Hlavná Vylepšenie domácnosti Typy plávajúcich podláh (výhody a nevýhody)

Typy plávajúcich podláh (výhody a nevýhody)

Tu zdieľame rôzne typy plávajúcich podláh s dizajnom, najlepšími materiálmi na použitie, ich výhodami a nevýhodami, cenou, údržbou, odolnosťou a tipmi na inštaláciu plávajúcich podláh.
 Pracovník, ktorý montuje plávajúce laminátové podlahy Pri rekonštrukcii vášho domova a výbere typu podlahy na inštaláciu to môže byť na prvý pohľad príliš náročné. Inštalácia podláh môže byť dosť náročná a pri vytváraní súdržného plánu dizajnu bude rozhodujúce správne rozhodnutie.

S mnohými možnosťami a faktormi, ktoré treba zvážiť, môže byť trochu mätúce vedieť, kde a ako začať. Najlepšou voľbou je preskúmať ich krok za krokom. A jednou z možností, ako sa o všetkom dozvedieť, sú plávajúce podlahy, najmä v porovnaní s pokládkou pevnej podlahy (druhý hlavný typ pokládky podláh).

Plávajúce podlahy sú obľúbenou možnosťou pre majiteľov domov a domácich majstrov, pretože sú pohodlnejšie a cenovo dostupnejšie. Najlepšie je preskúmať všetko o plávajúcich podlahách a rôznych typoch v tejto kategórii.

Obsah

Čo je to plávajúca podlaha?

 Interiér obývacej izby s modernou drevenou policou a drevenými plávajúcimi podlahami v štýle cik-cak Plávajúca podlaha je jedným z dvoch hlavných typov pokládky podláh, ktoré môžete vykonať. Technicky to nie je typ podlahy, ale technika inštalácie, ktorú môžete použiť.

Pri tomto druhu inštalácie podlahy môžete použiť rôzne kompatibilné materiály. Jednotlivé dosky sú zvyčajne spojené od jednej hrany k druhej (ako skladačka), aby spočívali na podklade a podklade ako rohož a povrch podlahy.

Bude to vyzerať ako položenie koberca na podlahu. Tento druh inštalácie si ho obľúbili majitelia domov, ktorí majú radi DIY projekty.

V porovnaní s bežnou podlahou, ktorá je pribitá alebo prilepená, sa plávajúce podlahy zdajú byť presne také, ako naznačuje ich názov – plávajúce. Dosahuje sa to lepením dielov k sebe, a nie ich lepením jeden po druhom na podlahu, čím sa vytvára plávajúci efekt kvôli ich spoločnej hmotnosti.

Plávajúce podlahy Plusy a mínusy

Hoci sa bežne používa v telocvičniach a na veľkých stenách, bude sa hodiť aj do vášho domova? Identifikácia jeho kladov a záporov vám môže pomôcť pri rozhodovaní o odpovedi.

Výhody plávajúcich podláh

 Prázdna izba s tmavou drevenou plávajúcou laminátovou podlahou a presklenými oknami s výhľadom na budovy Ak hľadáte plávajúcu podlahu ako možnosť pre váš domov, tu sú výhody, ktoré môžete očakávať od tejto voľby.

Jednoduchšia inštalácia a výmena – Plávajúce podlahy sú obľúbené pre svoj jednoduchý proces inštalácie, vyžadujúci menej práce a použitie špeciálneho náradia. To tiež znamená, že poškodené kusy možno ľahko vymeniť.

Vhodné pre domácich majstrov - Vďaka jednoduchej inštalácii môžete projekt urobiť sami tak, že ich jednoducho zoradíte, spojíte a položíte na podlahu.

Cenovo dostupnejšie a efektívnejšie - Plávajúce podlahy majú nižšie náklady na inštaláciu, vďaka čomu sú cenovo dostupnejšie. A keďže je vhodný pre domácich majstrov, nebudete musieť na túto prácu nikoho najať, čím sa znížia náklady a bude ideálna pre tých, ktorí majú nízky rozpočet.

Vysoko flexibilná funkcia – Na plávajúcu podlahu môžete použiť rôzne materiály, pokiaľ sú kompatibilné s procesom. Takže zápasy sú isté laminát a vinyl .

Poskytuje priestor na rozšírenie – Keďže podlahy majú tendenciu sa rozťahovať alebo zmršťovať v závislosti od zmeny vlhkosti, plávajúce podlahy poskytujú priestor na prispôsobenie sa týmto zmenám.

Pohodlný prístup k podlahe - Vďaka nízkemu vplyvu inštalácie na podklad sa môžete pohodlne dostať do oblasti bez problémov, kedykoľvek to potrebujete.

Nevýhody plávajúcich podláh

 Ohromujúci dizajn spálne ponúka tmavé plávajúce podlahy a moderný nábytok Okrem výhod, ktoré si môžete vychutnať, by ste mali vziať do úvahy aj nevýhody, ktoré s tým súvisia. Tu je niekoľko, ktoré stoja za povšimnutie.

Obmedzené materiály – Pri plávajúcich podlahách môžete použiť len špecifické materiály kompatibilné s procesom ich pokládky a to nie je obmedzené len možnosťami samotných materiálov, ale aj ich kvalitou.

Znižuje hodnotu opätovného predaja – Na rozdiel od iných podláh (napr drevené podlahy ), ktoré môžu pridať hodnotu vášmu domu, plávajúca podlaha nie je dobrou investíciou, ktorú treba zvážiť, pretože s ňou nezískate takú hodnotu, ak sa rozhodnete svoj dom predať ďalej.

Vyžaduje dôkladnú prípravu podkladu – Keď nie je podklad dokonale pripravený, plávajúca podlaha môže byť pod nohami hlučná a dutá (čo by sa pri klincovanej podlahe nestalo)

Nie je dobré pre neustále pohyby – Neustály pohyb môže spôsobiť, že plávajúce podlahy vyzerajú nestabilne a dokonca vŕzgajú.

Návrhy plávajúcich podláh

 Obývacia izba s plávajúcou drevenou podlahou Plávajúce podlahy, aj keď môžu byť obmedzené, môžu byť použité pre niekoľko materiálov. Väčšina materiálov je ľahká a ľahko sa inštalujú, pretože sú obľúbené kvôli tejto špecifickej vlastnosti. Ak chcete nainštalovať tento typ podlahy vo svojom dome, musíte prejsť rôznymi typmi, ktoré môžu byť ideálne pre váš domov a rozpočet.

Zatiaľ čo laminát môže byť najobľúbenejšou možnosťou pre plávajúce podlahy, existujú aj iné možnosti, ktoré môžete zvážiť. Môžete si tiež prejsť niektoré z nich, aby ste pokryli všetky svoje základy a mohli si vybrať ten najlepší pre vás.

Plávajúce podlahy z vinylových dosiek (LVF)

 Moderný interiér obývacej izby v luxusnom podkrovnom byte s plávajúcou vinylovou podlahou a krásnym nábytkom v tmavých tónoch Plávajúca vinylová podlaha, tiež známa ako luxusná vinylová podlaha alebo LVF, je vyrobený zo zacvakávacích dosiek, ktoré sa dajú pri inštalácii jednoducho zlepiť. Zatiaľ čo niektoré typy môžu byť prilepené k podlahe, väčšinou ide o zasúvacie dosky s drobnými jazýčkami a drážkami, ktoré im umožňujú uzamknúť sa.

Keďže vinyl je vyrobený z umelých materiálov, je zaručené, že sú lacnejšie v porovnaní s inými prírodnejšími materiálmi. Zatiaľ čo vlastnosti LVF sú podobné linoleu, je flexibilný, pevný a tenký bez toho, aby bol dutý. Ak uvažujete o tomto materiáli, tu sú výhody a nevýhody, ktoré môžete prehliadnuť.

Výhody plávajúcich podláh z vinylových dosiek

• Považuje sa za najdostupnejšiu možnosť plávajúcej podlahy, aj keď si vyberiete luxusnú verziu

• Odolné voči hubám a plesniam

• Odolné voči škodcom (chrobáky, ktoré sa živia drevom a tesárske mravce)

• Mierne odolné voči ohňu (môže sa ohnúť, ale nerozšíri oheň)

• Úplne vodotesné, pretože sú vyrobené z umelých materiálov

• Jednoduchá inštalácia a urob si sám ako väčšina plávajúcich podláh

Nevýhody plávajúcich podláh z vinylových dosiek

• Môže sa ľahko preraziť, keď na podlahu spadne niečo tvrdé alebo ťažké

• má tendenciu vyplavovať toxické chemikálie do vzduchu (ak sa príliš zahreje), ktoré môžu byť pri vdýchnutí nebezpečné pre vaše zdravie

• Nie je odolný voči škvrnám v porovnaní s inými možnosťami plávajúcich podláh

• Jeho ochranná vrstva nie je odolná voči ohňu na rozdiel od skutočného vinylu

Plávajúce laminátové podlahy

 Minimalistický moderný jedálenský a kuchynský kút s plávajúcimi laminátovými podlahami, rastlinami a jedálenským setom Najobľúbenejším materiálom na plávajúce podlahy je laminovaná podlaha , ktorý sa zaručene nikdy nelepí na podklad. Podobne ako LVF, aj plávajúce laminátové podlahy majú zaklapávací inštalačný systém, kde okraje dosiek majú perá a drážky, ktoré to umožňujú. Tvary drážok v lamináte sa líšia od jedného výrobcu k druhému.

Plávajúce laminátové podlahy majú bežne celkom štyri vrstvy, vrátane nasledujúcich:

• Papierová podkladová/vyvažovacia vrstva – plastový melamín

• Vodeodolná vrstva substrátu (jadrová vrstva) – MDF alebo HDF drevovláknitá doska

• Fotografická vrstva (dekoratívna vrstva) – tenké kúsky papiera s melamínovou živicou

• Ochranná vrstva – číry lak na báze oxidu hlinitého

Zistite viac o tomto type plávajúcej podlahy preskúmaním jeho výhod a nevýhod.

Výhody plávajúcich laminátových podláh

• Pohodlná inštalácia, ktorá zahŕňa jednoduchý a rýchly proces prichytenia

• Ponúkané v rôznych farbách a štýloch, ktoré môžu podporiť aktuálnu tému vášho domova

svadobná pieseň prechádzka uličkou

• Cenovo dostupnejšie v porovnaní s injekčnými podlahami z tvrdého dreva, ale vytvára rovnakú autentickú • estetiku dreva

• Jednoducho sa čistí a je odolný voči škvrnám

• Vysokokvalitné verzie vyzerajú podobne ako skutočné drevené podlahy

Nevýhody plávajúcich laminátových podláh

• Zatiaľ čo luxusné verzie vyzerajú ako autentické drevené podlahy, lacnejšie verzie môžu vyzerať príliš falošne a umelo

• Môže sa poškodiť vodou bez náležitej starostlivosti

Plávajúce drevené podlahy

 Luxusná vila s priestrannou uličkou v blízkosti schodiska s plávajúcimi drevenými podlahami, kamienkovými kameňmi pod schodmi s pastelovými farebnými dekormi a rastlinami Plávajúce inžinierske drevené podlahy mať rovnaké pero a drážka štruktúra podobná všetkým ostatným plávajúcim podlahám. Je vyrobený z masívneho tvrdého dreva spárovaného s mäkším druhom rýchlejšie rastúceho dreva.

Niektoré používajú preglejku alebo MDF ako jadro a sú zlepené dekoratívnou povrchovou vrstvou pre estetiku. Aj keď prichádzajú v rôznych povrchových úpravách, sú obmedzené, pokiaľ ide o štýly a vzory.

Pozrite si tieto výhody a nevýhody a dozviete sa viac o tomto type plávajúcej podlahy.

Výhody plávajúcich drevených podláh

• Jednoduchá inštalácia a vhodné pre domácich majstrov z nej robia skvelú voľbu pre začiatočníkov

• Nemusí to byť najlacnejšia možnosť, ale v porovnaní s masívnymi podlahami z tvrdého dreva sú stále lacnejšie

• Vydrží najdlhšie spomedzi všetkých ostatných možností plávajúcich podláh

• S ohromujúcou a fantastickou estetikou

• Ľahko sa farbí akýmikoľvek tmavšími farbami, ktoré uprednostňujete (pre svetlejšie verzie)

Nevýhody plávajúcich drevených podláh

• Zvážte najdrahšiu možnosť plávajúcej podlahy (môže stáť aj dvojnásobok ceny laminátových alebo vinylových plávajúcich podláh)

• Vyžaduje väčšiu údržbu, ako je opätovné utesnenie a údržba každé dva roky

• Nie je odolný voči škodcom, preto vyžaduje pravidelné ošetrenie

• Nie je odolný voči ohňu

• Nie je odolný voči vode, a preto má tendenciu sa ohýbať, krútiť a krehnúť, keď je vystavený vlhkosti (najmä pri čistení podlahy).

• Ľahko sa poškriabe alebo označí

Plávajúca dlažba

Ďalšou možnosťou, ktorú si môžete vybrať, je plávajúca podlaha, pri ktorej môžete ako materiál jadra použiť mastenec. Dlaždice fungujú odlišne od ostatných možností plávajúcich podláh a zvyčajne sa lepia skôr na do seba zapadajúce plastové vaničky ako na drevené materiály.

 Béžový interiér obývacej izby s pohodlnými pohovkami, dreveným stredovým stolom a plávajúcimi podlahami Výhody plávajúcich dlaždíc

• Vyznačuje sa nulovou maltou

• Jednoduchá inštalácia pomocou modulu snap-in, ktorá môže byť skvelou voľbou pre začiatočníkov

• Nevyžaduje čakaciu dobu, kým malta vyschne

• Nebude mať problémy s rozstupom ani problémy

• S plastovým podnosom, ktorý slúži ako základ pre každú dlaždicu

Nevýhody plávajúcich dlaždíc

• Možné praskanie dlaždíc z dutých priestorov na podnosoch

• Máme tendenciu praskať, keď ide o ťažké predmety, alebo aj keď len prechádzate po plávajúcej podlahe

• Obmedzené farby a štýly

• Aj keď tam nemusí byť žiadna malta, musíte sa postarať o škárovanie dlaždíc

• Môže mať vysoké náklady, ktoré môžu byť pre väčšinu spotrebiteľov príliš drahé

• Nemožno rezať na tenké pásiky plávajúcich dlaždíc a bude nestabilný, keďže pásy budú menšie ako 3 palce

Plávajúce korkové podlahy

 Muž, ktorý inštaluje korkové podlahy pomocou plávajúcej metódy Plávajúce korkové podlahy, ako už názov napovedá, sú čiastočne vyrobené z korku. Hoci je korok novým podlahovým materiálom (napriek tomu, že existuje už viac ako storočie), mnohí majitelia domov a stavitelia ho radi používajú. Je to preto, že korkové podlahy ponúkajú rovnakú atmosféru ako drevené podlahy bez vynaloženia rovnakých nákladov ako pri výbere dreva.

Keď bol predstavený v polovici 19. storočia, korkové podlahy môže stáť malý majetok, ktorý si môžu dovoliť len tí, ktorí majú peniaze. Dnes sú však náklady drasticky znížené kvôli pokroku v technológii.

Výhody plávajúcich korkových podláh

• Rýchla a jednoduchá inštalácia ako väčšina možností plávajúcich podláh

• S tepelnou a zvukovou izoláciou

• Hypoalergénne

• Odolné voči ohňu a vode

• Dostatočne odolný a vydrží poriadne poraziť

• Jednoduchá výmena v prípade trvalého poškodenia

Nevýhody plávajúcich korkových podláh

• Môže byť o niečo drahšie za kus a v porovnaní s väčšinou plávajúcich podláh

• Pred inštaláciou vyžaduje suchú a dobre vyrovnanú podlahu

• Na tomto type plávajúcej podlahy môže byť ťažké presúvať nábytok

Bambusová plávajúca podlaha

 Otvorený priestor vedľa kuchyne s bambusovými plávajúcimi podlahami a TV a lampou na konzolovom stolíku Jedným z dnes používaných podlahových materiálov je bambus a dá sa použiť ako plávajúca podlaha. Tento jedinečný doskový typ podlahy je vyrobený zo skutočného masívneho bambusu, vďaka čomu je odolnou voľbou.

Bambusová podlaha je v každom kúsku taká pevná a pevná ako mnohé podlahy z tvrdého dreva a je tiež odolná voči vlhkosti, takže ju nepoškodí voda.

Bambus má jedinečný vzor zrna, ktorý vyzerá esteticky príjemný na pohľad. Na rozdiel od iných prírodných možností sa bambus môže zbierať každých 5 až 6 rokov. Keďže bambus rastie rýchlejšie, je to udržateľný materiál, takže nebude škodlivý pre životné prostredie.

Výhody bambusových plávajúcich podláh

• Jednoduchá a rýchla inštalácia, ktorá je ideálna pre domácich majstrov

• Vyžaduje menej potrebnej prípravy podkladu

• Je šetrný k životnému prostrediu, pretože sa považuje za obnoviteľný materiál

• Mimoriadne všestranné

• Dysticky zvyšuje atmosféru a atmosféru akéhokoľvek priestoru, v ktorom je nainštalovaný

• Jedna z najodolnejších možností plávajúcich podláh

• Odolné voči vode a poškodeniu vodou (ideálne pre vlhké podnebie)

• Po dokončení je odolný voči zafarbeniu a deformácii

čierna kuchynská skrinka

• Jednoduchá a jednoduchá údržba, ktorá si vyžaduje len pravidelné zametanie

• Pridáva hodnotu vášho domova

Nevýhody bambusových plávajúcich podláh

• Pri zmene vlhkosti má tendenciu praskať

• Ľahko sa poškriabe

• Použité lepidlá môžu obsahovať toxíny

Náklady na plávajúcu podlahu

 Luxusný interiér obývacej izby s pohodlnými pohovkami, stoličkou v rustikálnom štýle, dreveným stolom a drevenými plávajúcimi podlahami s kobercom Náklady zohrávajú dôležitú úlohu pri plánovaní vašej rekonštrukcie a to isté platí aj pri plánovaní inštalácie plávajúcej podlahy. A náklady na plávajúcu podlahu, ktorú si vyberiete, musíte zladiť s prevádzkovým rozpočtom, ktorý máte.

Aby sme vám pomohli pri plánovaní, uvádzame faktory, ktoré môžu ovplyvniť cenu plávajúcej podlahy, ktorú si vyberiete.

1. Veľkosť projektu – Veľké podlahy budú vyžadovať viac materiálov a úsilia na inštaláciu, a preto čím väčší je projekt, tým je drahší.

dva. Typ plávajúcej podlahy – Niektoré typy sú drahšie ako iné, aj keď sú technicky dostupnejšie ako podlahy z tvrdého dreva. Bambusová podlaha je drahšia ako vinylová plávajúca podlaha, takže s tým musíte počítať pri rozhodovaní o výbere typu plávajúcej podlahy.

Pozrite si tieto ceny niektorých typov plávajúcich podláh.

Typy plávajúcich podláh náklady
Laminovaná podlaha 2,70 až 10 dolárov za štvorcový meter
Luxusné vinylové podlahy alebo LVF 7 dolárov za štvorcovú stopu (priemer)
Umelé tvrdé drevo 5 až 8 dolárov za štvorcový meter
Bambusové plávajúce podlahy 17 až 23 dolárov za štvorcový meter

3. Poloha – Miery práce sa môžu v jednotlivých lokalitách líšiť.

Štyri. Zložitosť projektu – V závislosti od použitého materiálu a zvoleného typu plávajúcej podlahy môže byť inštalácia jednoduchá alebo zložitá. Zložitejšia inštalácia, ktorá si vyžaduje viac zručností, bude stáť viac v porovnaní s jednoduchou inštaláciou, ktorú môžete urobiť sami.

5. Podklad – Pri inštalácii plávajúcich podláh hrá podložka dôležitú úlohu a zohľadňuje náklady, ktoré musíte zvážiť, ak ju ešte nemáte. Pôsobí ako vrstva izolácie, vankúša a tlmiča zvuku, je umiestnená medzi podkladom a plávajúcou podlahou a môže vás stáť okolo 0,20 až 0,50 USD za 10,7 štvorcových stôp.

Náklady na inštaláciu plávajúcej podlahy

Inštalácia je jedným z najdôležitejších faktorov, ktoré treba zvážiť pri plánovaní, akú možnosť plávajúcej podlahy zvoliť. Na plávajúcich podlahách je však skvelé to, že sú obľúbené pre ich jednoduchú a pohodlnú inštaláciu, najmä vďaka zaklapávaciemu procesu a štruktúre dosiek s perom a drážkou.

To je dôvod, prečo sú to skvelé DIY projekty. Ak stále chcete, aby inštaláciu vykonali profesionáli, uistite sa, že ste pridelili 4 až 5 dolárov za štvorcový meter inštalácie.

Údržba plávajúcej podlahy

 Interiér obývacej izby s teplou atmosférou a osvetlením, drevené plávajúce podlahy a nábytok Údržba podlahy, ktorú ste si vybrali, je ďalším faktorom, ktorý je potrebné zvážiť skôr, ako sa vôbec rozhodnete. Podlaha nenáročná na údržbu je lepšia ako možnosť s vysokou údržbou, pri ktorej budete musieť míňať príliš veľa, len aby ste si ju udržali.

Pri čistení však musíte brať do úvahy typ plávajúcej podlahy, ktorý ste si vybrali. Je oveľa jednoduchšie čistiť LVF a laminátové plávajúce podlahy ako drevené plávajúce podlahy. Kým tým prvým stačí štandardný vlhký mop, druhé si vyžadujú starostlivejšie čistenie, ktoré v čo najväčšej miere nezahŕňa vodu.

Plávajúce podlahy sa ľahko čistia a udržiavajú. Tu sú jednoduché tipy, ktoré vám pomôžu pri všeobecnej údržbe podlahy.

• Utrite rozliatie hneď, ako k nim dôjde, a nikdy nenechávajte tekutinu ležať dlho na podlahe

• Odporúča sa pravidelné zametanie, vysávanie a utieranie

• Ocot-mydlový roztok pre domácich majstrov možno použiť okrem čistiacich prostriedkov zakúpených v obchode

• Ak máte domáce zvieratá, majte ostrihané pazúry a nechty, aby ste sa nepoškriabali

požičanie šiat na svadbu

• Majte pod kontrolou vnútornú teplotu, pretože vlhkosť a vlhkosť môžu negatívne ovplyvniť vaše podlahy

Pri plávajúcich podlahách sú opravy a výmeny poškodených dosiek a dosiek jednoduchšie, pretože sa nelepia ani nepribíjajú. Dosky stačí rozobrať a potom odstrániť a nahradiť poškodené.

Čo dávate pod plávajúcu podlahu?

Priamo pod plávajúcou podlahou leží podložka na vrchu podkladu ako vankúš alebo medzi. Je hlavnou požiadavkou pre niektoré typy plávajúcich podláh, najmä pre laminátové plávajúce podlahy. Prečítajte si viac o laminátové podlahy s pripojeným podkladom tu.

Podložka je dodávaná vo forme mäkkej podložky, ktorá pomáha doskám lepšie priľnúť k podkladu a zároveň poskytuje hladšie a mäkšie chodidlá. Ďalšie výhody, ktoré môžete očakávať pri použití podložky, sú nasledovné:

• Zvuková izolácia

• Umožňuje lepšie uzamykanie medzi doskami

• Pomáha kontrolovať vlhkosť

• Jednoducho premosťuje drobné nedostatky na podklade

Niektoré podložky sú vopred pripevnené k doskám, ale ak ste si vybrali tie bez, stále si môžete kúpiť samostatnú podložku. Samostatnú podložku je možné zakúpiť vo forme kotúčov a pásov, ktoré môžu byť vyrobené z korku, plsti, penového polyetylénu o4. Rolky môžu mať dĺžku od 30 do 100 stôp, takže si môžete ľahko vybrať podľa toho, koľko potrebujete.

Inštalácia plávajúcej podlahy

 Muž inštaluje nové laminátové drevené podlahy plávajúcim spôsobom Jednou z najlepších vecí na plávajúcich podlahách je, že väčšina typov sa ľahko inštaluje. Ak však potrebujete návod na inštaláciu, postupujte podľa jednoduchých krokov:

Krok 1: Kúpte si dosky na plávajúcu podlahu

Než začnete, zmerajte si rozmer miestnosti, kde budete plávajúcu podlahu inštalovať. Vyberte si dosky plávajúcej podlahy, ktoré chcete nainštalovať, a počet dosiek založte na rozmeroch miestnosti.

Krok 2: Pripravte podklad

Uistite sa, že máte pevný podklad ako dobrý základ. Môžete ísť do betónu a vyhnúť sa mäkkým materiálom, ako je preglejka.

F alebo podklad z tvrdého dreva, prebrúste nerovné časti, aby ste sa uistili, že povrch je rovný. Keď ste si istí, že povrch je rovný a hladký, pred začatím ďalšieho kroku povysávajte podklad.

Krok 3: Naneste podklad na vrchnú časť podkladu

Opatrne naneste podklad na vrch podlahy. Môžete si vybrať typ podkladu, ktorý chcete použiť, od valcovanej pružnej peny až po korkovú dosku, len sa uistite, že ste schopní pokryť všetky plochy podlahy.

Môžete si kúpiť plávajúce podlahové dosky s pripojenou podložkou, ak chcete tento proces preskočiť a urobiť inštaláciu ešte pohodlnejšou a jednoduchšou.

Krok 4: Nainštalujte dosky plávajúcej podlahy

Najskôr namontujte dosky plávajúcej podlahy predtým, ako ich položíte na podklad. Pozdĺž stien obklopujúcich zmontované dosky plávajúcej podlahy vyčleňte malú medzeru.

Táto medzera spôsobí, že sa podlaha roztiahne alebo zmrští v závislosti od zmien teploty, vlhkosti a ročného obdobia. Tým sa zabráni vybočeniu podlahy z podkladu.

Pri inštalácii začnite od jedného radu k druhému a uistite sa, že všetky perá a drážky sú správne zasunuté. A s malými medzerami ich môžete skryť cez lišty na základnej doske.

Aké typy podláh sa nedajú plávať

 Krásna kuchyňa s prirodzeným osvetlením, podlahami z tvrdého dreva, zrkadlovou skrinkou a zásuvkami s kremennou doskou Aj keď existuje veľa materiálov, ktoré môžete použiť na plávajúcu podlahu, existujú také materiály, ktoré nebudú fungovať, ak ich použijete ako plávajúce podlahy. To je dôvod, prečo sú lepšie materiály pre pevné podlahy.

V porovnaní s plávajúcimi podlahami, pevná podlaha je taká, keď je materiál natrvalo zošitý, prilepený alebo pribitý k podkladu. Z tohto hľadiska nie je možné na plávajúce podlahy použiť nasledujúce materiály.

Masívne tvrdé drevo

Masívne tvrdé drevo nie je pre svoju hmotnosť ideálnou voľbou pre plávajúcu podlahu. Pomocou klincov je masívne tvrdé drevo pripevnené k podkladu a inštalácia plávajúcej podlahy je jednoducho nemožná.

Ak však naozaj stojíte o autentickú estetiku dreva, môžete si namiesto toho vybrať umelé drevo, pretože materiál je dostatočne ľahký na plávajúce podlahy, no zároveň sa vyznačuje estetikou dreva, čo z neho robí neuveriteľnú alternatívu k tvrdému drevu.

Koberec

Koberec, ktorý sa tradične inštaluje ako pevná podlaha, môže byť dostatočne ľahký na plávajúcu podlahu, ale jeho nevýhodou je mäkkosť. Pri plávajúcich podlahách je možné použiť len materiály s tvrdou podlahovou krytinou a nie mäkké ako koberec.

Môže sa však použiť ako nádherný koberec. Koberec je ľahký a tenký materiál, ktorý nebude fungovať ako plávajúca podlaha. Pozrite si druhy kobercov na tejto stránke.

Keramické a porcelánové dlaždice

Porcelán a keramické dlaždice sú tiež dva materiály, ktoré by nebolo možné použiť na plávajúce podlahy. Tradične sú trvalo prilepené k podkladu a inštalované pomocou malty. Ale ak naozaj chcete zostať pri dlaždiciach a uprednostňujete plávajúcu podlahu, mastenec môže byť dobrou voľbou.

Tieto dlaždice sú navzájom spojené a zostavené pomocou plastových podnosov, ktoré do seba zapadnú ako dosky s perom a drážkou. Aj keď je táto možnosť účinná, môže byť drahá a nie je obľúbenou možnosťou pre majiteľov domov.

Ako dlho vydrží plávajúca podlaha?

 Otvorený interiér obývačky v luxusnom podkrovnom byte s laminátovými plávajúcimi podlahami a drevenými prvkami Plávajúca podlaha môže vydržať 40 až 80 rokov v závislosti od toho, ako ste schopní sa o podlahu starať a udržiavať jej kvalitu. Okrem toho je tu však niekoľko faktorov a prvkov, ktoré môžu ovplyvniť životnosť vašej plávajúcej podlahy, ktoré ju môžu skrátiť alebo predĺžiť.

Použitý materiál – Niektoré materiály sú odolnejšie v porovnaní s inými materiálmi, vďaka čomu vydržia dlhšie. A ak sa rozhodnete pre nekvalitné dosky, uistite sa, že budú mať v porovnaní s kvalitnými určite kratšiu životnosť.

Miesto inštalácie – Ak inštalujete plávajúcu podlahu na frekventovanom mieste, počítajte s veľkým denným opotrebovaním, ktoré môže viesť k kratšej životnosti. A vplyv každodenného opotrebovania sa prejaví na podlahách, takže tomu možno budete chcieť zabrániť, ako sa len dá.

Podklad a podklad – Správna inštalácia podkladu a podkladu je nevyhnutná, pretože ak sa to urobí nesprávne, kvalita podlahy sa zníži a tým aj jej životnosť. Pred inštaláciou dosiek sa uistite, že podlaha a podklad (ak sú oddelené od podlahových dosiek) sú rovné a hladké.

Podmienky prostredia – Ak sa váš dom nachádza v oblasti s vysokou vlhkosťou, musíte si vybrať typ plávajúcej podlahy, ktorý tento prvok ľahko neovplyvní.

Plávajúce podlahy majú tendenciu sa rozťahovať a zmršťovať v závislosti od počasia a vlhkosti, a ak sa to stáva častejšie, životnosť podlahy sa v tomto procese zníži.

Aká je najodolnejšia plávajúca podlaha?

Pokiaľ ide o životnosť, plávajúca podlaha bude musieť závisieť od materiálov, ktoré ste si vybrali. A ak pred ostatnými aspektmi uprednostňujete odolnosť, LVF je vynikajúcou voľbou pre vašu plávajúcu podlahu.

Vzhľadom na to, že materiál je vyvinutý v laboratóriách, je známe, že LVF vydrží dlhú dobu, pretože je úplne odolný voči vlhkosti. A ak chcete dokonca predĺžiť životnosť vašej LVF plávajúcej podlahy, zaručene vám pomôže použitie čo najmenšieho počtu švov.

Existuje prémiová verzia materiálu LVT s názvom an Podlaha SPC alebo (kamenný plastový kompozit), ktorý je 100% vodotesný a je jednou z najnovších inovácií v dizajne podláh.

Môžete umiestniť ťažký nábytok na plávajúcu podlahu?

 Interiér luxusnej rodinnej izby s plávajúcou podlahou, biliardovým stolom a policami Kus ťažkého nábytku na podlahe môže byť vo všeobecnosti problematický, ale pre plávajúcu podlahu to môže byť veľmi náročné, najmä ak sa s ním nezaobchádza správne.

Aj keď podlaha skutočne nepláva a nepoškodí sa ani neposunie, keď na zem položíte ťažký nábytok, pri presúvaní sa uistite, že s kusom nábytku zaobchádzate opatrne a správne.

Nikdy neťahajte žiadny kus nábytku cez plávajúcu podlahu; Môžete spôsobiť vážne poškodenie dosiek a dokonca ich roztrhnúť. Pri ťažkých kusoch, ktoré nemôžete zdvihnúť, použite na premiestňovanie nábytku po podlahe vozík namiesto toho, aby ste ho ťahali po podlahe.

Najlepší typ plávajúcej podlahy

 Relaxačný interiér spálne inšpirovaný škandinávskym nábytkom s dreveným nábytkom a vinylovými podlahami, moderným lustrom a veľkými sklenenými oknami so závesmi Výber najlepšieho typu plávajúcej podlahy bude závisieť od vašich priorít. Vaša preferencia bude veľmi zvážená a pri rozhodovaní to môže byť buď tvorca dohody, alebo rušiteľ dohody.

Ak máte obmedzený rozpočet na podlahové projekty a chcete si vybrať cenovo najvýhodnejšiu možnosť, potom sú pre vás najlepšou voľbou laminátové plávajúce podlahy. Pre odolnosť a trvácnosť si môžete vybrať luxusnú vinylovú podlahu alebo LVF.

Ak uprednostňujete možnosti šetrné k životnému prostrediu, odporúčame bambusové plávajúce podlahy, pretože drevo je úplne prírodné a vysoko udržateľné. A nakoniec, ak je vašou počiatočnou voľbou podlaha z tvrdého dreva, ale nejakým spôsobom potrebujete nainštalovať plávajúcu podlahu, možno zvážiť drevené drevo.

Aj keď to technicky nie je autentické tvrdé drevo, predstavuje realistickú estetiku tvrdého dreva, vďaka ktorej budete veriť, že je prirodzené. A môžete ho použiť aj na plávajúcu podlahu.

Navštívte nášho sprievodcu tými najlepšími typy podláh pre interiérový dizajn aby ste z renovácií vášho domova vyťažili maximum.