Hlavná Vylepšenie domácnosti Výhody a nevýhody hybridného ohrievača vody

Výhody a nevýhody hybridného ohrievača vody

V tomto sprievodcovi výhodami a nevýhodami hybridného ohrievača vody uvidíte, čo to je, ako to funguje, aké sú výhody a či to stojí za to pre potreby ohrevu vody vášho domova.
Ak máte záujem o obstaranie nového ohrievača vody, máte pomerne veľa možností. A keď budete hľadať jeden, môžete naraziť na hybridné ohrievače vody.

Pojem „hybrid“ v takýchto ohrievačoch vody vás môže viesť k určitému pochopeniu, že môžu fungovať napríklad na palivových aj batériových zdrojoch. To však nie je tento prípad.

Mnohí majitelia domov si myslia, že vývoj hybridného ohrievača vody prišiel s koncepciou energeticky účinnejších ohrievačov vody. To môže viesť k významným úsporám energie, ktoré sú prospešné pre životné prostredie, vašu budúcnosť, ako aj váš rozpočet.

Dokonca aj so všetkými kladmi a zápormi hybridného ohrievača vody sa predpokladá, že toto zariadenie ušetrí každej domácnosti stovky alebo dokonca tisíce dolárov na účtoch za energiu ročne.

Obsah

Čo je hybridný ohrievač vody?

  Hybridný ohrievač vody umiestnený v suteréne s bielymi stenami Vlastnosti bežného ohrievača vody sú kombinované s výhodami energeticky účinného tepelného čerpadla v hybridnom ohrievači vody, bežne označovanom ako ohrievač vody s tepelným čerpadlom. Hybridný ohrievač vody môže byť pre vás najlepšou voľbou, ak bývate v teplom regióne a všetky vaše domáce spotrebiče sú na elektrický pohon.

Hybridný ohrievač vody, ktorý má akumulačnú nádrž, v ktorej sa voda môže zhromažďovať, ale nie je neustále v prevádzke, v skutočnosti kombinuje systémy ohrevu vody bez nádrže a nádrže. Tieto ohrievače ohrievajú vodu využívaním tepla, ktoré je absorbované z okolitej atmosféry.

Hybridné ohrievače vody namiesto priamej výroby tepla využívajú elektrinu na prenos tepla z jedného miesta na druhé. Vďaka tomu môžu byť až trikrát energeticky účinnejšie ako štandardné elektrické ohrievače vody.

Pri preprave tepla fungujú tepelné čerpadlá ako obrátená chladnička. Vyťahujú vzduch z atmosféry, v ktorej sa nachádzajú, ohrievajú ho a potom ho hodia do nádrže, aby zvýšili teplotu vody.

Okrem toho, hoci je hybridný ohrievač vody vynikajúcou voľbou pre väčšinu domov, vezmite na vedomie, že ohrievače vody s tepelným čerpadlom potrebujú viac priestoru ako beznádržové ohrievače vody pretože zvyčajne majú nádrže a odteraz nie sú vhodné pre malé lokality.

Aby hybridné ohrievače teplej vody fungovali optimálne, potrebujú teplú alebo aspoň miernu klímu. V chladnom podnebí nebudú efektívne fungovať, pretože odoberajú teplo z vonkajšieho vzduchu.

Okrem toho, kvôli práci potrebnej na úpravu konektorov, dom, ktorý bol zavedený pre plynový ohrievač vody alebo iné plynové spotrebiče, nemusí byť najväčším uchádzačom o inštaláciu hybridného ohrievača vody. Môže byť potrebný aj špecializovaný vysokonapäťový obvod a istič.

Ako funguje hybridný ohrievač teplej vody?

  Suterén s hybridným ohrievačom vody napojeným na potrubie Hybridný ohrievač vody generuje teplo nasávaním teplého vzduchu z vonkajšej atmosféry do výparníka v zariadení. Výparníková špirála je naplnená chladivom, ktoré jej umožňuje zhromažďovať teplo z okolitého vzduchu.

V konečnom dôsledku výmenník tepla ohrieva vodu vo vnútri nádrže na vhodnú teplotu predtým, ako je nasmerovaná z vykurovacej komory do vašej domácej kúpeľne, trysiek, spŕch a hlavných spotrebičov.

Aby ste lepšie pochopili výhody a nevýhody hybridného ohrievača vody, môžete si predstaviť svoj hybridný ohrievač vody ako prevádzku vašej chladničky vykonanú spätne. Ohrievač vody s tepelným čerpadlom nasáva horúci vzduch, aby zohrial vodu, namiesto toho, aby násilne odstraňoval horúci vzduch na chladenie komponentov chladničky alebo mrazničky.

Ohrievač vody s tepelným čerpadlom, podobne ako ohrievač vody bez nádrže, nepracuje nepretržite, vďaka čomu je účinnejší ako bežný ohrievač vody. Napriek tomu sa v čase nadmerného používania nádrž naplní, čím sa zabráni tomu, aby veľké domácnosti museli v kritických časoch minúť vodu.

Napriek tomu sú tieto ohrievače vody vďaka „hybridnej“ časti ich označenia stále fantastickým vylepšením vášho domova, aj keď je okolitá atmosféra chladná. Nazývajú sa „hybridné“, pretože majú aj tradičné elektrické vykurovacie komponenty, ktoré sa môžu zapnúť vždy, keď je veľa aktivity alebo ak je potrebné viac tepla, ako je dostupné z okolitej atmosféry.

Hybridný ohrievač vody Pros

  Interiér suterénu s malým oknom a hybridným ohrievačom vody Maximálna účinnosť a dlhá životnosť: Spomedzi všetkých spotrebičov je hybridný ohrievač vody s tepelným čerpadlom pravdepodobne najúčinnejší. Pre veľkú väčšinu domácich spotrebičov je ťažké dosiahnuť 100 % účinnosť, čo znamená, že vyrobia toľko energie, koľko spotrebujú.

Typická účinnosť hybridných ohrievačov vody s tepelným čerpadlom je 300 %. Vďaka tomu sú prevádzkovo menej nákladné. Ďalej hybrid typy ohrievačov vody nielenže stojí veľmi málo na fungovanie ako iné systémy, ale aj vydrží oveľa dlhšie.

Hoci tradičné elektrické ohrievače vody majú bežne životnosť 8 až 12 rokov, hybridné ohrievače vody s tepelným čerpadlom majú bežne úžasnú životnosť 13 až 18 rokov.

Neuveriteľne šetrné k životnému prostrediu: Hybridný ohrievač vody s tepelným čerpadlom, na rozdiel od plynových ohrievačov, nespaľuje žiadne fosílne palivá a neprodukuje žiadne škodlivé plyny, preto nevyžaduje vonkajšie odvetrávanie. Navyše je oveľa ekologickejšie ako tradičné elektrické vykurovacie systémy.

Navyše hybridný ohrievače vody s tepelným čerpadlom pomôcť znížiť uhlíkovú stopu vášho domova. Tieto jednotky používajú energeticky účinné dúchadlá, ktoré sú podstatne udržateľnejšie ako plynové ohrievače.

Všestranný vykurovací systém: Tradičné ohrievače vody vytvárajú teplo, ktoré odovzdáva teplo do susedného priestoru. To môže počas leta poškodiť výkon vášho domáceho klimatizačného systému.

Práve tu vynikajú hybridné ohrievače vody. Nielenže sa v lete neohrievajú, ale aj ochladzujú vzduch okolo seba. Sú logicky ekvivalentom ohrievača vody, ako aj klimatizácie kombinované.

Poskytuje značnú zásobu vody: Na rozdiel od ohrievača vody bez nádrže má hybridný typ nádrž na vodu, kde je možné uchovávať vodu navyše. Vo väčšine prípadov vám teda voda len tak ľahko nedôjde.

Ohrievače vody s tepelným čerpadlom navyše obsahujú elektrické vykurovacie komponenty na dni, kedy potrebujete dodatočnú teplú vodu ako zvyčajne. Tieto systémy môžu pracovať v stave pomocného ohrevu, ale obnovia štandardnú prevádzku, len čo sa zníži dopyt po vode.

Váš dom sa môže stať potenciálnym kandidátom na daňové úľavy: Keď si kúpite a nastavíte hybridný ohrievač vody, môžete mať nárok na daňovú úľavu alebo štátnu zľavu v závislosti od toho, kde bývate. Niekedy je to spôsob vlády, ako vás odmeniť za pomoc pri ochrane životného prostredia.

Nespočetné množstvo priemyselných odvetví a verejných orgánov poskytuje majiteľom domov, ktorí implementujú túto novú technológiu, zľavy na poštu, znížené sadzby elektriny a daňové výhody. Venujte preto nejaký čas preskúmaniu možností, ktoré sa vám ponúkajú.

čo kúpiť na svadobnú sprchu

Hybridný ohrievač vody Zápory

  Interiér suterénu s hybridným ohrievačom vody pre domáce použitie Inštalácia môže byť veľmi nákladná a zložitá: Inštalačné poplatky môžu byť pre viacerých majiteľov domov neúmerne drahé. Normálne stojí inštalácia hybridného ohrievača vody približne o 25 % viac ako konvenčná inštalácia elektrického ohrievača vody.

Priemerná inštalačná úloha stojí o niečo viac ako 3 000 dolárov v závislosti od výrobcu, dizajnu, veľkosti a kategórie ohrievača vody, ktorý si vyberiete. Okrem toho inštalácia hybridných ohrievačov vody zvyčajne vyžaduje najmenej 1 000 kubických stôp priestoru. Inštalácia určeného skriňa s ohrievačom vody nie je vždy ideálnym riešením v kompaktnejších domácnostiach a prostrediach.

Okrem toho vytvárajú určitý hluk, najmä ak sú nesprávne nainštalované. Preto sa nesmú umiestňovať do oblastí citlivých na hluk. Vo všeobecnosti produkuje rovnakú úroveň hluku ako okenná klimatizácia.

Najúčinnejšie môže fungovať iba v teplých klimatických podmienkach: Hybridné ohrievače vody fungujú tak, že nasávajú teplý vzduch zvonku. Z tohto dôvodu nemusia byť schopné fungovať tak dobre vo veľmi chladnom podnebí.

Beží na elektrinu: Ak je váš dom povolený iba na plyn typy spotrebičov , inštalácia hybridného ohrievača vody môže byť náročná a časovo náročná úloha. Možno budete musieť upraviť konektory a nainštalovať vysokonapäťový istič alebo obvod. Napriek tomu, ak prerábate plynový vykurovací systém na hybridný, konverzia vás môže stáť približne 150 až 300 USD.

Oplatí sa hybridný ohrievač vody?

  Čistý suterén s oknom a hybridným ohrievačom vody Všeobecne povedané, po posúdení všetkých výhod a nevýhod hybridného ohrievača vody áno. Vzhľadom na vyššie uvedené výhody sa bezpochyby oplatí kúpiť si hybridný ohrievač vody a nechať si ho nainštalovať vo svojom milovanom dome.

Hybridné ohrievače vody sú skutočne atraktívnym riešením pre plne elektrické domy s dostatočným priestorom pre konštrukciu a v oblastiach, kde teploty neklesajú pod 40 °F. Vynikajúce je, že technológie hybridného vykurovania sa rýchlo vyvíjajú. Na trhu sú už dostupné špecializované jednotky, ktoré sú určené aj pre chladnejšie podnebie.

Bohužiaľ, počiatočné náklady na hybridný ohrievač vody môžu byť neuveriteľne drahé, ako už bolo spomenuté. Ako však už bolo povedané, väčšina vlád, ako aj poskytovatelia energie sú ochotní ponúknuť zľavy, aby sa minimalizovali počiatočné náklady na inštaláciu hybridného ohrievača vody.

Okrem toho ušetríte približne 4 000 dolárov počas životnosti vášho hybridného ohrievača vody. To by bolo asi 350 dolárov ročne! Berte do úvahy, že tieto ohrievače majú dlhšiu životnosť ako konvenčnejšie možnosti.

Skutočne, úspory budú pozoruhodné aj pri väčších domoch. Potom budete môcť znížiť vplyv vášho ohrievača na životné prostredie. Bude to až štyrikrát lacnejšie ako tradičný tank.

Pozrite si ďalší súvisiaci obsah v našom článku o rozmery ohrievača vody na tejto stránke.