Hlavná Vylepšenie domácnosti Veľkosti dvojitých dverí (štandardné rozmery a rozmery skrine)

Veľkosti dvojitých dverí (štandardné rozmery a rozmery skrine)

V tomto sprievodcovi rozmermi dvojkrídlových dverí zdieľame štandardné rozmery, šírky, rozmery dverí skríň a veľkosť hrubých a hotových otváracích dvojkrídlových dverí.
  Veľká spálňa s dvojitými dverami biela podlaha biele tehlové steny platforma posteľ nočný stolík Ak nejaký majiteľ domu hľadá alternatívu k obvyklému Francúzske dvere alebo vreckové dvierka , môžu si vybrať použitie dvojitých dverí pre svoje domovy. Dvojité dvere sú dvere, ktoré sa otvárajú a sklápajú k stene ako záves.

Dvojité dvere sú fantastickou voľbou, ak majitelia domov chcú využiť každý dostupný priestor v miestnosti. Otvára sa v strede a sklápa po stranách, aby každému umožnil úplný výhľad do druhej miestnosti jedným pohybom.

Dvojité dvere sú tiež často pevnejšie ako posuvné dvere, vďaka čomu je pocit „chvenia“ posuvných dverí minulosťou.

Obsah

Štandardné veľkosti dvojitých dverí

  Štandardná veľkosť skladacích dverí Veľkosti dvojitých dverí sa budú líšiť od jedného výrobcu k druhému, existujú však štandardné dvojité dvere, ktorých sa každý výrobca bude držať alebo ich použije ako návod na výrobu dvojitých dverí.

Vo väčšine prípadov je výška dvojitých dverí zhora nadol 6,8 stôp alebo približne 81,6 palca. Šírky sa budú líšiť a budú závisieť od toho, koľko dverných panelov chce majiteľ domu. Najzákladnejšie dvojkrídlové dvere budú mať približne 2 až 4 dverové panely, ale mnohí výrobcovia budú mať aj dvojkrídlové dvere, ktoré majú k dispozícii 3, 4 alebo 6 dverí.

čo robí uvádzač

Štandardná šírka dvojitých dverí pre každý dverný panel bude približne 28 palcov alebo 71 centimetrov až 39 palcov alebo 99 centimetrov. Majiteľ domu s otvorom asi 110 palcov alebo 279 centimetrov by mohol umiestniť tri až štyri dvojité dvere.

V prípade širších panelov je najlepšou možnosťou vybrať si panely na mieru, pretože existujú maximálne veľkosti pre šírky aj výšky pre dvojité dvere.

Aké veľkosti sú dodávané s dvojitými dverami?

  Veľkosti šírky dvojitých dverí Okrem štandardnej veľkosti pre dvojkrídlové dvere existujú aj ďalšie veľkosti dvojkrídlových dverí, ktoré môže použiť každý majiteľ domu podľa svojich potrieb a veľkosti svojho priestoru. Konfigurácie dverí pre každé dvojité dvere sa budú tiež líšiť, pretože niektoré sa zložia trikrát, zatiaľ čo niektoré môžu byť 5+1.

Ďalšia vec, ktorú si treba zapamätať, pokiaľ ide o dvojité dvere, je, že je efektívnejšie ich merať pomocou meracej jednotky milimeter alebo mm, a nie centimetre alebo cm. Zabezpečí, aby sa zabránilo prievanu v záujme energetickej účinnosti a bezpečnosti.

Rôzne šírky dvojitých dverí sú 1800 mm alebo 71 palcov, 2100 mm alebo 83 palcov, 2400 mm alebo 94 palcov, 2700 mm alebo 106 palcov, 3000 mm alebo 118, 3600 mm alebo 142 palcov, 41650 mm alebo 41650 palcov alebo a 4800 mm alebo 189 palcov. Výška týchto veľkostí je zvyčajne 2095 mm alebo 82 palcov.

Veľkosti dvierok skríň

  Veľkosti skríň s dvojitými dverami Jedna elegantná možnosť pre dvere skrine hľadá pre nich využitie dvojitých dverí. Každý majiteľ domu si môže prispôsobiť rozmery, ktoré prichádzajú, pre priestory s nepárnymi veľkosťami. Môžu sa rozhodnúť pre dverovú jednotku s dvoma dvojitými dverami alebo pre veľké skrine so 16 dvojitými dverami.

Veľkosti dvojitých dverí sa budú zvyčajne líšiť od 1 stopy a 6 palcov až 4 stopy. Jednotka so 4 dvojitými dverami bude mať 3 až 8 stôp, zatiaľ čo dvere s ôsmimi dvojitými dverami budú merať 6 stôp až 12 stôp.

V prípade väčších skríň je k dispozícii 12 dvojitých dverových jednotiek, ktoré merajú od 9 stôp do 18 stôp, a 16 dvojitých dverových jednotiek môže mať dĺžku až 12 až 24 stôp. Prečítajte si viac o rôznych veľkosti dverí skrine tu.

nápady na darčeky k výročiu z papiera pre neho

Veľkosti dvojitých dverí Hrubý otvor

  Veľkosť hrubého otvárania dvojdielnych dverí Existujú dve pravidlá, ktoré si treba všimnúť, pokiaľ ide o hrubé otváranie dvojitých dverí. Prvým je, že akákoľvek medzera, do ktorej by sa zmestila bežná alebo ľubovoľná veľkosť dvierok, by mala byť o 50,8 milimetra vyššia a o 50,8 milimetra širšia ako samotné dvierka. Táto hrubá veľkosť otvoru umožní každému majiteľovi domu nainštalovať rezivo alebo predĺženie zárubne pre dvojité dvere.

Druhé pravidlo určuje, aké malé by mali byť dvojité dvere ako hrubý otvor. Ak chcete namontovať akékoľvek dvojité dvere do otvoru, dvere by mali byť o 12,7 milimetra menšie, než je hrubá šírka otvoru, zatiaľ čo dvere s dvojitým preložením by mali byť o 38,1 milimetra kratšie ako hrubý otvor na výšku.

Takže, ak má majiteľ domu 48-palcové dvojkrídlové dvere so štandardnou výškou 81 palcov, aký hrubý otvor bude ideálny pre umiestnenie tejto veľkosti? Hrubý otvor by mal byť 82 palcov alebo 2082 milimetrov so šírkou 50 palcov alebo 1270 milimetrov.

Dokončená veľkosť otvoru pre dvojité dvere

  Dvojité dvere a veľkosť vzorky hotového otvárania Dokončená veľkosť otvoru pre dvojité dvere sa bude líšiť v závislosti od veľkosti dvojitých dverí, ktoré sa ktokoľvek rozhodne použiť pre svoje domovy. Pre dvojité dvere s veľkosťou panelu 11 3/4 palca na šírku s výškou 79 palcov bude hotová šírka a výška otvoru 24 1/16 a 81 palcov.

Tento rozmer sa najčastejšie prejaví zakúpením konkrétnych dvojdielnych dverí.

Akú veľkosť dvojitých dverí potrebujem?

Prvá vec, pre ktorú sa musí každý majiteľ domu rozhodnúť pre dvojité dvere, je pozrieť sa na otvory alebo otvory, kde budú nainštalované dvojité dvere. Je nevyhnutné ponechať určitý priestor známy ako tolerancia montáže, približne pol palca alebo 1,27 centimetra. Jedným zo spôsobov, ako zabezpečiť správnu veľkosť, je najatie profesionála na meranie, ale lacnejší a jednoduchší spôsob, ako to urobiť, je meranie sami.

Prvá vec, ktorú musíte urobiť, je odhadnúť a zmerať otvor diagonálne od jedného rohu k druhému. Tým sa zabezpečí, že priestor bude vyrovnaný.

Ďalšia vec, ktorú musíte urobiť, je zmerať šírku a výšku otvoreného priestoru zhora nadol do stredu. Vezmite najmenšie rozmery a odpočítajte asi pol palca alebo tolerančný priestor montáže a konečná veľkosť bude veľkosť dokonalých dvojitých dverí pre dom majiteľa domu.

kedy použiť miss vs

Keď sú dvere zakúpené a doručené, je dôležité zabezpečiť, aby sa dvojkrídlové dvere otvárali dovnútra a von s dostatočným priestorom pre ľudí v domácnosti.

Navštívte našu štandardná veľkosť interiérových dverí sprievodcu pre ďalší súvisiaci obsah.