Hlavná vylepšenie Domácnosti Aká farebná drevená podlaha je najlepšia na ďalší predaj

Aká farebná drevená podlaha je najlepšia na ďalší predaj

Tu zdieľame, aká farba podlahy z tvrdého dreva je najlepšia na ďalší predaj, s najlepšími farbami morenia, ktoré sa majú použiť, a tými, ktorým sa treba vyhnúť. Podkrovie obývacej izby z tmavého tvrdého dreva

Pri zvažovaní predajnej hodnoty domu s podlahami z tvrdého dreva je najlepšie použiť jednu z maximálnych alebo minimálnych hodnôt farebného spektra.

Cena bude ovplyvnená farbami a tónmi dreva a tým, či obstoja v skúške času. Istý typy podláh z tvrdého dreva sú nadčasové a časom sa udržia lepšie ako iné, čo má za následok vyššiu hodnotu pri ďalšom predaji.

Pri výbere farieb dreva je potrebné zohľadniť ešte niekoľko ďalších hľadísk. Niektoré z nich môžu byť: dizajn domácnosti, ak sa snažíte opraviť staršie alebo poškodené drevo, a ak sa snažíte opierať alebo zakrývať prirodzene červené drevo.

Obsah

Pokiaľ ide o výber najlepšej farby pre podlahy z tvrdého dreva, tu sú tie najlepšie možnosti:

Tmavo morené tvrdé drevo

Jedáleň ľahké drevené podlahyTmavo morené podlahy z tvrdého dreva sú zďaleka najlepším výberom, pokiaľ ide o celkovú popularitu a hodnotu pri ďalšom predaji.

najlepšie miesto na nákup šiat pre matku nevesty

Niektoré z najlepších tmavých škvŕn na drevo sú espresso, tmavý orech a starohnedá. Tieto tmavšie farby často ustupujú viacerým farebným kombináciám, pretože sa neopierajú o žltý alebo oranžový odtieň.

To sa hodí jednak pre sýtejšie teplé farby s tmavšími hnedými tónmi, jednak pre chladnejšie tóny s tmavšou chladnejšou čiernohnedou farbou dreva. Čím sú podlahy tmavšie, tým sú luxusnejšie a luxusnejšie vyzerajú.

Pozrite sa na niektoré z našich tipov na farby farieb, ktoré sa hodia k podlahám z tmavého dreva tu.

Ľahké tvrdé drevo

Kuchyňa s bielou drevenou podlahouNa úplne opačnej strane spektra je tón svetlého ľahkého dreva. Používanie ľahkého tvrdého dreva zvyčajne znamená nepoužívať vôbec žiadne škvrny a namiesto toho ísť s drevom úplne prirodzene. To sa však dá urobiť iba pre určité druhy drevín.

Ako už bolo spomenuté, pri rozhodovaní o farbe dreva je potrebné zohľadniť druh dreva. Pokiaľ je drevo prírodne červeným drevom, je prechod na svetlú farbu prakticky nemožný.

V prípadoch, keď je možné použiť svetlo, je tiež dobré vziať do úvahy, že drevo príliš nezožltne. To sa dá dosiahnuť použitím správneho typu odstraňovačov a tmelov (konkrétne polyuretánu na báze vody).

Svetlé bledé drevo dáva otvorený a jasný vzhľad priestoru, ktorý je pre kupujúcich veľmi lákavý.

Akej farebnej podlahy z tvrdého dreva by ste sa mali vyhnúť pri ďalšom predaji

Vďaka niekoľkým vyššie uvedeným farbám, ktoré sú najlepšie, pokiaľ ide o hodnotu pri ďalšom predaji, niekedy túto farbu nedosiahnete.

Len čo ste ich prečiarkli z výberového zoznamu, existuje niekoľko ďalších, ktorým sa musíte vyhnúť. Jedná sa o farby, ktoré znižujú hodnotu pri ďalšom predaji alebo sťažujú predaj.

Žlté a oranžové tvrdé drevo: Žlté a oranžové podlahy z tvrdého dreva sú veľmi datovanou farbou tvrdého dreva.

Je to dosť poľutovaniahodné, pretože farbu je ťažké odstrániť alebo zakryť, akonáhle ju stiahnete. Táto farba bude musieť byť pokrytá mimoriadne tmavou farbou, ak ju budete chcieť niekedy zmeniť.

Čierne tvrdé drevo

Čierna podlaha z tvrdého dreva je trochu nepríjemná, aj keď môže byť mimoriadne sofistikovaná, nie je pre väčšinu kupujúcich. Podobne ako v prípade vyššie spomenutej oranžovej farby, bude aj naďalej veľmi ťažké čiernu škvrnu zadržať alebo zakryť, ak je to niekedy práve jej rozhodnutie.

Ďalej má čierna tendenciu vykazovať veľa prachu a je ťažké ju udržiavať čistú. Môže to tiež spôsobiť, že sa v miestnosti bude cítiť tma, ak je jej príliš veľa. Môžu to byť obrovské vypnutia pre potenciálneho kupujúceho.

Najobľúbenejšie (trendy) farby tvrdého dreva

Aj keď existujú farby, ktoré sú skvelé na ďalší predaj, sú aj tie najobľúbenejšie a najtrendovejšie.

Prečo by tieto farby nemali byť rovnaké? Farby, ktoré sú v súčasnosti populárne, sa s nimi nemusí dať ľahko spojiť alebo sú populárne o niekoľko rokov, keď je dom pripravený na predaj.

Obmedzujú tiež ľudí, ktorí si môžu kúpiť dom, pokiaľ sa nezhodujú s najnovšími trendmi. Zvyčajne iba 20% kupujúcich hľadá súčasné trendy.

To je povedané, dve z najpopulárnejších farieb pre drevené podlahy sú uvedené nižšie.

calacatta zlatý kremeň

Šedé tvrdé drevo

Šedá je momentálne mimoriadne trendová, pretože dodáva priestoru ľahký a chladný pocit. Najlepšie je to spárovať so všetkou sivou paletou.

Šedé steny, dlaždice, tvrdé drevo atď. S neutrálnymi prvkami čiernej a bielej sú skvelou kombináciou so sivou podlahou z tvrdého dreva.

Toto je povedané, často je ťažké párovať s teplými farbami alebo s čímkoľvek iným, čo súvisí s drevom alebo hnedou farbou. Prečítajte si viac o aké farby ladia so šedými podlahami tu.

Biele umývané drevo

Biele umývané drevo je vo všeobecnosti momentálne veľmi populárnym trendom a v poslednej dobe sa používa na podlahy. To vytvára peknú rustikálnu farmu, ktorá je vyhľadávaná.

Toto je ťažké urobiť, pretože proces bieleho umývania niečoho tak veľkého ako celá podlaha je dosť veľká úloha. Okrem toho je ťažké dosiahnuť farbu v porovnaní so štandardným moridlom.

Dúfame, že sa vám náš článok o tom, akú farbu podlahy z tvrdého dreva najlepšie hodí na ďalší predaj, páčil. Dajte nám vedieť v komentároch vašu obľúbenú farbu drevenej podlahy a prečo.