Hlavná Vylepšenie domácnosti Veľkosť kábla dreva (1/4, 1/2, čelné a plné rozmery)

Veľkosť kábla dreva (1/4, 1/2, čelné a plné rozmery)

V tomto sprievodcovi rozmermi šnúry dreva nájdete štandardné 1/4, 1/2 a celé rozmery šnúry, veľkosť šnúry na tvár, akú veľkosť stojana použiť a plachtu, ktorá zakryje šnúru dreva.
  Dlhý stoh palivového dreva na kôlni Jedna plná šnúra dreva bude mať 600 až 800 kusov palivového dreva. Šnúra je štandardná jednotka merania suchého objemu na meranie buničiny a palivového dreva v USA a Kanade. Majitelia krbov alebo ohnísk však dostanú až 800 kusov palivového dreva, ak sú polená narezané kratšie, a 600 kusov, ak sa budú narezať dlhšie.

Majitelia domov s drevom ohnisko alebo krb vo svojom dome alebo vonkajšom obytnom priestore budú potrebovať zásobu palivového dreva, takže sa nemusia vracať do obchodu po balík dreva, keď si chcú zapáliť.

výroba luku krok za krokom

Bude to tiež drahšie a spôsobí to nepríjemnosti, keď budú mať improvizované stretnutia. Preto je vhodnejšie nakupovať vo veľkom a správne ho skladovať. V tomto prípade budú mať palivové drevo po ruke, keď budú potrebovať oheň. Na uskladnenie budú potrebovať stojan, plachtu alebo iné riešenie.

Obsah

Aká je veľkosť šnúry dreva?

  Šnúra veľkosti dreva Šnúra je štandardné meranie palivového dreva. Zvyčajne je 128 kubických stôp, čo znamená, že je asi 4 stopy vysoký, 4 stopy hlboký a 8 stôp dlhý.

Veľkosť Tvárovej šnúry Dreveného

Plné šnúry a lícne šnúry majú rovnakú dĺžku a výšku, ale líšia sa hĺbkou.

Tvárová šnúra meria 4 stopy x 8 stôp a hĺbka 16 palcov. Meria len tretinu celej šnúry, čo znamená, že je to tretina polena. Rovná sa to jednému stohu s rozmermi 4 x 8 stôp a akokoľvek hlboko je hĺbka palivového dreva. Dĺžka polena, ktorá je v kábli na tvár, nemá štandardnú dĺžku, takže sa líši vo veľkosti.

Existujú predajcovia, ktorí používajú plnú šnúru a šnúru na tvár zameniteľne. To znamená, že objem dreva čelnej šnúry je rovnaký ako pri plnej šnúre. Skontrolujte, či dostávate to, za čo ste zaplatili. Spočítajte polená.

Ak to chcete urobiť, tu je matematika. Štyri stopy sú 48 palcov a bežný kmeň je narezaný na 16 palcov. Ak chcete skontrolovať, či máte plnú šnúru, mali by ste dostať tri rady 16-palcového palivového dreva.

Veľkosť 1/2 šnúry dreva

  Polovičná šnúra veľkosti dreva Polovičná šnúra palivového dreva je štyri krát štyri a štyri stopy hlboká (šírka, výška, hĺbka). Každý kus dreva v ½ šnúre bol narezaný na dĺžku 4 stopy. Potom budete musieť znížiť každý z nich v závislosti od veľkosti vášho krbu.

Veľkosť 1/4 šnúry dreva

  Štvrťová šnúra veľkosti dreva Zatiaľ čo šnúra je bežnou mierou, stále si môžu kúpiť buď ½ alebo ¼ šnúry dreva. Môžete ho získať od miestnych dodávateľov palivového dreva, ale jeho cena sa môže líšiť od jedného miesta k druhému. Majitelia domov, ktorí nepotrebujú toľko ako šnúru palivového dreva, kupujú ¼ šnúry dreva.

Jedna štvrtina dreva meria štyri stopy na výšku, šesť stôp na šírku a 16 palcov do hĺbky. Jeho objem je 32 kubických stôp, čo sa rovná 12 zväzkom dreva.

Tabuľka veľkostí dreva

Veľkosť Dĺžka Výška šírka
1/2 tváre 8 stôp 2 stopy 16 palcov
Tvár 8 stôp 4 stopy 16 palcov
½ kábla 12 stôp 4 stopy 16 palcov
Plná šnúra (tri rady) 8 stôp 4 stopy 16 palcov

Aký veľký stojan na drevený kábel?

  Veľkosť stojana na šnúru z dreva Ak si kúpite šnúru, štvrť šnúru alebo polovičnú šnúru z dreva v závislosti od veľkosti domácnosti a potrieb, majitelia domov budú tiež potrebovať nejakú formu riešenia skladovania. Jedným z najbežnejších na to je stojan na palivové drevo, ktorý môže držať drevo od zeme, organizovať ho a uľahčiť skladanie.

stiahnite si time life rock a romantiku

Použitie stojana na šnúru dreva je tiež jedným z najpohodlnejších a najjednoduchších spôsobov skladovania palivového dreva. Sú tiež cenovo dostupné a ľahko dostupné a sú dostupné v širokej škále štýlov a veľkostí.

Šnúra meria 128 kubických stôp alebo 2 stopy na šírku, 4 stopy na výšku a 16 stôp na dĺžku naskladaného palivového dreva. Obdĺžnikové stojany s dĺžkou 45 až 48 palcov môžu zvyčajne pojať ¼ šnúry palivového dreva, 87 až 96 palcov pre ½ šnúry a 16 stôp pre jednu šnúru.

Aj keď ide o štandardné veľkosti stojanov na palivové drevo, majitelia domov môžu nájsť iných výrobcov, ktorí vyrábajú stojany s pridanou dĺžkou.

Takže aj keď by typické veľkosti stojanov boli štyri stopy dlhé pre ¼ šnúry, sú k dispozícii stojany s dĺžkou päť stôp pre ¼ šnúry dreva. Majitelia domov, ktorí chcú viac miesta vo svojich stojanoch, sa môžu rozhodnúť pre tento typ stojana. Na druhej strane sú u niektorých predajcov dostupné aj menšie stojany pre domácich majstrov, ktorým stačí pár polienok na ohnisko alebo krb.

Majitelia domov, ktorí nemajú stojan, udržujú palivové drevo nad zemou stavaním základov pomocou škvárových blokov, tehál, odpadového dreva, paliet a 2x4. Ale pre tých, ktorí nemôžu postaviť základy, namiesto toho položia štrk pred ukladaním dreva, aby zlepšili odvodnenie a udržali drevo suché.

Zvyšok poukladá svoje drevo na a dláždená terasa , betón , alebo tehla , ktoré nedržia vlhkosť a udržujú drevo suché. Ak robíte to isté, pamätajte, že to môže spôsobiť škvrny na tvrdom povrchu pod hromádkou palivového dreva.

biblický verš o manželoch a manželkách

Aký veľký stojan na polovičný kábel z dreva?

Štandardná veľkosť je 87-96 palcov pre ½ šnúry, ktorá pojme polovicu šnúry palivového dreva. Mnohé z nich budú obsahovať odolné oceľové rúry a niektoré budú mať rozmery 4 stopy krát 8 stôp a hĺbku 14 palcov na polovičnú šnúru dreva.

Skladovanie je dôležité pre palivové drevo, aby nehnilo a zároveň sa do neho nedostali nečistoty. Niektorí výrobcovia predávajú vonkajšie stojany s krytmi na zdvíhanie palivového dreva zo zeme. Zabráni sa tak hnilobe dreva a jeho rozmočenie pri dotyku s pôdou. Regál je dobrou investíciou na ochranu spodného radu dreva pred týmito problémami.

Nájdete regály, ktoré sa dodávajú s krytom na korenie, ktorý zakryje horný rad dreva, aby nezmáčal, a zároveň umožňuje prúdenie vzduchu cez hromadu alebo stoh dreva. Korenie môže tiež pomôcť znížiť rast húb.

Aká veľká plachta pokryje šnúru dreva?

  Drevená šnúra pokrytá plachtou Použitie plachty na prikrytie palivového dreva je jedným z najjednoduchších riešení skladovania pre každého majiteľa domu. Je lacný a ľahko sa stavia a zároveň chráni palivové drevo pred dažďom, snehom a inými prvkami.

Majitelia krbov alebo ohnísk musia naskladať drevo a zakryť hornú časť stohu plachtou, ale zakryť iba hornú časť a nechať visieť 1 alebo 2 palce.

Pre prúdenie vzduchu, ktoré pomáha vysušiť drevo, nezakrývajú strany stohu. Potom použijú kolík a lano, aby pripevnili plachtu na miesto, zatiaľ čo ostatní položili na vrch plachty niekoľko kusov kmeňov alebo tehál.

Priemyselným štandardom pre veľkosti plachiet sú rezané veľkosti, pričom konečná veľkosť je asi o 3 palce kratšia na každej strane. Niektorí predajcovia by predávali hotovú reznú veľkosť 5 stôp šesť palcov krát 23 stôp šesť palcov.

Iní predávajú 8-stopový priemer guľatiny a štyri stopy vysokú hromadu dreva na uloženie až dvoch šnúr palivového dreva.

Aká veľkosť stromu sa rovná šnúre dreva?

Pre počet stromov potrebných na šnúru dreva závisí od veľkosti stromov. Na výrobu šnúry z dreva by bolo potrebných 50 4-palcových stromov, tri 14-palcové stromy alebo 10 8-palcových stromov (v priemere).

Zelené drevo, ktoré je čerstvo narezané a ešte nie je vysušené, nie je vhodné ihneď použiť. Musí byť okorenený alebo odležaný, zvyčajne šesť mesiacov po vyrezaní stromu. Až po tomto čase bude drevo riadne vysušené a pripravené na horenie.

Zelené drevo pri spaľovaní produkuje menej ohňa a viac dymu. A ak sa použije v krbe, čerstvo narezané alebo nesprávne vysušené drevo môže zvýšiť tvorbu kreozotu. To môže byť nebezpečné, najmä ak sa drevo spaľuje v interiéri, pretože môže zvýšiť hladinu oxidu uhoľnatého.

čo si obliecť na indickú svadobnú hostinu

Okorenené/sušené palivové drevo spôsobí rovnaké problémy, ak je vystavené nadmernej vlhkosti. Preto môže byť dobré použiť úložné riešenie, ako je plachta alebo regál.

Navštívte našu rozmery vonkajšieho krbu sprievodcu pre ďalší súvisiaci obsah.