Hlavná Vylepšenie domácnosti Veľkosti panelov (štandardné rozmery panelov)

Veľkosti panelov (štandardné rozmery panelov)

Pozrite si rôzne veľkosti podstavcov vrátane štandardných rozmerov, veľkostí otvorov a rozstupov, hrúbky, z čoho sú podložky vyrobené a akú váhu dokážu udržať.
  Pegboards tehlová stena biela kuchynská skrinka Jednou z mnohých vecí, ktoré môžu upratať kanceláriu, remeselnícky priestor, kuchyňu alebo garáž každého majiteľa domu, je doska. Ľahko sa inštaluje a je efektívnym organizačným riešením.

Závesné dosky sú vyrobené z mnohých druhov materiálov z dreva, plastu a kovu a sú vyplnené otvormi v mriežkovom vzore, takže do každej z nich možno umiestniť háčiky a iné organizačné doplnky, ktoré možno použiť na zavesenie čohokoľvek z elektrického náradia v garáž na perá a kancelárske sponky v domácej kancelárii.

Existujú obmedzené veľkosti pre pegboardy, ale to neznamená, že nákup bude jednoduchý. Vedieť, akú veľkosť potrebuje majiteľ domu na tento účel, mu pomôže zabezpečiť, že kupované háčiky budú pasovať na konkrétnu veľkosť pegboardu.

Obsah

Štandardná veľkosť Pegboardu

  Štandardná veľkosť pegboardu Existuje mnoho veľkostí pegboardov, ktoré môžete získať. Štandardná veľkosť, ktorú nájdete vo väčšine obchodov s domácimi potrebami, sa dodáva v paneloch s rozmermi 4 x 8 stôp.

Jedným z kritických meraní, ktoré musí každý majiteľ domu pred kúpou poznať, je meranie otvorov v samotnom pegboarde, pričom priemer sa bežne počíta. Otvory v mnohých štandardných pegboardoch sa dodávajú v troch veľkostiach, a to 1/8“, 3/16“ a 1/4“ alebo 0,32, 0,48 a 0,64 centimetra.

Poznanie veľkosti pegboardu, ktorý majiteľ domu dostane, určí veľkosť háčikov a ďalšieho príslušenstva, ktoré si kúpia na využitie pegboardu. Navyše bude diktovať maximálnu hmotnosť alebo aký veľký predmet možno zavesiť na organizačnú dosku.

Najbežnejšia veľkosť otvoru pre pegboardy je štandardná 1/4 palca alebo približne 0,64 centimetra.

Akú veľkosť má Pegboard?

  Najbežnejšie veľkosti pegboardov Okrem veľkosti otvoru v pegboarde je tu aj veľkosť samotného panela pegboard. Na mnohé účely môžu majitelia domov získať veľkosť, ktorú potrebujú, od menších s rozmermi 16 x 16 palcov alebo 41 x 41 centimetrov, ktoré pojmú sadu šiestich skrutkovačov.

Pre pegboard ideálny pre každé dieťa úložný priestor v herni , IKEA Skadis je vynikajúca. Táto doska má rozmery 14 x 22 palcov alebo približne 36 x 56 centimetrov.

Neexistujú žiadne štandardné veľkosti panelov, ale najbežnejšie malé veľkosti sú 16 x 32 palcov až 24 x 24 palcov alebo 41 x 81 až 61 x 61 centimetrov. Toľko majiteľov domov sa môže dostať od menších k väčším, ak chcú.

V mnohých obchodoch s domácimi potrebami nájdete veľké štandardné panely z pegboardu, ktoré sa dodávajú vo veľkostiach 4 x 8 stôp. Zvyčajne sú vyrobené zo sololitu s veľkosťou otvoru 3/16 palca a rozstupom otvorov 1 palec v strede. V súčasnosti ich možno nájsť za menej ako 25 dolárov vo väčšine obchodov, ktoré ich predávajú.

Veľkosť otvoru na pegboarde

  Veľkosti otvorov na doštičke Otvory v mnohých štandardných pegboardoch sa dodávajú v štyroch veľkostiach, a to 1/8, 3/16, 1/4 a 9/32 alebo 0,32, 0,48, 0,64 a 0,71 centimetra. Aké sú teda rôzne výhody týchto veľkostí a čo musíte zvážiť pred výberom akejkoľvek veľkosti otvoru na pegboard?

Najmenšie, čo sú 1/8 palca alebo 0,32-centimetrové otvory, sa zvyčajne používajú na ľahšie, ako sú remeselné potreby, písacie potreby, pásky, stuhy atď.

Stredná veľkosť, čo je 3/16 palcový alebo 0,48-centimetrový otvor na kolíky, sa používa na všeobecné účely, ako je organizácia kuchyne alebo kolíky používané v kancelárii.

Veľká veľkosť, čo je veľkosť otvoru 1/4 palca alebo 0,64 cm, bude vyžadovať väčšie a hrubšie typy háčikov na pegboard , vďaka čomu sú ideálne na zavesenie a usporiadanie väčších nástrojov, ako sú brúsky, elektrické vŕtačky, píly a mnohé ďalšie.

urobiť mašľu z papiera

Najväčšia široko dostupná veľkosť otvoru v pegboarde je 9/32 a je vyrobená tak, aby držala háčiky s najväčšou kapacitou pre veľké nástroje a príslušenstvo.

Rozstup otvorov na doštičke

  Rozstup otvorov na doske Každý pegboard, od toho, ktorý sa používa na väčšie nástroje, až po tie ideálne remeselná miestnosť zásoby, budú mať rozstup otvorov v pegboarde 1 palec alebo 3 centimetre.

Tento priestor medzi jedným otvorom a druhým sa meria od stredu jedného otvoru k druhému a nie na okraji každého otvoru, ako by sa dalo predpokladať. Tento priestor otvorov je celkom štandardný pre všetky veľkosti hracích dosiek, od veľkosti samotnej dosky až po veľkosť každej diery na doske.

Hrúbka dosky

Okrem veľkosti otvoru alebo rozstupu otvorov je potrebné zvážiť aj hrúbku samotného pegboardu. Priestor otvorov je celkom štandardný, ale pre hrúbku sú k dispozícii dve možnosti na zakúpenie.

Pegboardy s menšími otvormi majú zvyčajne hrúbku 1/8 palca alebo 0,32 centimetra. Táto hrúbka dosky je vynikajúca na zavesenie zapaľovača, váženie vecí, ako sú umelecké a remeselné potreby, a ľahšie kancelárske potreby.

Pegboardy s otvorom s väčším priemerom majú zvyčajne hrúbku 1/4 palca alebo 0,64 centimetra, čo je ideálna hrúbka na zavesenie ťažších vecí, ako sú garážové a dielenské potreby.

Z čoho je kolíková doska vyrobená?

  Drevená doska IKEA skadis Pozrite si tento pegboard na Amazon [sponzorovaný odkaz]

Teraz, keď sú veľkosti mimo, je čas zistiť, z čoho sú pegboardy vyrobené a zvyčajne budú vyrobené z kovu, plastu (polypropylénu), dreva alebo lisovanej drevnej buničiny.

Pre menšie panely sú najbežnejšou a najľahšou možnosťou plastové kolíky. Sú tiež najefektívnejšie z hľadiska nákladov, aj keď nie sú také pevné ako kovové kolíky, ktoré sú náchylnejšie na usporiadanie ťažších elektrických nástrojov v garážach a dielňach.

Drevené dosky predávané vo väčšine obchodov s domácimi potrebami sú vyrobené zo sololitu, ktorý je vyrobený zo stlačenej a upravenej drevnej buničiny. Keďže sú relatívne lacné, často sa používajú garážový nástenný úložný priestor alebo a backsplash pracovného stola .

Pegboardy z masívneho dreva sú na druhej strane často oveľa drahšie, pretože väčšina z nich má dekoratívny vzhľad. Vďaka tomu sú ideálne na zavesenie vo vnútri domu ako ozdobný stredobod steny z dreva.

kto zaplatí svadbu

Akú váhu udrží Pegboard?

Nosnosť, ktorú môže pegboard vydržať, bude závisieť od toho, aký veľký alebo hrubý je pegboard. Mnoho výrobcov pegboardov usudzuje, že štandardný 3/16 palcový alebo 0,48 centimetrový pegboard dokáže udržať až 100 libier alebo 45 kilogramov hmotnosti.

Mnoho faktorov bude určovať, ako dobre bude pegboard odolávať tejto hmotnosti, vrátane toho, ako dobre je pripevnený alebo pripevnený k stene. Niektoré hrubšie pegboardy bez problémov udržia až 150 libier alebo 68 kíl. Pegboardy s najväčšou kapacitou vyrobené z polypropylénu pojmú až 250 libier.

Koľko miesta za Pegboardom?

  Priestor pegboardu od steny a hrúbka pegboardu Aby bolo možné efektívne pripevniť dosku k stene, je potrebné zvážiť odstup alebo priestor za doskou. Tento priestor by mal byť aspoň pol palca alebo približne 1,27 centimetra, aby bolo možné vložiť rôzne háčiky na kolíky. stenový panel .

Majitelia domov sa o tento priestor nemusia obávať, pretože väčšina kovových a plastových podstavcov má tento priestor zabudovaný v samotnej priečke. Použitie medzier medzi každou skrutkou efektívne poskytuje tento dištančný priestor pre drevené kolíky bez tohto priestoru.

Ďalším je zhotovenie rámu na hrazdu, čo je praktické a vytvorí veľkú estetickú príťažlivosť samotnej hrazde.

Navštívte našu nápady na prestavbu garáže sprievodcu pre ďalší súvisiaci obsah.