Hlavná Nábytok Typy posuvných zásuviek (štýly dizajnu)

Typy posuvných zásuviek (štýly dizajnu)

Tu zdieľame naše typy sprievodcov zásuviek vrátane rôznych štýlov dizajnu, materiálov, veľkostí, funkcií a efektívnych tipov na meranie zásuviek.
 Skrinka so zásuvkami so šmýkačkami na drevenej podlahe Je skutočne logické, prečo je výber najlepšieho posuvu zásuvky rozhodujúci vzhľadom na to, ako často budete zásuvku otvárať počas celej jej existencie. Váš výber výsuvnej lišty bude ovplyvnený rôznymi aspektmi, vrátane typu, ceny, funkcií, povrchových úprav a možno len preferenciou spôsobu, akým sa určitá snímka cíti vo vašich rukách.

Komody, skrinky a iné kusy nábytku majú často výsuvy. Kus nábytku bude vybavený aspoň jednou šmýkačkou, ak obsahuje jednu alebo viac zásuviek. Mechanizmus nazývaný posuvná zásuvka umožňuje zásuvke kĺzať do a von z kusu nábytku, kde je namontovaná.

Sada posúvačov drží každú zásuvku na mieste. Po týchto koľajničkách sa bude posúvať zásuvka vždy, keď ju vytiahnete. Aj keď túto techniku ​​pohybu zdieľajú všetky posuvy zásuviek, k dispozícii je veľa rôznych štýlov.

Obsah

Štýly dizajnu posuvných zásuviek

 Drevené schodisko so zásuvkami a posuvnými dverami skriniek Tu zdieľame rôzne štýly dizajnu posuvných zásuviek s ich typom montáže, výhodami, nevýhodami a použitím.

Posuvné lišty bočnej zásuvky

 Biela zásuvka s bočným posuvom Bočné lišty zásuviek sú celkom bežnou súčasťou dizajnu skríň a nábytku. Jednoducho sa inštalujú a prispôsobujú, s mnohými možnosťami vrátane samozatvárania, jemného zatvárania a dotykového uvoľnenia.

Okrem toho sú na bočnej strane rámu zásuvky inštalované bočné posuvné lišty, ako naznačuje ich názov. Sú typické pre výber produktov vrátane kuchynských skriniek, boxov na náradie a úložných skriniek. Ak si práve teraz prezeráte kuchyňu, je dosť pravdepodobné, že používate bočné výsuvy zásuviek.

Zvyčajne však existujú dva typy posuvov zásuviek s bočnou montážou – modely s guľôčkovými ložiskami a epoxidové alebo euro modely, ktoré majú nylonové valčeky, ktoré sa pohybujú po dráhach.

Medzi výhody bočne uložených typov s guľôčkovými ložiskami patrí ich tichá prevádzka, veľká nosnosť a možnosť úplného rozšírenia a prejazdu. Okrem toho sa často štandardne dodávajú so západkou, ktorá bráni pomalému otváraniu zásuvky, ak je skrinka mierne mimo úrovne.

Bočné modely s epoxidovým náterom majú otváraciu zarážku, ktorá udržuje zásuvku otvorenú pre pohodlný prístup pri práci, ako aj samozatváranie. Tieto diapozitívy potrebujú priestor medzi nimi a okrajmi otvoru skrinky, zvyčajne 0,5 palca.

Posuvné lišty so stredovou montážou

 Posuv na stredovú montáž inštalovaný na zásuvke na drevo Pozrite si tento vysúvací panel so stredovou montážou na Amazon [sponzorovaný odkaz]

Posuvy zásuviek so stredovou montážou predstavujú tradičnejšiu formu posúvania zásuviek, ktoré sa používajú aj dnes, ale častejšie sa predávajú ako náhrada za staršie skrinky.

Sú úplne zakryté rovnako ako posuvné lišty zásuviek pod montážou, ale namiesto toho, aby boli pripevnené pod oboma stranami zásuvky, osamelá lišta prebieha v strede. Posuvy zásuviek so stredovou montážou sú navrhnuté pre ľahké aplikácie a sú umiestnené pod stredmi zásuviek.

Okrem toho, ak je zásuvka relatívne ľahká a je vybavená nezvyčajným stolárstvom, ako sú napríklad spoje prstov, odporúčame vodiace lišty na stred. Posuvné lišty so stredovou montážou sú často prístupné iba v 3/4 predĺžení a nemajú funkcie ako mäkké zatváranie a samozatváranie kvôli ich obmedzenému hmotnostnému limitu.

Na trhu sú k dispozícii na zakúpenie pojazdy zásuviek s jednou stredovou montážou. Zvyčajne sú ponúkané ako v tradičnom drevenom, tak aj v guličkovom prevedení. Potrebná vôľa je určená šírkou sklzu.

Posuvy pod montážnou zásuvkou

 Posuvná podložka inštalovaná pod zásuvkou Pozrite si to pod montážnymi zásuvkami na Amazon [sponzorovaný odkaz]

Posuvné lišty zásuviek sú skryté pod zásuvkovou skrinkou. Ponúkajú väčšiu stabilitu ako bočné posuvné lišty. Posuvné lišty zásuvky umožňujú voľné otváranie a zatváranie zásuvky. Okrem toho znesú väčšiu váhu a poskytnú väčšiu oporu ako výsuvy zásuviek umiestnené po stranách zásuvkového boxu.

Okrem toho majú posuvné lišty pod zásuvkou oproti bočným lištám dve výhody – sú úplne zakryté pod zásuvkou a keďže nevyžadujú až tak veľa miesta na bokoch, poskytujú podstatne väčší úložný priestor v zásuvke. .

najbežnejšie priezviská v USA

Počítajte však s tým, že stratíte určitú výšku zásuvky v zásuvke, pretože posuvy si vyžadujú ďalší priestor pod zásuvkou. Okrem toho sú posuvné zásuvkové lišty zvyčajne vybavené špičkovými funkciami, ako je jemné zatváranie, vďaka čomu sú obľúbenou voľbou pre špičkové skrinky.

Ak inštalujete zásuvky, môžete si skontrolovať dokumenty so špecifikáciami, pretože majú presné špecifikácie pre hrúbku strany, rozmery zásuvky a zvyčajne si vyžadujú zárezy na zadnej strane.

Posuvné lišty zásuviek sú k dispozícii v rôznych dĺžkach, čo umožňuje majiteľom domov prispôsobiť si ich podľa požadovanej hĺbky skrinky. K dispozícii sú tiež plnovýsuvné spodné lišty zásuviek, ktoré umožňujú úplné vysunutie zásuviek, čím sa sprístupnia zo zadnej strany zásuvky.

Posuvy zásuviek s guľôčkovým ložiskom

 Drevená zásuvka s guľôčkovým ložiskom Posuvy zásuviek s guľôčkovým ložiskom patria medzi najobľúbenejšie typy pojazdov zásuviek. Tieto pojazdy zásuviek, ako už názov napovedá, sa vyznačujú použitím guľôčkových ložísk. Majú malé kovové guľôčky zabudované v dráhach, ktoré minimalizujú trenie, čo umožňuje veľmi hladké zatváranie a otváranie zásuviek.

Posuvy zásuviek s guľôčkovým ložiskom sú k dispozícii s jednosmerným alebo obojsmerným pohybom. Napriek tomu sú všetky koľajnice vybavené guľôčkovými ložiskami. Takéto sklznice sú oveľa pevnejšie a majú vyššiu nosnosť ako valčekové sklznice.

Verzie s progresívnym pohybom alebo teleskopickým posuvom sú najbežnejšie možnosti posuvu s guľôčkovým ložiskom. Zásuvky s progresívnym pohybom umožňujú tiché a hladké zatváranie a otváranie, pretože všetky časti zásuviek sa pohybujú naraz.

Teleskopické posúvače sú však rozdelené a pohybujú sa jednotlivo v etapách, pričom každá časť sa úplne natiahne alebo stlačí pred spustením pohybu nasledujúcej časti.

Guľôčkové ložiská s mäkkým zatváraním

 Zásuvka s guličkovými pojazdmi s mäkkým zatváraním Pozrite si túto zásuvku s mäkkým zatváraním s guľôčkovým ložiskom, ktorá sa posúva na Amazon [sponzorovaný odkaz]

Guľôčkové ložiská s mäkkým zatváraním sa používajú v rôznych prostrediach, vrátane priemyselných zariadení a bytového zariadenia, ako sú komody. Konštrukcia takýchto výsuvov zásuviek obsahuje guľôčkové ložiská, ktoré zvyšujú jej odolnosť a schopnosť znášať veľké zaťaženie. Niekedy môžu byť použité v rôznych uhloch a vo vertikálnom aj horizontálnom usporiadaní.

Aby sa zabezpečila teleskopická akcia, klzné lišty s guličkovými ložiskami s mäkkým uzáverom využívajú skôr guľkové ložiská ako valčeky. Skriňový člen, prostredný člen, ako aj zásuvkový člen, sú zvyčajne ich tri samostatné prvky. Zásuvkový člen je namontovaný na pohyblivej časti, zatiaľ čo skrinkový člen je namontovaný na uzemnenej alebo pevnej časti.

Valčekové posúvače zásuviek

 Drevená zásuvka s rolovacím posuvom Valčekové posúvače sú spojené s okrajmi zásuvkovej skrinky a obsahujú rolovacie koliesko, ktoré umožňuje posúvanie dozadu a dopredu po dráhe. Tento štýl posuvu zásuviek sa bežne vyskytuje na cenovo dostupnejších kusoch nábytku a skriniach.

Valčekové lišty sa bežne skladajú z dvoch lepených kovových profilov potiahnutých epoxidovou živicou – jeden je pripevnený k zásuvke a druhý k rámu skrinky. Zvyčajne majú tiež nylonové kolesá, ktoré umožňujú, aby sa profily pohybovali hladko a jemne pozdĺž seba.

Tieto lišty sú viditeľnejšie ako drevené lišty, pretože sa pripájajú k bokom zásuvky a v dôsledku toho budú vyžadovať falošnú plochu alebo predĺžený predný okraj zásuvky na zakrytie typy kovania skriniek ktoré sa používajú..

Valčekové klzáky, ktoré sú k dispozícii buď s bočnou alebo spodnou montážou, známe tiež ako európske modely so spodnou montážou, sa často používajú na obzvlášť ľahké účely.

Tento typ zásuviek je často krehkejší ako ostatné a je náchylnejší na ohýbanie pod silným tlakom. Musíte tiež pripojiť valčekové posúvače, ktoré sú úplne rovné, inak sa posúvač otvorí sám.

Posuvné lišty euro zásuviek

 Euro šmykľavka inštalovaná na zásuvke Pozrite si túto zásuvku na euro na Amazon [sponzorovaný odkaz]

Posuv zásuviek Euro je epoxidom potiahnutý posuvník zásuvky s jednou koľajnicou. Na dosiahnutie vyťahovacieho pohybu sa namiesto mechanizmu s guľôčkovým ložiskom používa nylonové koleso. Možnosti zaťaženia sa pohybujú od 75 do 100 libier a takéto sklznice môžu byť 3/4 alebo úplné.

Posuvy zásuviek Euro sú často cenovo dostupné, jednoducho sa inštalujú a majú slušnú strednú nosnosť. Pripevňujú sa na spodnú časť boku zásuvky, ako aj do vnútra skrinky. Kvôli ich lacnej cene a jednoduchosti inštalácie sú často vynikajúcou alternatívou.

Horná montáž zásuviek

 Počítačový stôl so zásuvkou pre klávesnicu s hornou montážou Pozrite si tento počítačový stôl so zásuvkou na klávesnicu na Home Depot [sponzorovaný odkaz]

Horne namontované výsuvné koľajnice alebo klzáky sú pripojené k hornej časti zásuvky, ako aj k otvoru skrinky. Absolútnym opakom sú posuvné lišty zásuviek.

Posuvné lišty zásuviek s hornou montážou sú široko používané v zásuvkách na ceruzky a na klávesniciach, ktoré nemajú bočné a spodné strany. Je dôležité mať na pamäti, že zásuvka a jej obsah sú závislé od skrutky, ktorá drží lišty, takže jej montáž vyžaduje kvalitnú sériu skrutiek.

Materiály posuvných zásuviek

 Konzolová skrinka so zásuvkami a výsuvmi s jemným zatváraním Kov na kovovú zásuvku: Posuvy zásuviek kov na kov sú zvyčajne tým najideálnejším materiálom na posúvanie zásuviek, ak plánujete veľkú záťaž vo vašej skrini. Prevažná väčšina pojazdov zásuviek na trhu využíva pre plynulý chod kvalitné kovové pojazdy s nerezovými ložiskami.

Vo všeobecnosti bežné pojazdy zásuviek kov na kov vydržia dostatočnú hmotnosť na každodenné použitie v kuchyni. Tieto sklíčka sú bežne dimenzované na zaťaženie v rozsahu od 75 do 100 libier.

V iných prípadoch je však potrebná impozantnejšia kovová sklznica. Preto musíte v zásuvkách hľadať hrubšie kovové výsuvy, ktoré vydržia väčšiu váhu ako zvyčajne, napríklad obrovské typy kartoték , špajzové výsuvy, či skrinky na náradie. Sú vyrobené z tvrdšieho kovu a majú prídavné guľôčkové ložiská na zvýšenie odolnosti.

Posuvné lišty Drevo na dreve: Výrobcovia skriniek a nábytku používali drevené šmýkačky len pred zavedením pokročilejších dizajnov plastových a kovových zásuviek.

Tieto prvky, vyrobené z drevených pásov, fungujú ako horizontálne koľajnice, na ktorých sedia a posúvajú sa zásuvky. V závislosti od čela skrinky alebo zásuvky môžu byť na posuvné lišty drevo na dreve nainštalované podpery, ktoré uľahčia pohyb zásuviek pri každom ich zatváraní a otváraní.

Použitie klzných prvkov drevo na dreve v nábytku a skriniach si vyžaduje presnú výrobu a inštaláciu, aby sa zabezpečil plynulý pohyb zásuvky bez toho, aby bola príliš voľná alebo príliš tesná. Aj keď je získanie správneho prispôsobenia ťažké, vyvrcholí to hotovou zásuvkou, ktorá nevyžaduje žiadny ďalší hardvér ani komponenty falošnej tváre.

Napriek štylistickej výhode použitia klzných prvkov zásuviek drevo na dreve, ťažkosti s vytvorením dobre vyváženej zásuvky, ako aj obmedzenia pri vysúvaní, ju robia nevhodným.

Úplné vysunutie nie je možné dosiahnuť s drevenými pojazdmi bez obetovania stability a ich náchylnosti na lepenie, najmä vo vlhkých podmienkach, čo ich robí menej ideálnymi na použitie ako kovové pojazdy.

Veľkosti posuvných zásuviek

 Biela kuchyňa s rôznymi zásuvkami, šmýkačkami, otvorenou dlažbou a skrinkami Najdôležitejším kritériom pri výbere zásuviek je jej hĺbka. Ak je posuvná časť vašej zásuvky príliš hrubá alebo tenká, nebude správne fungovať. Na určenie potrebnej hĺbky je vhodnejšie zmerať skrinky, než sa odvolávať na predchádzajúce snímky.

Napríklad, ak je šírka zásuvky 15 palcov a hĺbka štrbiny zásuvky je 16,5 palca, celkový priestor dostupný pre obe lišty bude 1,6 palca. To znamená, že to vyžaduje dve 0,75-palcové hlboké zásuvkové posúvače.

Uvedomte si, že nákup sklíčok, ktoré sú veľmi tenké, je zvyčajne vhodnejší, pretože medzi steny skrinky a sklíčka možno umiestniť podložku, ktorá vyplní medzeru medzi nimi.

Dôležitá je aj dĺžka výsuvu zásuvky. Príliš dlhý alebo krátky posúvač zásuvky sa nemusí správne otvárať alebo zatvárať, čo spôsobí preťaženie posúvačov. Preto si musíte vybrať najdlhší výsuv, ktorý sa zmestí bez dosiahnutia hĺbky zásuvky.

Okrem toho je ťažké vytvoriť zásuvku vyššiu ako zásuvka alebo výsuv. To platí najmä pre držiaky, ktoré sú neuveriteľne tenké. Pri inštalácii tenkých zásuviek s obmedzenou montážnou plochou môžete použiť vysoký posuvník zásuviek.

A nakoniec, vhodná šírka zásuvky zabraňuje výraznému prehýbaniu alebo krúteniu posúvačov zásuvky. Širšie zásuvky musia uniesť menšiu hmotnosť, než je uvedené hmotnostné obmedzenie.

Väčšina diapozitívov sa nedodáva so štandardnou veľkosťou, aj keď nie sú vhodné pre bočné zásuvky na zakladače. V dôsledku toho nesmie byť šírka zásuvky väčšia ako hĺbka skrinky.

Skrinky s tvárovým rámom: Krátke posúvanie bráni úplnému otvoreniu zásuvky, príliš dlhé posúvanie sa do skrinky nezmestí. Aby ste určili správnu dĺžku, musíte si zmerať vnútornú hĺbku skrinky za čelným rámom a vybrať podložku, ktorá je o číslo kratšia.

Bezrámové skrinky: Podmontovateľné šmykľavky sú vhodné pre bezrámové skrine s malým horizontálnym priestorom, pretože vo všeobecnosti zaberajú 0,188 až 0,25 palca na sklíčko.

Ďalšia vec, ktorú treba mať na pamäti, pokiaľ ide o podložky pod montáž, je, že potrebujú 0,5 palca voľného priestoru nad aj pod zásuvkou v bezrámovom otvore skrinky.

Funkcie posúvača zásuvky

 Rôzne zásuvky s bočnými výsuvmi Plne vysúvacie lišty zásuvky: Celá zásuvka je ľahko prístupná pomocou plnovýsuvných výsuvov zásuviek. Táto forma posúvača je široko dostupná v obchodoch a je tou najlepšou voľbou pre väčšinu skriniek.

Musíte si však overiť nosnosť, aby ste sa uistili, že ich nepreťažujete, pretože majú tendenciu byť menej odolné, čím väčšiu záťaž nesú.

Okrem toho sú posuvné lišty zásuviek ideálne pre priemerného majiteľa domu alebo nadšenca, pretože im umožňujú vidieť a mať prístup ku všetkému, čo je v zásuvkách.

Samozatváracie posúvače zásuviek: Keď je zásuvka označená ako „samozatváracia“, znamená to, že sa sama zatvorí, keď sa dostane na posledných pár palcov svojej dráhy. Pri príliš jemnom dotyku zostane zásuvka čiastočne otvorená, zatiaľ čo príliš silné zatlačenie spôsobí, že sa odrazí späť.

Tento problém riešia samozatváracie výsuvy zásuviek. Základné samozatváracie posúvače rýchlo zatvoria zásuvku buď pomocou šikmej koľajnice, ktorá je bežná u epoxidových posúvačov, alebo pomocou pružinového ovládania, ktoré je naopak bežné pri teleskopických variantoch.

Sada výsuvov nahrádza bežné komponenty v samozatváracom zásuvke. Po vložení týchto posuvných prvkov sa zásuvka presunie do svojich pántov a zasunie sa späť na miesto. Avšak, pretože má malý vplyv na zatváranie, tento posuvný prvok sa zvyčajne neodporúča pre krehké skrinky.

Samozatváracie posuvy zásuviek sú navyše ideálne do dielní, ako aj do iných rušných priestorov, kde musia byť skrinky vždy úplne zatvorené. Pretože však zvyčajne vytvára zvuk, neodporúča sa na miestach, kde je pokoj nevyhnutný, ako sú detské jasle alebo knižnice.

Posuv zásuvky na jemné zatváranie: Zásuvky s mäkkým zatváraním majú tlmiaci mechanizmus, ktorý oneskoruje pohyb zásuvky, takže nevydáva hlučné rinčanie. Zabráni sa tým šmýkaniu predmetov a vzniku hluku v zásuvke. Tiež predlžuje životnosť posúvača zásuvky znížením opotrebenia a namáhania.

Okrem toho posuvné lišty zásuviek s jemným zatváraním pomáhajú udržiavať zásuvky zatvorené bez toho, aby ste ich museli pevne zatvárať rukou. Vždy, keď zásuvka dosiahne špecifickú polohu, buď pružina alebo malá rampa, ktorá beží za posúvačom, spôsobí jej tiché zatvorenie.

Okrem toho sú sklíčka s jemným zatváraním ideálne pre prostredia citlivé na hluk, ako sú pracoviská, knižnice, kliniky a špičkové zariadenia. Sú tiež ideálne pre sektory, ako sú archívy, ktoré vyžadujú skladovanie citlivých predmetov. Na vytvorenie bezpečných zásuviek pre deti sa často používajú posúvače s jemným zatváraním.

Zatlačením otvoríte posúvače zásuvky: Posuvné posúvače zásuviek odstraňujú potrebu ťahania zásuviek a minimalizujú exponovaný hardvér na vonkajšej strane skrinky. Zatlačením na čelo zásuvky sa zásuvka otvorí dostatočne široko na to, aby pružinový mechanizmus vstúpil dovnútra a vytiahol ju. Táto funkcia posuvu zásuvky poskytuje elegantný a moderný vzhľad a zároveň znižuje náklady.

Okrem toho sú posuvné posúvače zásuviek bežné v oblastiach, kde je obmedzený priestor alebo priestor, ako sú obytné prívesy alebo kompaktné miesta, kde by rukoväť zásuvky mohla pri otvorení kolidovať s kusom susedného nábytku alebo inými konštrukčnými prvkami.

Prevažná väčšina posuvných zásuviek s možnosťou otvárania sa však spolieha na pružinu, ktorá sa časom degraduje a je vystavená každodennému zneužívaniu. To znamená, že sila pružiny sa môže stratiť pri otvorení zásuvky alebo pri jej prasknutí.

Ďalším problémom je, že ak zlyhá pružinový systém a zásuvka sa zatvorí, môže byť ťažké ju otvoriť pridržaním vonkajšej strany zásuvky. Preto je pri výbere tohto zásuvkového výsuvu vhodné použiť kvalitné materiály.

Uzamykacie lišty zásuvky: Pomocou uzamykacieho posúvača zásuvky môžete zásuvku po zatvorení bezpečne uzamknúť. Táto funkcia posúvania zásuvky je výhodná kuchynský spotrebič držiaky, detskú bezpečnosť, ako aj člny a rekreačné vozidlá, kde sa zásuvky môžu otvárať počas cestovania. Zásuvka zostane uzamknutá alebo otvorená, kým sa nespustí časť páky.

Nosnosť pre veľké zaťaženie: Posuvy zásuviek, ktoré sú označené ako odolné, sú skutočne robustné a majú dlhú životnosť. Tieto posúvače zásuviek sú ideálne pre profesionálne aj rekreačné použitie. Konštrukcia obytných prívesov, karavanov, krytov vozidiel a prispôsobených zásuviek využíva tieto neuveriteľne odolné posuvy zásuviek.

Masívne bremená až do 170 libier môžu byť zvyčajne podporené vysokovýkonnými klzákmi. V skutočnosti niektoré z týchto sklíčok dokonca obsahujú charakteristické vlastnosti, ako sú funkcie uzamknutia a uzamknutia, ako aj nosnosť približne 1 300 libier.

Antikorózne sklíčka: Na trhu je k dispozícii niekoľko nerezových posuvných systémov zásuviek. Patria medzi ne nerezové teleskopické pojazdy zásuviek, chemicky ošetrené pojazdy zásuviek a hliníkové koľajničky. Tieto antikorózne posuvné lišty zásuviek sú ideálne pre skrinky umiestnené v oblastiach s vysokou vlhkosťou, ako sú kúpeľne.

Posuvné posúvače: Posuvné lišty zásuviek patria medzi najuniverzálnejšie posuvné lišty na trhu. V dôsledku toho sa zásuvka môže natiahnuť ďaleko za prednú časť skrinky. Je ideálny na uchovávanie nádob s vekom, pretože umožňuje úplne zdvihnúť kryt bez vyberania nádoby zo zásuvky.

Ako merať posuvy zásuviek

 Biela skrinka s hardvérovými zásuvkami a výsuvmi Ak sa vaše zásuvky lepia, zasekávajú, nedajú sa vôbec otvárať alebo zatvárať alebo vydávajú strašné zvuky, je skutočne pravdepodobné, že zásuvkové posúvače treba vymeniť.

Pochopenie toho, ako merať posuvy zásuviek, je nevyhnutné pre používanie a životnosť vašich zásuviek, či už vkladáte nové zásuvky alebo opravujete výsuvný hardvér na vašich súčasných zásuvkách.

Na presné meranie posuvov zásuviek budete potrebovať nasledujúce položky:

Meracia páska

Skrutkovač

Pokyny krok za krokom na meranie posuvov zásuviek

Vyberte zásuvku zo skrinky: Pamätajte, že toto nie je čas na hádanie, pretože presnosť je veľmi dôležitá. Vybratie zásuvky môže vyžadovať značné úsilie. Väčšina zásuviek vyžaduje, aby ste pred zdvihnutím úplne vysuli zásuvku a vysunie sa rovno.

Ak to nefunguje, musíte zásuvku viesť a premiestňovať, kým sa úplne nevytiahne. Potom zásuvku zdvihnite späť, aby ste uvoľnili kolieska z podpier. Ak ani jedna z týchto alternatív nefunguje, môže byť užitočné použiť skrutkovač na odstránenie kolies z podpier.

Získajte škatuľu s presnými rozmermi namiesto čela zásuvky: Predné čelo zásuvky sa nesmie merať, pretože slúži na to, aby sa zásuvka nedostala do vašej skrinky.

Preto musíte začať merať na zadnej strane škatule a postupovať dopredu, nezahŕňajúc prednú časť zásuvky.

Keď určíte dĺžku, musíte postavu zaokrúhliť nadol. Napríklad, ak je zásuvka dlhá 20,5 palca, potom by ste potrebovali približne 20 palcov posuvných zásuviek.

Vykonajte merania šírky zásuvky, ako aj veľkosti otvoru skrinky: Plnovýsuvné posuvné podpery môžete použiť, ak je vzdialenosť medzi šírkou zásuvky a šírkou otvoru 1/8 palca.

Aby ste zabezpečili, že zásuvka bude fungovať s novými výsuvnými lištami, musíte použiť podpery na spodnú montáž alebo vykonať malé opracovanie dreva, ak sú menšie alebo väčšie ako 1/8 palca.

Skontrolujte vonkajšok zásuvky, ako aj vnútro skrinky: Nepresná inštalácia alebo zlé usporiadanie môžu byť príčinou náhleho a neočakávaného poškodenia zásuviek.

Je možné, že boli použité menšie sklíčka, aby sa zabránilo odieraniu o interiér skrinky. Ak áno, budete musieť použiť aj menšie sklíčka, aby ste predišli rovnakému problému.

Zvážte, či si zásuvku vziať so sebou, ak si po meraní stále nie ste istí presnou veľkosťou diapozitívov na nákup: Predajca pojazdov zásuviek bude takmer určite vedieť, ako vašu zásuvku zmerať a môže vám dodať vhodné pojazdy, ktoré budú presne pasovať.

Zaznamenať si: Vždy by ste mali zvážiť výmenu zásuviek v súpravách. Ak sa vymení len jedna časť posúvača zásuvky, zásuvka môže byť nestabilná. Mohlo by to rozbiť zásuvku alebo spôsobiť jej vypadnutie z krytu, čo by mohlo spôsobiť poškodenie.

Stredne montované diapozitívy Vs bočné montované diapozitívy

 Stôl s bielymi zásuvkami, kovaním a bočnými posuvnými prvkami Posuvy zásuviek na stred sú z jedného kusu, ktorý sa pripevňuje do stredu spodnej časti zásuvky. Kedykoľvek je zásuvka otvorená, nie sú viditeľné.

V závislosti od šírky sklíčka môžu niektoré vyžadovať vôľu. Výška zásuvky môže byť obmedzená stredovými zásuvkami, preto je potrebné vziať do úvahy výšku skrinky.

Okrem toho majú stredové pojazdy zásuviek tú výhodu, že sa jednoduchšie inštalujú. Navyše je skrytý, čo dodáva zásuvke atraktívnejší vzhľad.

Zásuvky vyrobené z ľahkých materiálov sa však často používajú pri týchto typoch sklíčok. Nie sú ťažké a dokážu si poradiť len s malými predmetmi.

Žiaľ, stredové pojazdy zásuviek sú často ponúkané len v 3/4 predĺžení z dôvodu obmedzenia hmotnosti. Okrem toho sa zvyčajne predáva ako jedna snímka a chýba mu funkcia samozatvárania a jemného zatvárania.

Zásuvky na bočnú montáž , na druhej strane sú k dispozícii v pároch a pripevňujú sa do vnútra skrine skrinky, ako aj na bočnú stranu zásuvky. Vždy, keď zásuvku otvoríte, môžete jasne vidieť posúvač na bočnej strane zásuvky skrinky.

Vyžadujú si usporiadanie vzdialenosti medzi otvorom skrinky, ako aj pojazdmi zásuviek, ktorá je bežne 12 palcov medzi pojazdmi a predným otvorom zásuvky.

Posuvy pre bočné zásuvky sú horizontálne spojené s konštrukciou zásuvky a skrinky. Tieto šmykľavky, na rozdiel od klzákov namontovaných v strede, dokážu zvládnuť značné množstvo hmotnosti a prežiť veľmi dlhú dobu, vďaka čomu sú vhodné pre širokú škálu situácií.

Sú ideálne pre úložné boxy, viacúčelové skrinky, kuchynské skrinky, ako aj iné skrinky, ktoré držia ťažké predmety. Okrem toho existujú zvyčajne dva typy bočných posuvov zásuviek, o ktorých budeme diskutovať nižšie – guľkové ložiská a valčeky.

V európskych variantoch je prítomný nylonový valec, ktorý sa pohybuje po koľajnici. Výhodou typov s guľôčkovými ložiskami s bočným posuvom je to, že bežia hladko, unesú veľkú váhu a môžu sa úplne vysunúť alebo sa zdvihnúť.

Okrem toho, bočne namontované vodiace lišty s guľôčkovými ložiskami majú často zarážku, ktorá bráni otvoreniu zásuvky vždy, keď je skrinka mierne vychýlená. Zásuvky s epoxidovým náterom však obsahujú samozatvárací mechanizmus a zámok otvárania, ktorý udržuje zásuvku otvorenú pre jednoduchý prístup počas prevádzky.

V konečnom dôsledku musí byť vzdialenosť medzi zásuvkou a otvorom skrinky normálne aspoň pol palca v prípade bočných výsuvov zásuviek. Naopak, jedinou nevýhodou bočného posuvu zásuvky je, že obmedzuje bočnú šírku zásuvky.

Guličkové ložiská verzus valčekové lišty

 Drevená zásuvka s valčekovými pojazdmi Hoci existujú rôzne druhy posuvov zásuviek, dva najpoužívanejšie druhy sú valčekové a guličkové. Kolieska sú na posuvných zásuvkách. Zásuvky s guľôčkovými ložiskami majú guľkové ložiská. Okrem tohto konštrukčného diferenciálu sa valčekové a guľôčkové pojazdy zásuviek líšia viacerými spôsobmi.

V porovnaní s valčekovými pojazdmi zásuviek ponúkajú pojazdy zásuviek s guľôčkovým ložiskom plynulejšie fungovanie. Bežné kolesá sú pri znižovaní trenia menej účinné ako guľkové ložiská. Posuvy zásuviek s guľôčkovým ložiskom sa odteraz otvárajú jednoduchšie. V porovnaní s valčekovými zásuvkami sa ľahšie otvárajú a zatvárajú stlačením.

Vo všeobecnosti sú posúvače zásuviek lacnejšie ako ich ekvivalenty s guľôčkovými ložiskami. Majitelia domov s obmedzeným rozpočtom sa preto rozhodnú pre tento prevládajúci typ zásuviek.

Sú vyrobené z nekvalitných materiálov. Valčekové posúvače zásuviek sa často nachádzajú v lacných a nekvalitných verziách typy štýlov nábytku . Naproti tomu guľkové ložiská sa častejšie vyskytujú v nákladných a luxusných skriniach.

Posuvné lišty zásuviek s guľôčkovými ložiskami často vydržia oveľa dlhšie ako posuvné lišty zásuviek, pretože sú vyrobené z tvrdších a odolnejších materiálov. Oceľ, podobne ako oceľ valcovaná za studena, sa používa na výrobu mnohých zásuviek s guľôčkovými ložiskami. Bez námahy sa budú pohybovať aj pri každodennom používaní po mnoho rokov.

Rozdiel medzi posuvnými zásuvkami Soft Close a Self Close

 Viacnásobné zásuvky so zásuvkami a ťahadlami Diapozitívy, ktoré sa samozatvárajú a zatvárajú jemne, zdieľajú množstvo vlastností. Medzitým existuje jeden hlavný rozdiel medzi všetkými snímkami s jemným zatváraním a automatickým zatváraním.

Samozatváracie posúvač zásuvky rýchlo zatiahne zásuvku po aktivácii pružiny pomocou pružinového systému na zatvorenie zásuvky. Posuvné lišty s mäkkým zatváraním sú však okrem pružiny vybavené aj tlmiacim systémom, ktorý umožňuje tiché a starostlivé zatváranie zásuvky.

Viac súvisiaceho obsahu nájdete v našom článku o typy zásuviek na tejto stránke.