Hlavná Vylepšenie domácnosti Výhody a nevýhody dvojitých splachovacích toaliet

Výhody a nevýhody dvojitých splachovacích toaliet

Tu sú výhody a nevýhody toaliet s dvojitým splachovaním s tým, čo to je, ako to funguje, ako nastaviť prietok vody a či sa toaleta s dvojitým splachovaním oplatí pre dizajn vašej kúpeľne.   Moderná kúpeľňa s čiernymi žulovými obkladačkami na stenách s dvojitým splachovaním Toalety zaberajú obrovské percento spotreby vody v domácnosti mesiac čo mesiac a rok čo rok. Niektoré štatistiky by dokonca stúpli až na 50 %. To je obrovské percento a niečo, čo stojí za to vziať na vedomie.

Tu prichádzajú na rad toalety s dvojitým splachovaním. Zelené hnutie prinieslo úsilie zamerané na ochranu a zachovanie životného prostredia a kľúčovým hráčom tohto hnutia je minimalizácia spotreby vody.

ako vyzdobiť svadobné auto

Šetrenie vodou je základným úsilím pri minimalizácii toho, koľko prírodných zdrojov skutočne spotrebujeme. Vyvoláva to však otázku, či sú záchody s dvojitým splachovaním všetko, za čo hovoria; a či naozaj stoja za tú cenu a námahu. Tu je to, čo o nich zatiaľ potrebujeme vedieť.

Obsah

Čo je to dvojité splachovacie WC?

Na prvý pohľad v skutočnosti nie je taký rozdiel v tom, ako vyzerá záchod s dvojitým splachovaním od bežnej alebo tradičnej toalety. Existuje však niekoľko odlišných vlastností, vďaka ktorým vynikajú. Na začiatok, keď aktivujete funkciu splachovania, neprebieha žiadna aktivita odsávania.

Ak si dáte pozor na záchod s dvojitým splachovaním, všimnete si, že v skutočnosti sa zdá byť oveľa väčší ako bežný alebo tradičný. Tácka je otvor na dne záchodovej misy, kadiaľ vyteká všetok odpad a voda. Väčší sifón je dôležitý, pretože uľahčuje splachovanie a minimalizuje prípady upchatia toalety.

A samozrejme, ako už názov napovedá, kľúčovým ukazovateľom je, že namiesto jedného splachovacieho tlačidla má dve. Toto je hlavná alebo kľúčová vlastnosť toaliet s dvojitým splachovaním. V skutočnosti si môžete vybrať, aký typ splachovania budete používať. Menšie splachovacie tlačidlo je zvyčajne pre tekutý odpad, zatiaľ čo väčšie je určené pre pevný odpad. Prečítajte si viac o typy splachovacích systémov toaliet tu.

Ako funguje dvojité splachovanie WC

  Moderná kúpeľňa s luxusným mramorovým dvojitým splachovacím WC Záchod s dvojitým splachovaním je v skutočnosti celkom jednoduchý, ale úžasný technický zázrak. Funguje to tak, že má vo svojom systéme zabudovaný splachovací mechanizmus, ktorý sa stará o reguláciu množstva použitej vody. Je to menej pre tekutý odpad a trochu viac pre pevný odpad.

Tieto dvojité splachovacie systémy sú niečo, čo si môžete vybrať a nainštalovať sami, alebo si ich môžete nechať predinštalovať vo vašom miestnom domácom obchode alebo kdekoľvek, odkiaľ plánujete dostať toaletnú jednotku.

Vo väčšine systémov toaliet s dvojitým splachovaním tekutý odpad zvyčajne zaberie iba polovičné spláchnutie alebo približne menej ako galón vody. Technicky vzaté, väčšina spláchnutí potrebných pre toaletu je pre tekutý odpad.

To znamená, že jednoduchý koncept minimalizácie spotreby vody by mohol viesť k úspore stoviek alebo v niektorých prípadoch dokonca tisícok galónov vody ročne.

Splachovanie pevného odpadu zaberie úplné spláchnutie alebo dvojnásobné množstvo vody, ktoré je potrebné na spláchnutie tekutého odpadu. Je to preto, aby sa skutočne ubezpečil, že všetok odpad efektívne odtečie do kanála.

Ale na druhej strane, kvôli svojmu strategickému dizajnu s oveľa väčším lapačom, splachovanie pevného odpadu bude stále vyžadovať oveľa menej vody v porovnaní s bežnými toaletnými jednotkami.

Hlavným rozdielom medzi záchodom s dvojitým splachovaním od bežného záchoda je to, že bežné sa v skutočnosti nedokáže prispôsobiť typu splachovaného odpadu. Bez ohľadu na to fungujú rovnakým spôsobom. Začína sa naplnením nádržky toalety vodou.

Keď je aktivovaný splachovací mechanizmus, odvádza všetko, čo je v nádrži, spolu s odpadom v záchodovej mise do odtoku. Po dokončení sa záchodová misa naplní rovnakým množstvom vody a cyklus pokračuje a pokračuje.

Záchod s dvojitým splachovaním to nerobí. Môže sa prispôsobiť podľa toho, aký druh odpadu je skutočne potrebné spláchnuť a konečným výsledkom je celkovo nižšia spotreba vody. Ide o inováciu inštalatérstva, ktorá skutočne kladie dôraz na efektívnosť vody.

Dvojité splachovanie WC Pro

  Dvojité splachovacie WC tlačidlá Záchod s dvojitým splachovaním šetrí spotrebu vody – Toto je v prvom rade hlavný účel záchoda s dvojitým splachovaním a je to zatiaľ jeden z jeho najväčších kladov. Záchody s dvojitým splachovaním sú vysoko účinné záchody.

Sú v súlade so zákonom o národnej energetickej politike, ktorý bol vypracovaný v roku 1992 a bol implementovaný v roku 1994. Zákon nariaďuje, že na jedno spláchnutie by sa nemalo použiť viac ako 1,6 galónu vody.

Ide o obrovské zníženie oproti starším štandardným modelom toaliet, ktoré spotrebujú 3,5 galónu na jedno spláchnutie. Má dva typy splachovania: jedno pre pevný odpad, ktoré spotrebuje 1,1 galónu vody na jedno spláchnutie, podanie alebo prijatie, a 0,5 galónu vody na jedno spláchnutie pre tekutý odpad. Podľa štatistík môže domácnosť, ktorá prejde na záchod s dvojitým splachovaním, ušetriť až 4000 galónov vody ročne.

Záchod s dvojitým splachovaním vám ušetrí peniaze – Vzhľadom na skutočnosť, že šetríte exponenciálne množstvo vody mesiac čo mesiac a rok čo rok, to sa tiež priamo premieta do oveľa nižšieho účtu za vodu. To znamená, že okrem šetrenia prírodných zdrojov ušetríte aj peniaze.

Okrem toho, záchody s dvojitým splachovaním so štítkom WaterSense v Spojených štátoch, ako aj v určitých provinciách v Kanade oprávňujú kupujúcich na zľavy poskytované vládou. Štítok WaterSense naznačuje, že toaletná jednotka nie je len zelená, ale aj vysoko výkonná.

Tiež nie sú také drahé, pretože základný systém dvojitého splachovania vás bude stáť 250 dolárov za jednotku. Samozrejme, existujú modely vyššej kategórie, ktoré stoja viac. Avšak pri súpravách na dodatočné vybavenie na účely prestavby namiesto úplnej výmeny to môže byť tesne pod 100 USD.

Záchod s dvojitým splachovaním má tendenciu sa menej upchávať – Väčšina záchodových jednotiek s dvojitým splachovaním, ktoré sú v súčasnosti na trhu, je navrhnutá tak, aby plne využívala prirodzenú gravitačnú silu na uľahčenie funkcie splachovania. Sú tiež vybavené veľkými dierovanými lapačmi, ktoré ešte viac uľahčujú splachovanie ľudského odpadu.

Odkláňa sa od tradičného procesu tlakového sifónu, ktorý používa väčšina tradičných toaliet. Z tohto dôvodu je ďalšou výhodou to, že máte tendenciu sa menej upchávať.

Záchod s dvojitým splachovaním má tendenciu vyzerať štýlovejšie – Záchody s dvojitým splachovaním majú zvyčajne elegantný a moderný vzhľad, ktorý je povinný vylepšiť každú kúpeľňu bez ohľadu na štýl a dekor alebo tému.

Môžu byť zakúpené v jednom alebo dvoch kusoch a môžu mať širokú škálu farieb a povrchových úprav. Je ich tam toľko veľa dekor toaletnej nádrže možnosti na výber, z ktorých určite nájdete niečo, čo sa hodí k estetike vašej kúpeľne.

Má silné splachovanie – Záchody s dvojitým splachovaním sú celkom šikovné. Vyzerajú tiež skvele. Ale úžasné na nich je, že môžu byť dosť silné. Objavili sa správy, že dokonca aj možnosť nízkeho splachovania je dostatočne výkonná na to, aby spláchla viac ako 350 gramov pevného odpadu. Toto bolo pozorované u vysoko účinných modelov toaliet s dvojitým splachovaním.

To znamená, že v prvom rade by ste ani nemuseli použiť možnosť vysokého splachovania. Upozorňujeme však, že to neplatí pre všetky modely. Závisí to od značky a typu záchodovej jednotky s dvojitým splachovaním, ktorú skutočne získate. Napriek tomu je celkom dobré vedieť, že táto možnosť skutočne existuje.

veselý otec dcéra tanečné piesne

Nevýhody dvojitého splachovania WC

Inštalácia dvojitého splachovacieho záchoda môže byť niekedy náročná - Existujú určité inštalácie záchodovej jednotky s dvojitým splachovaním, ktoré v skutočnosti nemôžete urobiť sami. To by znamenalo, že by ste si ho museli prenajať profesionálne.

To by znamenalo, že by existovali určité počiatočné náklady okrem nákladov na samotnú jednotku. Aj keď je to trochu nepríjemnosť a zdroj frustrácie pre domácich majstrov, stále je to dosť nízka cena v porovnaní s veľkým množstvom výhod, ktoré toalety s dvojitým splachovaním na konci dňa ponúkajú.

Miska môže byť náročná na čistenie – Záchody s dvojitým splachovaním si zvyčajne vyžadujú zvýšenú starostlivosť a pozornosť pri čistení, pretože možnosť nízkeho splachovania môže občas zanechať v mise určité zvyšky. Berte však na vedomie, že sa to stáva len príležitostne a iba pri použití možnosti nízkeho splachovania.

Tlačidlá na záchode s dvojitým splachovaním môžu byť niekedy mätúce – Možno máte doma hostí, ktorí v skutočnosti nie sú zvyknutí na systém dvojitého splachovania.

V skutočnosti neexistujú žiadne jasné označenia pre možnosť nízkeho a vysokého splachovania a to môže byť pre prvý časovač trochu mätúce. Môžete to napraviť tak, že im dáte rýchlu orientáciu, ako toaleta funguje.

Dvojité splachovacie WC, ktoré tlačidlo stlačiť

  Kúpeľňa s dvojitým splachovacím WC Tlačidlá na záchode s dvojitým splachovaním sa dajú celkom ľahko zistiť. Menšie tlačidlo je zvyčajne pre funkciu nízkeho splachovania, zatiaľ čo väčšie tlačidlo je pre funkciu vysokého splachovania. Nízke splachovanie sa používa pre tekutý odpad, zatiaľ čo vysoké splachovanie sa používa pre tuhé odpady. Je to také jednoduché, naozaj.

Ako nastaviť hladinu vody v záchodovej mise s dvojitým splachovaním

 Pozrite si toto dvojité splachovacie WC na Home Depot [sponzorovaný odkaz]

Upravte záchodový plavák. Odstráňte veko nádrže. Dávajte pozor na hladinu vody vo vnútri nádrže. Mala by byť asi pol palca priamo pod hornou časťou prepadovej trubice. Upravte ho podľa toho, ak nie je v súlade s týmto meraním.

Hľadajte plastovú skrutku, ktorá sa dá otáčať. Tým sa to zvyčajne upraví. Otáčaním proti smeru hodinových ručičiek zvýšite hladinu vody a v smere hodinových ručičiek ju znížite. Pred vložením veka späť na miesto sa tiež uistite, že je plniaca hadica správne prichytená k prepadovej hadici.

Oplatí sa záchod s dvojitým splachovaním?

Záchod s dvojitým splachovaním môže drasticky znížiť vašu spotrebu vody až o 50 %. To sa priamo rovná úsporám približne 100 dolárov ročne a tisíckam galónov vody.

Dodatočné zľavy od vlády na toalety so štítkami WaterSense ešte nie sú započítané do tohto výpočtu.

Záver je teda taký, že áno, ušetríte nejaké peniaze, no navyše ste zodpovedným správcom vodného zdroja vo vašej oblasti a teda aj prírodných zdrojov vo všeobecnosti. Takže áno, určite sa vám oplatí prejsť doma na systém dvojitého splachovania.

Existujú nejaké výhody a nevýhody toaliet s dvojitým splachovaním, ktoré nám unikli? Dajte nám vedieť svoje skúsenosti s používaním týchto záchodových splachovacích systémov v komentároch nižšie. Viac súvisiaceho obsahu nájdete v našej galérii typy záchodových sedadiel .