnuť a vďaka svojej odolnosti sú ideálne na čistenie podláh a odstraňovanie nečistôt, najmä v porovnaní s inými metlami.

Avšak, pokiaľ ide o zber prachu, tieto metly nedosahujú. Gumové metly nemusia byť vhodné na zametanie veľmi prašných oblastí, ako je ohnisko alebo vchod. Pracujú dobre s prachovými časticami a chlpmi, najmä v oblastiach s ventilátormi, ktoré vystreľujú srsť domácich zvierat a chlpy.

Vodná metla

Pozrite si túto vodnú metlu tlakového čističa na Amazon [Sponzorovaný odkaz]

Vodné metly sú novým členom ríše metiel, pretože ich mechanizmus je trochu zložitý. Vodná metla je čistiaci nástroj, ktorý umýva povrchy nasmerovaním vysokotlakových prúdov vody z trysiek do ostrých smerov. Vodná metla má dlhú rúrkovú kefu, ktorá sa nepretržite otáča a odstraňuje nečistoty a špinu.

Tieto metly sa používajú popri vode na miestach, ako sú kuchyne (obzvlášť špinavé kuchyne), reštaurácie (ak nie sú v prevádzke), garáže a všade tam, kde si podlaha vyžaduje mokré zametanie, nie suché.

Vodné metly sú vynikajúce na čistenie vonkajších povrchov, terasy , a garáže . Hoci sa používajú v interiéri, najmä vo vnútorných priestoroch, kde sú neustále špinavé podlahy, odporúčame ich používať aj vonku. Tieto vodné metly sú veľmi vhodné pre vonkajšie komerčné prostredie.

Vysávač metly

 Metla so zabudovaným vysávačom Pozrite si túto metlu so zabudovaným vysávačom Amazon [Sponzorovaný odkaz]

Vysávač metly je v podstate pokročilou verziou metly. Spája v sebe účinnosť metiel spolu s modernou technológiou vákua.

Tento typ metly účinne odstraňuje prach, vlasy a iné nečistoty bez použitia drôtov, lopatky a zohýbania sa. Aby nečistoty zmizli, môžete ich opatrne pozametať v určitom smere a pritlačiť hubicu na zem.

Táto moderná metla je akumulátorový čistiaci nástroj, ktorý zametá a vysáva jediným úkonom. Ak chcete vysávač zapnúť, jednoducho pozametajte špinu, vlasy a nečistoty do kopca a stlačte hubicu.

Tlačidlo rýchleho uvoľnenia umožňuje vyprázdniť nádobu na odpadky. Toto je ideálne pre hotely a byty a odporúča sa pre všetky tvrdé podlahové povrchy.

Metla na metlu

 Metla so slamenými štetinami Hoci sú metly na šľahanie často menšie ako ich väčšie náprotivky a zdajú sa byť porovnateľné s ručnými metlami, kľúčový rozdiel je v štetinách. Keďže obsahujú prírodné vlákna, metla má organickejší vzhľad, ktorý rezonuje u širokého spektra jedincov.

Metly na šľahanie sú navyše ideálne na minimálne upratovacie práce, ako je zbieranie omrviniek rozsypaného jedla v kuchyni alebo zametanie klávesnice na pracovnom stole, pretože pevné prírodné štetiny môžu bez námahy vkĺznuť medzi klávesy a zabezpečiť, aby nič nezostalo ani nestlačilo do vášho počítača. klávesnica.

Je smutné, že metly na šľahanie sa bežne nedodávajú so špeciálnou lopatkou, takže si ju musíte zakúpiť samostatne.

Ručná metla

 Čistenie rozbitého taniera ručnou metlou Väčšina metiel má dlhú rukoväť, ktorá uľahčuje ich ovládanie, keď stoja vertikálne, ale ručné metly majú krátku rukoväť. Nie sú vhodné na čistenie veľkých plôch, ale sú užitočné na čistenie malého priestoru na mieste.

Použitím ručnej metly môžete zaručiť, že práca bude dokončená rýchlo, kedykoľvek dôjde k menšiemu rozliatiu a malému množstvu nečistôt, ktoré je potrebné urýchlene vyčistiť.

Ručné metly sa zvyčajne dodávajú s lopatkou, ktorá sa prichytí na metlu, vďaka čomu je veľmi jednoduché likvidovať nečistoty bez toho, aby ste sa museli obťažovať hľadať vo svojom dome samostatnú lopatku.

Tieto metly sú skvelé na nečakané upratovanie a udržiavanie okolo domu, aby utreli čiastočky špiny a nečistôt, ktoré sú zachytené. Štetiny, ktoré sa na týchto metliách používajú, sú často vyrobené z plastu.

Stieracia metla

 Multifunkčná silikónová metla a stierka Pozrite si túto multifunkčnú silikónovú metlu a stierku na Amazon [Sponzorovaný odkaz]

Stieracia metla obsahuje na jednej strane stierku na zachytávanie rozliatych látok na jednom mieste, zatiaľ čo gumené štetiny na opačnej strane siahajú hlboko do rozliatej látky pre rýchle čistenie. Tento inovatívny typ metly poskytuje pohotovostnému personálu metlu, ktorá dokáže takmer čokoľvek.

Tieto metly sú trikrát odolnejšie ako štetinové metly. Tieto metly sú umývateľné a dajú sa použiť opakovane.

Vďaka pohyblivým kĺbovým kĺbom je táto metla tiež ideálna na čistenie pod nábytkom a na zachytávanie prachu a vlasov. Jemné štetiny vám opäť pomôžu vyčistiť podlahu bez poškodenia, zatiaľ čo strana stierky ich rozžiari. Niektoré modely sú vyrobené zo silikónu, takže sa nemusíte obávať ich dlhej životnosti.

Rozšíriteľná metla

 Plastová žltá rozťahovacia metla s dlhou rukoväťou a podpera lopatky na stene z červených tehál Možno nemáte dostatok miesta na to, aby ste si udržali metlu plnej veľkosti vo svojom dome alebo firme, no napriek tomu stále potrebujete funkčnú metlu v prípade poliatia.

Kedykoľvek sa ocitnete v tomto scenári, rozšíriteľná metla by bola vašou najbezpečnejšou voľbou. Ide v podstate o metlu s predĺžiteľnou rukoväťou.

Rozšíriteľná rukoväť umožňuje nastaviť zmeták na správnu dĺžku pre každého jednotlivca pred jeho zmenšením na oveľa praktickejšiu veľkosť na uskladnenie.

Claw Broom

 Pazúrová metla Pozrite si túto pazúrovú metlu na Amazon [Sponzorovaný odkaz]

Nemusí byť nezvyčajné, že sa pri terénnych úpravách presúvame z hrablí na metlu. Pozametiete parkovacie miesto a prejdete sa s metlou, potom pomocou hrablí vyčistíte odpadky z dvora. Je to istý druh problémov. Pazúrová metla tento problém naopak rieši.

Zmeták s pazúrmi kombinuje vlastnosti hrablí a zmetákov do jedného, ​​čo vám umožní zvládnuť väčšinu terénnych úprav pomocou jediného nástroja, zametať a zbierať každú špinu a odpadky, ktoré sú na očiach, s veľkým nadšením.

Pazúrová metla si sama poradí s rôznymi vonkajšími čistiacimi prácami, od záhrad a chodníkov až po chodníky a terasy, čo vám umožní dokončiť základné práce na dvore s jedným kusom vybavenia.

Okrem toho zmeták s pazúrmi nahrádza štandardnú hlavu zmetáku pevnými, zakrivenými štetinami, ktoré sú porovnateľné s dizajnom hláv s hrablami.

Vďaka dizajnu si môžete vybrať medzi tlačením alebo ťahaním na odstránenie nečistôt, vetvičiek, ako aj nečistôt a silné štetiny mu umožňujú fungovať na trávnatých plochách aj chodníkoch, aj keď je mokrý.

Kobercová metla

 Koberec hrable metla úprava podlahy Kobercová metla je časť mechanického čistiaceho zariadenia, ktoré sa používa na čistenie kobercov. Stali sa populárnymi ešte pred vývojom vysávačov a väčšinou ich predbehli.

Na druhej strane, metly na koberce sa naďalej široko používajú v rôznych domácich a obchodných aplikáciách, pretože sú ľahké a tiché, čo používateľom umožňuje rýchlo upratať drobné neporiadky na podlahe bez toho, aby obťažovali hostí, pacientov, novorodencov alebo domáce zvieratá. na fungovanie nevyžadujú energiu.

Kobercová metla sa navyše často skladá z malej škatuľky. Základ boxu tvoria kolesá a tiež kefy, ktoré sú spojené remeňom, prevodovkou alebo posúvačmi.

K dispozícii je aj nádoba na nečistoty. Pri ťahaní po koberci sa valčeky alebo kolesá otáčajú, čo núti kefy pohybovať sa. Kefy zbierajú prach a nečistoty z koberca a pozametajú ich do nádoby.

Metly na koberce sú zvyčajne výškovo nastaviteľné, čo im umožňuje pracovať na rôznych dĺžkach kobercov alebo hladkých podláh. Táto metla má často dlhú rukoväť, ktorá umožňuje manipuláciu s ňou bez nakláňania sa. Pozrite si najlepší spôsob čistenia kobercov na schodoch sprievodca ďalšími nápadmi na čistenie kobercov.

Metla pre domáce zvieratá

 Zametanie psích chlpov na podlahách metlou na domáce zvieratá Metla na chlpy pre domáce zvieratá, ako už názov napovedá, je určená najmä na zachytávanie srsti vášho domáceho maznáčika. Srsť domácich zvierat priťahuje a zachytáva tieto metly a spája ich, aby sa dali ľahko čistiť.

Metla na chlpy pre domáce zvieratá funguje veľmi podobne ako magnet, ktorý zbiera zvieracie chlpy z koberčekov, kobercov, drevených podlahových dosiek a dokonca aj linolea. Bol vytvorený špeciálne ako kobercové hrable na zber psích a mačacích chlpov. Môže sa použiť aj na čistenie dlaždíc, okien a iných povrchov.

Táto metla na chlpy pre domáce zvieratá dôkladne vyčistí prakticky akýkoľvek rovný povrch. Pozrite si naše najlepšie podlahy pre psov sprievodcu pre ďalšie užitočné tipy.

Betónová metla

 Betónová metla kefujúca novo naliaty betón Betónové metly nie sú určené na čistenie. Používajú sa však na dodanie jemnej štruktúry hotového betónu. Môže to byť vykonané z estetických dôvodov alebo na vytvorenie spoľahlivejšieho protišmykového povrchu.

Štetiny betónovej metly sú zvyčajne mäkšie ako štetiny na štandardnej čistiacej metle. Pri použití tohto typu metly nechcete, aby vytvárala na betónovom povrchu príliš veľa alebo nesúrodú textúru.

Drhnúť metla

 Vedro, zmeták a lopatka na bielom pozadí Krbová metla je čistič malých rozmerov, ktorý je určený na čistenie malých predmetov vo vašej kuchyni, spálni, obývačke atď. Pozostáva predovšetkým z krátkych štetín určených na čistenie špinavých predmetov.

Tento typ metly má zvyčajne vyčnievajúcu rukoväť, ktorá zabraňuje kontaktu rúk s nečistými povrchmi a chemikáliami, čo vám umožňuje vyvinúť väčší tlak a dosiahnuť hlbšie čistenie. Je tiež užitočný na čistenie vnútorných priestorov strojov s úzkymi prístupovými bodmi.

Dekoratívna metla (Besom)

 Ozdobné metly alebo metly zavesené na stene Ozdobné metly alebo metly sú vyrobené z vetvičiek pevne omotaných okolo drevenej palice. Nie sú také odolné ako moderné, mäkšie metly a tvrdosť vetvičiek obmedzuje ich čistenie pred oddelením a lámaním.

Výsledkom je, že čoraz väčší počet ľudí, ktorí zbožňujú metly, ich používa iba ako dekoratívne predmety vo svojich domovoch, a nie ako funkčné metly. Často sa používajú na zobrazenie metiel, ktoré používajú čarodejnice na plachtenie, a preto sú ideálnymi halloweenskymi ozdobami.

Mäkké metly vs tvrdé metly

 Mäkká a tvrdá metla a lopatka Mäkké metly mať štetiny z rôznych materiálov a ten, ktorý si vyberiete, závisí výlučne od vašich potrieb a preferencií. Štetiny na všetkých z nich majú rovnaký tvar vejára.

Aj keď sú označované ako „mäkké metly“, štetiny sú dostatočne robustné, aby vydržali nepretržité zametanie a manipuláciu a neohýbali sa tak ako metly na báze trávy. Mäkké metly, ktoré sa skladajú z kukuričných šupiek, sú rozšírené, pretože poskytujú metle ideálnu úroveň sily.

Hoci niektorým jednotlivcom sa spočiatku zdá, že ich používanie je trochu náročné, mäkké metly nepochybne vydržia mnoho rokov. Je to kvôli sile štetín a schopnosti udržať si svoj tvar.

Napriek tomu sa po nepretržitom používaní štetiny pohybom metly ohýbajú a posúvajú ďalej, čím sa zjednoduší manipulácia a dostanú sa do užších miest. Tieto metly majú zvyčajne niekoľko radov pevných stehov na hornom konci štetín, aby ich udržali na mieste a zabránili ich kývaniu.

A tvrdá metla , na druhej strane môže byť najlepším riešením, ak potrebujete metlu s pevnejšími štetinami v porovnaní s mäkkou metlou. Vyznačujú sa oveľa pevnejšími štetinami, vďaka čomu sú ideálne na prenikanie do dier a štrbín a čistenie špiny, ktorá je v nich.

Mäkké metly nedokážu tieto priestory vyčistiť, ale tvrdé metly majú dostatočnú silu. Sú tiež vynikajúcim typom zmetákov na použitie, ak je oblasť, ktorá sa má čistiť, ako napríklad ohnisko, príliš špinavá na vysávanie, no napriek tomu ju treba vyčistiť.

Vlákna kefy na metly

 Žena so zásterou na čistenie podlahy s metlou v kuchyni Tu sú najobľúbenejšie vlákna z metly, z ktorých si môžete vybrať a kedy ich použijete.

Plastové

darčeky pre najlepšieho muža a mnícha

Plastové štetiny sú dostupné v mnohých rôznych druhoch, ale dnes sú najbežnejšie vlákna kefy, ktoré sú vyrobené z polypropylénu a polypropylénu. Používajú sa takmer v každom roztoku na metly a kefy. Syntetické štetiny z metly možno použiť na mokré aj suché čistenie.

Polypropylén je lacnejší ako nylon a je odolný voči plesniam. Polypropylénové vlákna kefy fungujú dobre na stredne ťažké až ťažké zametanie a čistenie podláh. Okrem toho sú tieto vlákna kefy odolné voči oderu a ponúkajú veľkú životnosť.

Toto vlákno kefy je schopné odolať vode, rozpúšťadlám, kyselinám, olejom, plesniam a množeniu baktérií a nezafarbí sa, neznehodnotí sa, neabsorbuje pachy a nezožltne. Okrem toho je vhodný pre mokré aj suché aplikácie, ako aj pre vnútorné a vonkajšie použitie.

Tieto vlákna sú jemné a zvyčajne majú rozdelené špičky, čo im umožňuje podávať vynikajúci výkon s presným zametaním. Nie sú také drsné ako iné syntetické vlákna používané na výrobu štetín. Vďaka konštrukcii z polypropylénových vlákien sú tieto metly skvelé na hladké vnútorné povrchy a zaručujú, že po nich nezostane žiadny predmet, ktorý by mohol spôsobiť zakopnutie alebo pád.

Poly , na druhej strane, je oveľa odolnejšie vlákno pre štetiny z metly a funguje dobre na drsnejších povrchoch, ako je vonkajšia cesta, garáž, pivnica alebo terasa. Väčšinu prvkov, ktoré je potrebné zamiesť, zvládne zmes mäkkých a tuhých vlákien.

Táto metla, ktorá má mäkké vlákna na vonkajšej strane a tuhé vlákna na vnútornej strane, dokáže zbierať ťažšie veci, ako sú hromady nečistôt a lístia, spolu s pilinami a inými prachovými časticami.

 Muž, ktorý doma zametá drevenú podlahu metlou zo syntetických vlákien Syntetické vlákna

Keďže syntetické štetiny sú veľmi odolné voči kyselinám a mastnote, možno ich použiť na suché alebo mokré povrchy. Syntetické štetiny sú mimoriadne flexibilné a nepoškodzujú povrch vašej podlahy.

Sú pevné, ale poddajné, vďaka čomu sú ideálne na bežné čistenie minimálneho odpadu na hladkých podlahách, ako je laminát alebo tvrdé drevo. Metly so syntetickými vláknami sa zvyčajne používajú v interiéri. Väčšinou sú vodeodolné a neabsorbujú pachy.

Vláknová panva

Štetiny Bassine sú vyrobené z palmových listov a sú to prirodzene sa vyskytujúce vlákna metly. Tieto tuhé vlákna sú ideálne na čistenie a zametanie povrchov, ako sú dlaždice, podlahy z tvrdého dreva a prakticky akýkoľvek suchý povrch. Nemali by sa však používať na mokré povrchy, pretože sa môžu zdeformovať.

 Rôzne čistiace zariadenia vrátane metly s označenými štetinami na drevenej podlahe pri stene Vlajkové štetiny

Vlajkové štetiny majú zlomené a špicaté konce. Tým sa jedna štetina zmení na množstvo štetín. Jemné častice sa najlepšie zametajú pomocou týchto štetín. Vlajková kefa alebo metla so zlomenými koncami je ideálna na zametanie jemnejších práškov, ako je múka v oblasti pečenia.

Okrem toho sú štetiny s príznakmi užitočné na zametanie omrviniek, piesku a iných ľahkých nečistôt na suchých miestach. Navyše efektívne fungujú na hladkých podlahách bez nerovností, ako je betón alebo tvrdé drevo, ktoré nemá škáry alebo nerovné povrchy.

Kovové štetiny

Kov, ktorý sa často používa v týchto štetinách, je často materiál so stredným až vysokým obsahom uhlíka, ktorý je extrémne pevný a pružný. V závislosti od použitia majú iné kefy alebo metly vlákna z mosadze alebo nehrdzavejúcej ocele.

Vlákno kovovej kefy je v podstate brúsny nástroj používaný na odstraňovanie hrdze a odstraňovanie farby. Používa sa tiež na čistenie povrchov a poskytuje väčší vodivý priestor na vytvorenie elektrických spojení vrátane tých, ktoré sa nachádzajú medzi svorkami autobatérie a ich konektormi, kde sa nahromadila špina a nečistoty.

 Metla starého štýlu s kukuričnými vláknami na novej drevenej podlahe Kukuričná vláknina

Pre štetiny metiel je kukuričné ​​vlákno veľmi obľúbeným materiálom. Aj keď je celkom odolný, nie je taký tuhý a tvrdý, aby sa pri používaní neohýbal.

Stopové množstvá nečistôt a nečistôt možno rýchlo pozametať spod stolov, stoličiek, pohoviek a spotrebičov vďaka schopnosti rovných vlákien ich zachytiť. Metly z kukuričných vlákien sú skvelou voľbou pre väčšinu domácností, pretože sú vo všeobecnosti cenovo dostupné a dostupné.

Palmové vlákno

Palmové vlákno, ktoré je neuveriteľne robustné, sa už dlho používa na výrobu metiel, ktoré sú dostatočne pevné na to, aby zvládli náročné zametanie. Pretože palmové vlákna sú také odolné, vydržia veľké zaťaženie a drsné nečistoty bez toho, aby sa zničili.

Okrem toho môžu palmové vlákna ľahko zametať gumu, kamienky, veľké časti nečistôt a vetvičky, zatiaľ čo mäkšie štetiny by s tým mali problém. Fungujú dobre na čistenie pracoviska alebo odstraňovanie vymytého štrku a kameňa z cesty, ale nie sú najlepšie na jemné čistenie v domácnosti alebo kancelárii.

 Ručne vyrobená metla z trávy na betónovej stene Trávne vlákno

V suchom prostredí sú štetiny z trávnych vlákien skvelé na zametanie prachu a jemných nečistôt. Takéto štetiny sú profesionálne spájané a tvarované trávové vlákna, vďaka čomu sú mimoriadne odolné a zároveň nepoškodzujú vašu podlahu. Nie sú však vhodné na mokré povrchy.

Konské vlasy

Metly z konských vlasov sa často používajú na veľmi mäkké podlahy, aby sa zabránilo poškriabaniu. Efektívne sa dajú použiť aj na zachytávanie pavučín alebo čistenie prašných miest.

Konské vlasy sa často používajú v kombinácii s iným materiálom štetín, pretože sú samy o sebe mimoriadne mäkké. Funguje efektívne s inými materiálmi, pretože je dostatočne mäkký a ľahký, aby si poradil s mikroskopickými kúskami prachu, špiny a nečistôt.

To znamená, že extra materiál v metle s konským vlasom dokáže pojať väčšie množstvo nečistôt a predmetov, ktoré je potrebné zamiesť, a konské vlásie nasleduje za ním, aby dokončilo čistenie, čím sa vytvorí mimoriadne čistá a uprataná podlaha.

Akú veľkosť majú rukoväte na metly?

Dĺžka rúčok metiel sa pohybuje od 4 do 9 stôp. Každá metla má špecifické využitie, a preto sa veľkosť rukoväte medzi metlami značne líši. A ako už bolo uvedené, niektoré metly majú vysúvateľné rukoväte.

Ako sa nazývajú časti metly?

 Metla na podlahe s bielym pozadím steny Prevažná väčšina metiel sa skladá zo štyroch hlavných častí. Rôzne druhy metiel môžu mať odlišné kusy, ale tieto štyri časti metly sú celkom bežné.

• Šachta . Hriadeľ je tyč, ktorá sa tiahne po celej dĺžke metly. Slúži ako rukoväť na zametanie určená pre používateľa.

• Kefa . Štetiny alebo vlákna tvoria kefu, ktorá je pevne spojená s uzáverom.

• Hák . Hák sa nachádza na samom vrchu násady metly. Umožňuje skladovanie metly v sklade.

• Kryt kefy. Kryt štetca je dekoratívny aj funkčný. Udržuje štetiny metly na mieste a dodáva jej pekný vzhľad.

Ako čistiť metlu

Metly zvyčajne zhromažďujú špinu, piesok a špinu v dôsledku spôsobu, akým sa používajú. Odteraz je potrebné časté čistenie, aby ste zabránili šíreniu nečistoty a udržali vaše metly čisté. Okrem toho, ak je metla dôsledne udržiavaná, vyčistí váš dom alebo pracovisko efektívnejšie a dôkladnejšie.

Tu je niekoľko základných krokov, ako vyčistiť metlu:

• Odstráňte všetky zvyšné nečistoty. Prach, špina a občas aj vlasy sa môžu prilepiť na štetiny vašej metly. Predtým, ako začnete používať svoju metlu, mali by ste odstrániť všetky nečistoty rukami alebo vysávačom.

• Namočte štetiny vašej metly do mydlovej vody. Umývanie štetín udržuje metlu čistú a zabraňuje riziku krížovej kontaminácie. Vykonanie tohto kroku sa však nemusí vzťahovať na určité typy štetín, ako je kukurica, tráva a vlákna trávy. Pozitívne je, že tento krok môžete použiť na metle s plastovými, syntetickými, palmovými vláknami a konským vlasom.

• Použite dezinfekčný sprej . Na čistenie rukoväte metly, ako aj lopatky na prach použite dezinfekčný sprej.

Tip : Na každé jednotlivé zametanie použite inú metlu. To pomáha predchádzať šíreniu baktérií na iné miesta.

Najlepšia metla na drevené podlahy

 O céder 3 akčná vzpriamená metla Pozrite si túto vzpriamenú metlu O cedar 3 Amazon [Sponzorovaný odkaz]

Najlepšia podlahová metla z tvrdého dreva musí mať jemné štetiny, ktoré nepoškodia jemné povrchy, no dokážu dôkladne pozbierať čiastočky nečistôt, nečistoty a srsť domácich zvierat.

Mali by tiež udržať prach mimo vzduchu a zanechať len lesk a prirodzenú žiarivosť tvrdého dreva. Preto by vzpriamené metly s plastovými vláknami (najmä poly) boli ideálne na trvalé používanie na podlahách z tvrdého dreva.

The O-Cedar 3-činná vzpriamená metla môže byť skvelý na zametanie vašich drevených podláh. Vyznačuje sa inovatívnou technológiou štetín pre lepšiu účinnosť čistenia drevených podláh. Niet pochýb o tom, že vaše drevené podlahy zostanú nepoškvrnené a nepoškriabu sa vďaka jemným štetinám, ktoré má táto metla.

Najlepšia metla na psie vlasy

 Metla na odstránenie chlpov pre domáce zvieratá FURemover Pozrite si túto metlu na odstraňovanie chlpov domácich zvierat FURemover na Amazon [Sponzorovaný odkaz]

Špeciálna metla na psie chlpy je nevyhnutná, pretože je navrhnutá tak, aby odstránila všetku špinu a srsť bez toho, aby za sebou zanechala akékoľvek čiastočky. Znižuje tiež množstvo úsilia a námahy potrebnej na odstránenie chĺpkov z podlahy. Vskutku, najlepšia metla na psie chlpy vám nielen pomôže odstrániť chlpy, ale tiež udrží podlahu čistú.

Na odstraňovanie psích chlpov sa bežne odporúčajú gumené metly. Ak teda hľadáte kvalitnú metlu na psie chlpy, môžete zvážiť použitie Metla a kefa na odstraňovanie FURU . Táto metla na chlpy pre domáce zvieratá je vyrobená výlučne z prírodnej gumy a funguje ako magnet na zvieracie chlpy, ktorý bez námahy zachytáva srsť z koberčekov, kobercov a dokonca aj podláh z tvrdého dreva.

Navštívte nášho sprievodcu náležitosti práčovne pre viac nápadov na čistiace prostriedky.