Hlavná Vylepšenie domácnosti Veľkosti predných dverí (rozmery jednoduchých a dvojitých dverí)

Veľkosti predných dverí (rozmery jednoduchých a dvojitých dverí)

Toto sú rôzne veľkosti predných dverí vrátane štandardných, vlastných a dvojitých predných dverí s tabuľkou veľkostí, rozmermi rámu dverí a ako zmerať vchodové dvere.
  Vchod s bielymi prednými dverami sidelites šindľový obklad betónová dlažba podlaha Dokonale namontované vchodové dvere sú nevyhnutné, pretože sú vstupnou bránou do domu a zohrávajú úlohu pri definovaní estetického vzhľadu exteriéru domu. Predné dvere musia byť dostatočne veľké a pevné, aby odolali mnohým vonkajším vplyvom, ako je silný vietor, teplo a sneh.

Dôležitý je výber dverí, ktoré poskytujú správnu kombináciu úžitkovosti a dizajnu. Poznanie množstva dostupných veľkostí pre vchodové dvere zaistí, že budú správne vyhovovať funkcii aj vonkajšiemu vzhľadu domu.

kúpiť zásnubný prsteň online

Obsah

Štandardná veľkosť predných dverí

  Štandardná veľkosť predných dverí Jedným zo spôsobov, ako vylepšiť exteriér domu, je výmena predných dverí za nové. Predné dvere sú vyrobené tak, aby vydržali dlhú dobu, ale okolnosti ako deformácia alebo poškodenie vplyvom počasia si vyžadujú výmenu predných dverí. Ak je to tak, všetko, čo majiteľ domu potrebuje, je chytiť meraciu pásku na meranie dverí, ktoré chcú vymeniť.

Na rozdiel od okien resp kuchynské skrinky , pre vchodové dvere nie je k dispozícii veľa veľkostných variácií. To je vynikajúce, pretože nájdenie ideálneho pre dom by malo byť jednoduchšie ako rozhodovanie veľkosť okna .

Väčšina štandardných vchodových dverí na trhoch má šírku 36 palcov alebo približne 91 centimetrov a výšku 80 palcov alebo približne 203 centimetrov. Okrem tejto veľkosti môžu majitelia domov nájsť aj predné dvere so šírkou 30 palcov alebo 76 centimetrov až po predné dvere vysoké 96 palcov alebo približne 244 centimetrov.

Pre hrúbku štandardných predných dverí bude mať väčšina predných dverí hrúbku približne 1 3/4 palca alebo 4,45 centimetra. Pre spoľahlivú metódu, ako zistiť, aké hrubé by mali byť vchodové dvere, jednoducho zmerajte hrúbku existujúceho vstupu. Navštívte túto stránku a nájdite štandardné veľkosti interiérových dverí .

Predné dvere vlastnej veľkosti

  Predné dvere vlastnej veľkosti Okrem štandardnej veľkosti predných dverí, ktorá je široko dostupná pri výrobe mnohých dverí, má majiteľ domu tiež možnosť zvoliť si predné dvere vlastnej veľkosti.

To im poskytne flexibilitu pri rozhodovaní o tom, aké veľké alebo malé chcú, aby ich vchodové dvere zodpovedali ich dizajnu alebo estetike domova. Majitelia domov si môžu tiež prispôsobiť konkrétne štýly dverí a materiály, ak chcú, aby boli vyrobené z masívneho dreva alebo ocele.

Vlastné predné dvere môžu mať rozmery len 30 x 78 palcov alebo približne 76 x 198 centimetrov až 32 x 78 palcov alebo 81 x 198 centimetrov. K dispozícii sú tiež dvere vyrobené na mieru s rozmermi 48 x 78 palcov alebo približne 122 x 198 centimetrov.

K dispozícii sú aj širšie veľkosti predných dverí od 68 x 78 palcov alebo 173 x 198 centimetrov, 84 x 78 palcov alebo 213 x 198 centimetrov, 124 x 78 palcov alebo 315 x 198 centimetrov, až po väčšie s rozmermi 144 až 156 palcov alebo 78 palcov. 366 až 396 x 198 centimetrov.

Veľkosť dvojitých predných dverí

  Veľkosti dvojitých predných dverí Pre väčšie a honosnejšie domy sú najlepšími dverami veľké dvojité vchodové dvere, ktoré plne dopĺňajú veľkosť domu. Dvojité dvere sú vrcholom luxusu a sú dostupné v mnohých štýloch, farby a materiály poskytujúce majiteľom domov rôzne možnosti na výber.

Dvojité dvere budú pozostávať z dvoch dverí rovnakej šírky a výšky. Väčšina dostupných dvojitých dverí má výšku 80 palcov alebo 203 centimetrov.

Šírky sa budú zvyčajne líšiť od jednej veľkosti k druhej, podľa výrobcu, ale väčšina z nich bude mať minimálnu šírku 60 palcov alebo 153 centimetrov. Šesťdesiatpalcové dvojkrídlové dvere budú mať dvoje dvere po 30 palcov alebo 76 centimetrov.

Ďalšie obvyklé veľkosti pre dvojité dvere budú zahŕňať dvojité dvere so šírkou 64 palcov alebo 163 centimetrov a dvojité dvere so šírkou 72 palcov alebo 183 centimetrov. Prvý z nich bude mať dvoje dvere s veľkosťou 32 palcov alebo 81 centimetrov, zatiaľ čo posledné 36 palcov alebo približne 91 centimetrov.

Dvojité predné dvere budú mať hrúbku približne 1 3/4 palca alebo 4,45 centimetra ako väčšina predných dverí. Jednoducho zmerajte hrúbku dverí pre spoľahlivú metódu, ako zistiť, aké hrubé by mali byť vchodové dvere.

Veľkosti predných dverí s rámom

  Rozmer šírky rámu dverí Už bolo stanovené, že väčšina štandardných vchodových dverí bude mať veľkosť 6 stôp a 8 palcov, ale táto veľkosť často nezahŕňa veľkosť zárubne.

Zárubňa je širšia ako samotný dverný otvor a podľa toho, či sa majiteľ domu rozhodne pre štandardnú veľkosť zárubne alebo pre väčšie dvere na mieru, veľkosť sa zvyčajne rozhoduje na základe šírky samotnej zárubne.

Väčšina rámov predných dverí má šírku 2 až 4 palce alebo približne 5 až 10 centimetrov. Ak chcete vypočítať celkovú veľkosť predných dverí so zahrnutým rámom, pridajte šírku rámu dverí plus celú šírku konkrétnych dverí a pridajte ďalší rozmer, aby ste zohľadnili hodnotu šírky rámu dverí.

Povedzme, že šírka rámu je 2 palce, zatiaľ čo celkové dvere sú 36 palcov. To je 2 palce plus 36 palcov plus 2 palce, čo bude mať spolu 40 palcov.

Tabuľka veľkostí predných dverí

Tu sú jednoduché a dvojité štandardné veľkosti predných dverí:

Tabuľka veľkostí jednoduchých predných dverí

Výška v palcoch Výška v centimetroch Šírka v palcoch Šírka v centimetroch
80 palcov 203 centimetrov 30 palcov 76 centimetrov
80 palcov 203 centimetrov 32 palcov 81 centimetrov
80 palcov 203 centimetrov 36 palcov 91 centimetrov
96 palcov 244 centimetrov

Tabuľka veľkostí dvojitých predných dverí

Výška v palcoch Výška v centimetroch Šírka každého krídla v palcoch Výška každého krídla v centimetroch
60 palcov 152 centimetrov 30 palcov x 2 = 60 palcov 76 centimetrov x 2 = 152 centimetrov
64 palcov 163 centimetrov 32 palcov x 2 = 64 palcov 81 centimetrov x 2 = 162 centimetrov
72 palcov 183 centimetrov 36 palcov x 2 = 72 palcov 91 centimetrov x 2 = 182 centimetrov

Veľkosť hrubého otvárania predných dverí

  Hrubá veľkosť otvárania dverí Okrem rámu dverí je potrebné zvážiť aj približnú veľkosť otvoru predných dverí. Toto je druhý najväčší rozmer vchodových dverí, ktorý je obzvlášť dôležitý pri novostavbách.

Presnejšie povedané, hrubé otvorenie predných dverí sa vzťahuje na priestor medzi dvoma stenami, ku ktorým budú pripevnené predné dvere. Táto veľkosť je zvyčajne aspoň o palec a pol alebo 3,81 centimetra širšia ako skutočná veľkosť dverí a aspoň o palec alebo približne 3 centimetre vyššia ako budú predné dvere.

Ak chcete pripevniť jedny predné dvere s rozmermi 30 x 80 palcov alebo 76 x 203 centimetrov, hrubé otvorenie priestoru vyhradeného pre predné dvere by malo byť aspoň 31 1/2 x 81 palcov alebo 80 x 206 centimetrov. .

Veľkosť zárubne predných dverí

  Veľkosti zárubní Okrem rámu a približného rozmeru otvoru je potrebné pri kúpe vchodových dverí zvážiť aj rozmery zárubne. Zárubne sú miesta, kde sa montujú pánty a protiplech pre vchodové dvere, aby boli dvere plne funkčné.

Väčšina zárubní predných dverí má 4 5/8 palcov alebo približne 12 centimetrov. Táto hĺbka má tiež toleranciu asi 1/8 palca pre viac ako hrubšie steny.

Rovnako ako predné dvere sú aj zárubne k dispozícii v iných veľkostiach, a ak je štandard príliš veľký alebo príliš malý, je najlepšie zvoliť si iné dostupné veľkosti. Existujú väčšie zárubne dverí s rozmermi 4 9/16 palcov alebo 11,59 centimetra. Existujú aj väčšie modely s rozmermi 5 1/2 palca alebo 14 centimetrov až 6 9/16 palcov alebo približne 17 centimetrov.

Ako zmerať veľkosť predných dverí?

Ak chcete získať dokonalú veľkosť predných dverí, každý majiteľ domu by mal vziať svoje metre a pero a papier, aby sa pripravil na meranie. Meranie dverí prinesie veľa výhod. Uľahčuje to nakupovanie predných dverí a odstraňuje problémy s kúpou tých nesprávnych.

Najdôležitejšie je posúdiť šírku predných dverí: hornú, strednú a spodnú zo strany na stranu, pričom šírka určuje šírku dverí. Ďalším je pohľad na výšku dverí na vnútornej strane vertikálnej strany zárubne. Toto opatrenie bude trvať najdlhšie, čo bude diktovať výšku dverí, ktorú potrebujete.

Posledným je meranie hrúbky dverí, čo je obzvlášť dôležité pri výmene dverí. Všetko, čo majiteľ domu potrebuje, je zmerať hĺbku existujúceho vstupu spredu dozadu.

Majú všetky kľučky predných dverí rovnakú veľkosť?

  Čierne dvere s francúzskymi bočnicami Dverové doplnky ako zámky dverí a kľučky dverí nebudú mať rovnakú veľkosť, pretože sú dostupné v rôznych veľkostiach a dizajnoch, pričom niektoré sú veľkolepejšie alebo minimálne ako iné.

Pred plánovaním kovania dverí je dôležitá hrúbka dverí a väčšina predných dverí má hrúbku 1 3/4 palca alebo 4,45 centimetra. Veľkosť otvoru je tiež zvyčajne štandardná, v rozmedzí od 1 1/2 do 2 1/8 palca alebo 3,81 až 5,40 centimetrov v priemere.

Navštívte nášho sprievodcu Veľkosti francúzskych dverí pre ďalší súvisiaci obsah.