Hlavná Zásnuby Na akej ruke je váš svadobný a zásnubný prsteň?

Na akej ruke je váš svadobný a zásnubný prsteň?

Tu je význam prstenníka. Nevesta s diamantovým zásnubným prsteňom a ženích so snubným prsteňom Fotografovanie Rosetta Li
  • Elena vytvára obsah pre rôzne tlačené a digitálne publikácie vrátane kníh Lizapourunemerenbleus, The Bump, Rodičia, Real Simple a Good Housekeeping.
  • Elena je bývalá svadobná redaktorka, ktorá zastávala pozície v Modern Bride and Bridal Guide a prispela do Lizapourunemerenbleus Ultimate Wedding Lookbook.
  • Elena je v súčasnosti vedúcou redaktorkou časopisu Happify Health, pomocnou inštruktorkou Univerzity Pace, nezávislou spisovateľkou a poradkyňou pre obsah ...
Aktualizované 15. júla 2020

Zaujíma vás, aké tradície sa ukrývajú za svadobným prstenníkom, a či tento zvyk nezrušiť a vyskúšať niečo nové? Tu je všetko, čo potrebujete vedieť o tom, ako nosiť zásnubný, svadobný alebo sľubný prsteň.

Význam prsteňa

Tradícia nosenia zásnubného a/alebo snubného prsteňa na štvrtom prste ľavej ruky je romantická - ale význam je úplne nepravdivý.

Kristen Lawler-Trustey, hovorkyňa značky šperkov Forevermark , vysvetľuje, že starovekí Rimania verili, že tento prst má žilu, ktorá smeruje priamo do srdca - Vena Amoris alebo „žila lásky“. Zamilované páry by preto, samozrejme, mali na tomto záchrannom lane nosiť symbol svojej lásky a oddanosti.

Dnes vieme, že nič také neexistuje (aj keď príbeh stále milujeme!), Ale tradícia nosenia zásnubného a snubného prsteňa na štvrtom prste ľavej ruky tu v USA pokračuje. Ale sú tu niektoré krajiny, hovorí Zaven Ghanimian, generálny riaditeľ spoločnosti Simon G Jewelry, kde je prstenník pravej ruky obľúbenejšou voľbou pre nevesty a ženíchov, ako nosiť svoje prstene, napríklad v Rusku, Grécku a Kolumbii.

Chcete vedieť viac o tom, ktorý prst a ruku nosiť svadobný, zásnubný alebo sľubný prsteň? Pokračuj v čítaní.

nápady na vianočné darčeky pre svokra

Prstenný prsteň

Manželia v svadobných obrúčkach a držaní nápojov Foto a video od Josepha Essera

Snubné prstene sú sladkým symbolom večnej lásky v celej histórii.

'Tradícia snubných prsteňov vznikla v Egypte, asi pred 4 800 rokmi,' hovorí Ghanimian. „Kruh symbolizuje večnosť bez začiatku alebo konca. Väčšina ľudí nevie, že diera v strede prsteňa má tiež význam - nie je to len priestor, ale skôr brána alebo dvere. Keď dáte žene prsteň, znamená to nesmrteľnú lásku. “

Nevesta a ženích si počas svadobného obradu zvyčajne vymieňajú prstene a po zložení sľubu si navzájom položia obrúčku - štvrtý prst ľavej ruky. Pokiaľ ide o určenie, na ktorej ruke sa svadobný prsteň drží, výber je skutočne na vás. Tradície sú pekné, ale pravidlá etikety sa v priebehu rokov zmiernili.

Neexistujú žiadne pravidlá, z ktorých by mali byť vyrobené vaše snubné prstene, ani to, či by sa mali zhodovať. Môžete sa rozhodnúť pre jednoduché alebo komplikovanejšie pásy s kamienkami alebo vzormi. Niektoré páry sa rozhodnú nechať si do kapiel zapísať dátum svadby alebo romantickú frázu.

SLEDUJTE VIDEO

Prsteň so zásnubným prsteňom

Až nedávno sa na scéne objavili zásnubné prstene.

„K prvému zaznamenanému použitiu diamantového zásnubného prsteňa došlo v roku 1477, keď rakúsky arcivojvoda Maximilián obdaroval Máriu Burgundskú prsteňom s diamantmi hogback (novodobé bagetové diamanty) upravenými do tvaru gotického písmena M,“ Lawler-Trustey hovorí.

Jeho výber zásnubného prsteňa potom vyvolal trend - a to z viac ako jedného dôvodu.

'Diamanty sú oddávna neochvejným symbolom večnej lásky a oddanosti páru,' hovorí Lawler-Trustey. „Diamant je najtvrdšia a najtrvanlivejšia prirodzene sa vyskytujúca látka na Zemi, vďaka čomu je ideálnou voľbou na vyjadrenie trvalej, večnej lásky a prísľubu večnosti. Každý diamant je tiež neuveriteľne vzácny a jedinečný. Žiadne dva diamanty nie sú rovnaké, rovnako ako láska každého páru má svoj vlastný jedinečný príbeh. '

Napriek tomu diamanty nie sú požiadavkou na zásnubný prsteň. Môžu mať iné drahé kamene alebo čokoľvek iné, čo vyhovuje vášmu štýlu. Napríklad vojvodkyňa z Cambridge Kate Middletonzásnubný prsteň modrý zafír , Carrie Underwood má kanárikovo žltý diamant a Jessica Simpson má a zásnubný prsteň červený rubín . Smaragdové zásnubné prstene a zásnubné prstene z čierneho diamantu sú ďalšími trendovými alternatívami ku klasickej cetke. Perlové zásnubné prstene a zásnubné prstene z mesačného kameňa sú iní nediamantové zásnubné prstene zvážiť.

vtipné svadobné piesne, ku ktorým sa môžete vydať

Tradícia tiež hovorí, že muž navrhuje a ženy sú zvyčajne tie, ktoré nosia zásnubné prstene ako symbol ich prijatia. Ale neexistuje pravidlo, ktoré hovorí, že muž nemôže nosiť také.

'Dnes, obzvlášť pri manželstvách osôb rovnakého pohlavia, nie je neobvyklé vidieť muža, ktorý nosí zásnubný prsteň,' hovorí Lawler-Trustey.

Na ktorom prste nosíte snubný prsteň?

Družičky a nevesta na sebe svadobné obrúčky s tetovaním hennou Fotografia výtvarného umenia Bonphotage

Ak plánujete svadbu a pozeráte sa dole na tú prskavku, pravdepodobne vás zaujíma, ako budete vo svadobný deň nosiť svoj zásnubný prsteň. Prvá vec, ktorú je potrebné poznamenať, je, že ženatí ľudia zvyčajne nosia svadobné obrúčky bližšie k srdcu - inými slovami, pod zásnubným prsteňom.

Pravdepodobne najobľúbenejším spôsobom švihu je presunúť zásnubný prsteň na pravú ruku pri prechádzke uličkou. Tak môže váš snúbenec navliecť snubný prsteň na ľavú ruku a neskôr naň môžete položiť zásnubný prsteň.

'Ľudia majú zvyčajne o niečo väčšie veľkosti prsteňov na pravej ruke, ale pokiaľ je to do štvrtiny veľkosti, malo by to fungovať,' hovorí Ghanimian. Ak je zásnubný prsteň príliš veľký alebo príliš malý na to, aby ste to urobili - alebo jednoducho nechcete zásnubný prsteň vyzliecť (a riskujete, že ho stratíte!) - je v poriadku dať si prsteň nad zásnubný prsteň. Niektoré nevesty majú dokonca snubný prsteň spájkovaný so zásnubným prsteňom, takže sa z neho stane jeden šperk a predstavuje manželský zväzok.

Po svadobnom dni noste zásnubné a snubné prstene, ako ich máte najradšej. V USA je opäť najobľúbenejší spôsob, ako ich mať ako svadobný prsteň najskôr na prstenníku ľavej ruky, ale môžete ich oddeliť a nosiť na protiľahlých rukách, alebo môžete svadobnú pásku nosiť sólo. Aj keď je ľahké obsedieť, akým prstom pokračuje snubný prsteň, voľba je skutočne na vás.

'Mnoho žien nosí svoje snubné prstene sólo ako ospravedlnenie na založenie zbierky kapiel, ktoré si potom poukladajú na pravú ruku,' hovorí Lawler-Trustey. „Niektoré ženy dokonca v deň svadby dostávajú viac ako jednu svadobnú pásku, aby obklopili svoj zásnubný prsteň. Ďalší trend, ktorý sme videli, je úplne opustiť tradičný zásnubný prsteň a požiadať o krásny diamantový prsteň. '

priemerná cena zásnubného prsteňa 2020

Ghanimian súhlasí s tým, že porušenie pravidiel zásnubných prsteňov robí vašu voľbu ešte jedinečnejšou.

'Môžu existovať tradície, ale neexistujú žiadne pravidlá!' Hovorí Ghanimian. 'Každý môže vyjadriť svoje osobné preferencie individuálne prostredníctvom svadobných šperkov.'

Môžem nosiť snubný prsteň na pravej ruke?

Zásnubný prsteň na pravej ruke Rawpixel/Shutterstock.com

Váš snubný prsteň nemusí byť na ľavej ruke. Zatiaľ čo tradícia vyzdvihuje ľavý prstenník ako ideálnu možnosť, moderné trendy nám umožňujú vybrať si a nosiť naše prstene. Je úplne prijateľné nosiť svadobný prsteň alebo zásnubný prsteň na ruke a na akomkoľvek prste. V skutočnosti nemusíte vôbec nosiť prsteň - voľba je na vás a vašom partnerovi, aby ste sa rozhodli, čo najviac vyhovuje vášmu životnému štýlu.

Čo znamená nosenie prsteňov na rôznych prstoch?

Rôzne kultúry majú s každým prstom rôzne významy. Kým máte svadobný prsten tradične po pravej ruke, niektoré kultúry nosia snubné prstene na pravom ukazováku. Podobne s rodinným stavom sú spojené aj pečatné prstene nasadené na malíčku. Vo všeobecnosti však neexistujú žiadne tvrdé a rýchle pravidlá, preto si vyberte ten, ktorý prstu najlepšie vyhovuje.

Prsteň so sľubom

Na rozdiel od zásnubných a snubných prsteňov je zásnubný prsteň tradíciou už v 16. storočí, ktorá je bežne nepochopená, pretože prsteň znamenal prísľub, že bude nasledovať zásnubný prsteň. Nie je to vždy tak, pretože niektoré páry nemusia byť pripravené na blížiace sa manželstvo, ale chcú nejako ukázať svoje odhodlanie.

Takže, čo je prsteň sľubov presne? Dnes môže mať prsteň sľubov akýkoľvek počet osobných významov; zvyčajne je to symbol exkluzívneho vzťahu a/alebo lásky.

'Darovanie prsteňov je odvekou tradíciou pre páry, ktoré sú v stabilnom vzťahu, a symbolizuje ich novoobjavenú lásku a oddanosť jeden druhému,' hovorí Lawler-Trustey.

Môže to tiež znamenať, že pár sľúbil, že sa jedného dňa vezmú. Alebo v prípade prsteňov čistoty možno sľúbili, že zostanú pannami až do svojho svadobného dňa.

bavlnené darčeky k druhému výročiu

Niektorí veria prstene sľuby sú pred-zásnubné prstene-a aj keď to nie je vždy, môže to byť.

„Zásnubné prstene mnohokrát inšpirujú odpoveďou na otázku„ Ako navrhol, kedy je dátum, aké sú vaše farby a kde sa vezmete? “ Ak nechcete skočiť do procesu plánovania svadby, pár sa môže rozhodnúť ísť so sľubným prsteňom, “hovorí Ghanimian. 'Je to symbol, že manželstvo je miesto, kde sa vzťah nakoniec uberá, keď ste obaja pripravení.'

Na ktorom prste sa teda skrýva sľubný prsteň? Tu neexistuje žiadne tvrdé a rýchle pravidlo. Niektoré páry používajú rovnaký prst ako zásnubný a snubný prsteň - štvrtý prst ľavej ruky -, ale keďže nejde o oficiálne zásnuby, iní sa rozhodli pre iný prst.

Lawler-Trustey hovorí, že ak nosíte sľubný prsteň na ľavej ruke, akonáhle sa vezmete, tradíciou je preniesť sľubný prsteň na prstenník vašej pravej ruky.