Hlavná Kuchynské návrhy Veľkosti špajzových skriniek (Sprievodca štandardnými rozmermi)

Veľkosti špajzových skriniek (Sprievodca štandardnými rozmermi)

Tu je náš sprievodca veľkosťami špajzových skriniek vrátane štandardných rozmerov špajzových skriniek, rozstupov políc, rozmerov obľúbených značiek nábytku a veľkostí špajzových dverí.
  Biela kuchyňa s veľkými policami v komore Jedným z najuniverzálnejších úložných priestorov v každej domácnosti je špajza. Veľká či malá špajza môže uložiť čokoľvek od potravín po riad a dokonca aj malé spotrebiče. Prichádzajú s množstvom doplnkov a funkcií, ako sú výsuvné podnosy, ktoré môžu ponúknuť veľa priestoru navyše aj pre menšie kuchyne.

Skriňová komora sa bude líšiť podľa špecifikácií a toho, čo majitelia domu hľadajú. Veľkosti budú závisieť aj od usporiadania skriniek a štýlu dverí, povrchových úprav a štýlu špajzovej skrine.

Veľké a vysoké špajzové skrine sú ideálne do väčších domácností, zatiaľ čo minimálne police do špajzového kúta sú aj do menších priestorov.

najpohodlnejšie svadobné topánky vôbec

Obsah

Štandardné veľkosti skriniek do kuchyne

  Štandardná veľkosť kuchynskej špajzovej skrinky Skrinky do špajze sú značnou investíciou do každého domu, pretože väčšina z nich bude k dispozícii na mieru, niekedy si vyžadujú vyššiu cenu, ako sa očakávalo.

Pokiaľ ide o veľkosti, neexistuje žiadna stanovená štandardná veľkosť špajzové skrine a to, čo má, je celý rad dostupných veľkostí od šírky do hĺbky, čo zaisťuje, že bez ohľadu na to, čo majiteľ domu požaduje, bude veľká šanca, že nájde takú, ktorá začiarkne všetky políčka v ich zozname.

Štandardná šírka zo strany na stranu bude určovať, aká hrubá je špajza dostupná vo veľkostiach od menších 15 palcov alebo 38 centimetrov až po oveľa širšie 36 palcov alebo 91 centimetrov.

Výšky budú k dispozícii aj v mnohých veľkostiach, pričom niektoré budú vyššie ako ostatné v rozsahu od štandardných 84 palcov alebo 231 centimetrov až po 96 palcov alebo 244 centimetrov.

Aká je minimálna šírka špajze?

  Kuchynská špajza minimálna šírka výška a hĺbka Hoci špajza môže byť malá alebo taká veľká, ako si ktokoľvek želá, má nastavenú minimálnu šírku uličky 44 palcov alebo 112 centimetrov. To zaistí, že bežný človek sa bude môcť ľahko pohybovať dovnútra a von a okolo špajze.

Predpokladajme, že majiteľ domu má na jednej strane špajzu a na druhej nie. V takom prípade sa odporúčaný priestor zvýši na šírku 60 palcov alebo 152 centimetrov a toto číslo sa zvýši na 76 palcov alebo 193 centimetrov, ak má špajza odkladacie police na oboch stranách.

Je nevyhnutné zabezpečiť splnenie týchto minimálnych rozmerov, aby špajza nebola príliš stiesnená a funkčná.

Plná výška špajzovej skrinky

Vysoké špajzové skrinky sú najvhodnejšou možnosťou do vyššej kuchyne. Tieto vyššie špajzové skrine poskytujú majiteľom domov všetko, od ďalších úložných priestorov cez estetiku až po ukrytie spotrebičov, ako sú chladničky.

Skrinky vyšších výšok budú mať rozmer 84 palcov alebo približne 213 centimetrov; vyššie sú dostupné s 90 palcov alebo 229 centimetrov, zatiaľ čo ešte vyššie sú dostupné s 96 palcov alebo 244 centimetrami.

Na vyplnenie medzier medzi špajzovou skriňou a stropom korunky resp ozdobné lišty sa často používajú na vyplnenie tejto medzery. Väčšinou má výška špajzových skriniek obmedzené možnosti ako šírka špajzovej skrine zo strany na stranu.

Hĺbka špajzovej skrine

Ďalším kritickým rozmerom, ktorý treba zvážiť pri výbere dokonalej špajzovej skrine, okrem výšky a šírky, je hĺbka špajzovej skrine. Hĺbka je dôležitým faktorom, pretože určuje, aký ľahký je prístup k položkám v konkrétnej komore.

Štandardná hĺbka je častejšie medzi 16 až 20 palcami alebo okolo 41 až 51 centimetrov. Čokoľvek vyššie, najmä v prípade horných políc, nájde veci, ktoré sa odsunú späť na zadnú stranu skrine a zabudnú.

Toto je nevýhoda väčšiny vyšších špajzových skríň, ale existuje viac ako jedna variácia regály jednotky, z ktorých si môžete vybrať, čo dáva všetkým majiteľom domov možnosť získať tú dokonalú pre svoj domov. Prečítajte si viac o organizácia hlbokej špajze na tejto stránke.

Rozstup políc v špajzovej skrinke

  Rozstup políc špajzovej skrine Ďalším rozmerovým faktorom pri hľadaní dokonalej špajzovej skrine je rozstup medzi policami. Vlastné špajzové skrine nebudú mať tento problém, pretože môžu ľahko požadovať priestor, ktorý potrebujú.

Viac-menej spodné police začínajú s hĺbkou 16 až 20 palcov alebo približne 41 až 51 centimetrov a budú od seba vzdialené 18 až 24 palcov alebo 46 až 61 centimetrov.

V prípade políc v špajzi, ktoré sú v úrovni očí, rozstup 14 až 16 palcov alebo 36 až 41 centimetrov umožní, aby sa do nich zmestili vyššie kanistre a škatule na cereálie. Zároveň budú police na korenie potrebovať len približne 6 palcov alebo 15 palcov. centimetre priestoru.

Veľkosti špajzových skriniek Kraftmaid

KraftMaid je jednou z najdôveryhodnejších značiek, pokiaľ ide o kuchynské linky, a to už viac ako 40 rokov.

Existuje veľa možností skrinky, ktoré umožňujú majiteľom domov nahliadnuť. Napriek tomu budú ich nástenné skrinky pre špajzu zvyčajne dostupné s výškou kdekoľvek od menších 12 palcov alebo 30 centimetrov až po vyššie 96 palcov alebo 244 centimetrov.

Šírky sa budú líšiť a budú mať viac možností v závislosti od konkrétneho štýlu police, od 12 palcov alebo 30 centimetrov až po hrubšie 36 palcov alebo 91 centimetrov. Hĺbky sú celkom štandardné a zvyčajne sa budú líšiť v dvoch: 12 alebo 24 palcov alebo 30 alebo 61 centimetrov.

Veľkosti špajzových skriniek American Woodmark

Ďalšou spoľahlivou značkou je American Woodmark, ktorý ponúka veľa možností a nielen špajzové skrine vo svojom arzenáli kuchynské vybavenie Produkty. Majú všetko od odsávače pár až po vysoké skrinky používané v rôznych miestnostiach, od kúpeľne po kuchyňu.

Výška špajzovej skrinky sa často pohybuje v štyroch veľkostiach: 84, 90, 93 a 96 palcov alebo približne 213, 229, 236 a 244 centimetrov. Hĺbka sa bude líšiť v dvoch možnostiach: 12 až 24 palcov alebo 30 až 61 centimetrov. Na druhej strane šírka ponúkne množstvo veľkostí pre všetkých majiteľov domov, ktorí hľadajú perfektnú veľkosť pre svoju veľkosť špajze.

Veľkosti skriniek IKEA

IKEA je ďalšou značkou, ktorá ponúka rozmanitosť, rozsahy, cenovú dostupnosť a štýl pre špajzové skrinky. Sú k dispozícii s mnohými možnosťami výšky a šírky, aby sa zmestili prakticky do každého veľkosť kuchyne . Je tiež vysoko prispôsobiteľná a majitelia domov sa môžu rozhodnúť, ako chcú, aby skrinka vyzerala zvnútra.

Výšky sa budú líšiť štandardne od 80 do 96 palcov alebo od 203 do 244 centimetrov. Šírka zo strany na stranu sa zvyčajne pohybuje od 12 do 47 palcov alebo 30 až 119 centimetrov. Naopak, hĺbky sú štandardné v celom rozsahu, od plytkých 15 palcov alebo 38 centimetrov až po hlbšie 24 palcov alebo 61 centimetrov.

Veľkosti špajzových skriniek Fabuwood

Okrem KraftMaid alebo IKEA je tu tiež Fabuwood pre všetky potreby majiteľov domov. Táto značka ponúka rôzne špajzové farby , čo umožňuje rôzne štýly a možnosti, pokiaľ ide o katalóg veľkostí. Samotné dvierka skrinky väčšinou určujú ich veľkosti.

Horná špajza bude mať výšku 30 palcov alebo približne 76 centimetrov. Šírka jednotlivých dverí sa bude pohybovať od 9 do 21 palcov alebo 23 až 53 centimetrov. Naproti tomu dvojité dvere budú mať šírku 27 až 36 palcov alebo 69 až 91 centimetrov.

Veľkosti dvierok špajze

  Jednostenná kuchyňa so súčasnými kuchynskými skrinkami z prírodného dreva V závislosti od výšky a šírky konkrétnej špajzovej skrine sa bude riadiť výškou a šírkou dvere špajzovej skrine ísť s tým, dať alebo vziať pár centimetrov na rozdiel v meraní. Väčšina bude mať dvere vysoké 84 až 96 palcov alebo 213 až 244 centimetrov.

Zároveň sa šírky môžu líšiť v závislosti od toho, či ide o menšie 15 palcové alebo 38 centimetrové alebo širšie 30 až 36 palcové alebo 76 až 91 centimetrové špajzové skrinky.

Navštívte nášho sprievodcu rozmery pochôdznej komory pre ďalší súvisiaci obsah.

Dávidova svadobná matka nevesty šaty