Hlavná Zásnuby Čo je to sľubný prsteň? Skutočný význam a účel

Čo je to sľubný prsteň? Skutočný význam a účel

Od ktorého prsta si ho oblečiete do nákladov, prečítajte si nášho sprievodcu sľubujúcim prstene vrátane významov, tradícií a ďalších. Sľubný prsteň v ringu Dantess/Shutterstock.com Aktualizované 15. marca 2021 Zahrnuli sme produkty tretích strán, ktoré vám pomôžu navigovať a užiť si najväčšie chvíle života. Nákupy uskutočnené prostredníctvom odkazov na tejto stránke nám môžu zarobiť províziu.

Medzi prsteňmi so sľubmi, prstenmi čistoty, zásnubnými prsteňmi, zásnubnými prsteňmi a mimo nich je zmätok okolo toho, čo prsteň so sľubom znamená, úplne pochopiteľný. Aký je účel sľubného prsteňa? Akým prstom to pokračuje? Sú len pre ženy, alebo existujú sľubné prstene aj pre mužov? Ako ho získate, dáte, kúpite a vrátite? Takže. Veľa. Otázky. Preto sme poklepali na odborníkov na šperky, aby nám rozobrali všetko, čo potrebujete vedieť o význame sľubných prsteňov.

zlaté šaty pre svadobných hostí

Čo je to sľubný prsteň?

Prsteň so sľubom je prsteň, ktorý dáva jedna osoba druhému v romantickom vzťahu na znak ich vernosti a oddanosti, často (ale nie vždy) pred zásnubami. Poskytnutie sľubného prsteňa symbolizuje v prvom rade oddanosť jedného partnera vzťahu a prijatie prsteňa to znamená pre príjemcu.

Význam prísľubu prsteňa

Ako naznačuje názov, sľubné prstene predstavujú sľub zložený medzi dvoma ľuďmi, ale konkrétny osobný význam sa môže líšiť od páru k páru. „Príťažlivosť kruhu sľubov je do značnej miery odvodená z mnohých významov, ktoré môže predstavovať,“ hovorí Kimberly Kanary, viceprezidentka pre styk s verejnosťou a sociálne médiá z Kay Jewelers . 'Mnoho párov dáva alebo nosí sľubné prstene špeciálne na znamenie budúceho zasnúbenia, zatiaľ čo iné to robia skôr ako všeobecný symbol oddanosti jeden druhému.'

„Sľubujete si navzájom,“ vysvetľuje Brooke Brinkman, viceprezidentka pre marketing a komunikáciu spoločnosti Šperky Simona G. , ktorá rok a pol predtým, ako sa zasnúbili, dostala od svojho terajšieho manžela sľubný prsteň. Aj keď v prípade Brinkmana bol prsteň prísľubom, že v budúcnosti dôjde k zásnubám, nie vždy to tak je. 'Často si myslím, že prstene na sľuby sú podobné tradícii v polovici storočia, keď svojmu drahému na strednej škole darujete prsteň alebo špendlík,' hovorí Elizabeth Woolf-Willis, GG, AJP, marketingová koordinátorka spoločnosti Simon G. Jewelry. 'Teraz ste viac než len' randenie ' - existuje fyzický symbol vzťahu, ktorý ukazuje vonkajší svet.'

SLEDUJTE VIDEO

História sľubných prsteňov

Podľa Brinkmana sa myšlienka dať prsteň ako prísľub lásky a náklonnosti datuje niekoľko stoviek rokov - a tradícia nosenia prsteňa na prejav vernosti a vernosti siaha až do staroveku. Existujú dôkazy o tom, že rímske nevesty nosili zásnubné pásky v 2. storočí pred naším letopočtom. Plyšové prstene, vyryté romantickými básňami, pochádzajú z Anglicka 16. storočia, zatiaľ čo akrostické prstene-hláskovanie slova v drahokamoch (napríklad „ohľad“-rubín, smaragd, granát, ametyst, rubín a diamant) v gruzínskej a viktoriánskej dobe.

Moderné sľubné prstene sa objavili ako hlavný trend iba v priebehu posledného desaťročia, a to predovšetkým vďaka publicite, ktorá obklopuje prstene celebrít (premýšľajte: Jonas Brothers a celebritný pár Miley Cyrus a Liam Hemsworth).

nevesta a ženích prvý tanec

Je sľubný prsteň rovnaký ako prsteň čistoty?

Niekedy, ale nie vždy. Keď Joe Jonas v rozhovore v roku 2008 povedal Podrobnosti, že prstene on a jeho bratov symbolizovali „prísľub sebe a Bohu, že zostaneme čistí“ až do manželstva, „sľubné prstene sa stali synonymom prsteňov čistoty.

Brinkman však chce urobiť rozdiel: „Niektorí ľudia si pomýlili terminológiu. Keď hovoríte o abstinencii - a prsten dáva rodič dieťaťu alebo sebe - hovorí sa mu krúžok čistoty. “ Sľubné prstene, na druhej strane, sa zvyčajne poskytujú ako prejav záväzku v medziach romantického vzťahu.

Sľubné načasovanie prsteňa a etiketa

Napriek tomu, že snubné prstene nie sú synonymom svadobných obrúčok, nemalo by sa s nimi zaobchádzať ľahko. 'Sľubný prsteň by mal byť daný potom, čo sa pár na nejaký čas stretne-rok alebo viac-, aby ukázali, ako vážne to myslia so svojim vzťahom,' hovorí Kelly McLeskey-Dolata, zakladateľka spoločnosti plánujúcej akcie a dizajnu. Pútavá udalosť v oblasti San Francisco Bay. Je teda samozrejmé, že sľubný prsteň by ste mali dávať alebo nosiť iba vtedy, ak ste na záväzok pripravení.

Brinkman si všimla, že nárast popularity sľubných prsteňov odráža rastúci trend párov šťastného spolužitia a/alebo manželstva neskôr v živote. Aj keď nemusia byť pripravení - alebo dokonca chcú - uzavrieť manželstvo, prsteň so sľubom naznačuje, že ich záväzok presahuje rámec bežného randenia alebo spoločného života.

vnútorné svadobné miesta v Oregone

Sú len pre ženy - alebo existujú aj chlapské prstene?

Keď počujete „sľubný prsteň“, v mysli sa vám hneď vybaví, že ho muž daruje žene. Prstene sľúbené chlapom sú však celkom bežné. Pamätáte si, že sme spomenuli Miley Cyrus a Liam Hemsworth? Pred svadbou v roku 2018 nosili Cyrus aj Hemsworth sľubné prstene. Niektoré páry si navzájom dávajú sľubné prstene. Inokedy jeden človek dá svojmu partnerovi, aby sa zaviazal k svojmu záväzku a ukázal, ako si tento vzťah váži. Pointa je, ktokoľvek môže dať alebo nosiť prsteň so sľubom.

Aký prst pokračuje v sľubnom prste?

Je len na vás, na ktorom prste - alebo dokonca na ktorej ruke - nasadíte svoj sľubový prsteň. Sľubné prstene je možné nosiť na akomkoľvek prste, hovorí Brinkman a dodáva, že niekedy sa dokonca nosia aj na retiazke na krku. Najbežnejší spôsob nosenia sľubného prsteňa je na prstenníku - na ľavej strane, ak nie ste ženatý, a na pravej strane, ak ste ženatý. Dôvod, prečo sa zvyčajne nosia na prstenníku ľavej ruky, pochádza zo starodávnej povery (ktorá bohužiaľ nie je anatomicky správna), že existuje žila, ktorá prebieha priamo z tohto prsta do srdca.

Ako by mal sľubný prsteň vyzerať?

Pokiaľ ide o štýl, čokoľvek sa týka sľubných prsteňov. Vážne, neexistujú tu žiadne pravidlá ani požiadavky. K obľúbeným motívom a štýlom prsteňov patrí srdce alebo prepletené vzory, ktoré predstavujú zväzok páru, prstene Claddagh a prstene večnosti, ako aj pásy s mozaikou alebo kompozitom z kameňov. „Zásnubné prstene majú takú posvätnú povahu; Sľubné prstene sú často vnímané skôr ako módny kúsok, “hovorí Brinkman, ktorý varuje pred zvolením štýlu, ktorý by mohol konkurovať zásnubnému prsteňu - ak je to váš prípadný zámer. 'Oba slúžia účelu,' hovorí Brinkman. 'Chcete sa uistiť, že nevyzerajú úplne rovnako.'

Koľko by mal stáť sľubný prsteň?

Neexistujú žiadne pravidlá ani usmernenia, koľko minúť na sľubné prstene, ale zvyčajne je to výrazne menej ako na zásnubný prsteň. V šperkoch Simon G. Jewelry sa prstene obvykle pohybujú od 500 do 2 000 dolárov; v Kay Jewellers sa pohybujú od 199 do 599 dolárov. 'Pamätajte si, že ľudia, ktorí si kupujú sľubné prstene, sú často mladší a nemajú finančné prostriedky na to, aby míňali veľa peňazí,' hovorí McLeskey-Dolata.

Kde kúpiť sľubný prsteň

Váš miestny klenotníctvo je najlepším miestom na začatie hľadania symbolickej prskavky pre vašu polovičku. To znamená, že ak máte len náladu na prehliadanie alebo si chcete rozšíriť obzory, toto sú niektoré z najlepších miest kúpiť sľubovacie prstene online .

  • Zales : Zales má pôsobivý výber sľubných prsteňov od Kúsky inšpirované Disney až romantický nekonečno a Prstene Claddagh . Ponúkajú šperky aj v rôznych cenových bodoch - suma, ktorú miniete, je v konečnom dôsledku na vás.
  • Etsy : Ak hľadáte niečo trochu osobnejšie, Etsy má na výber veľa zmysluplných (a lacných) šperkov. Darujte svojmu S.O. a elegantná kapela opečiatkované vašimi iniciálkami alebo si vyzdvihnite sadu koordinácia sľubných prsteňov môžete nosiť obaja.
  • zmeškali : Tieto elegantné šperky sú krásnym spôsobom, ako symbolizovať vašu lásku a oddanosť. A keďže väčšina prsteňov začína na cene nižšej ako 100 dolárov, sú aj cenovo dostupné. V závislosti od svojho rozpočtu sa môžete držať žiarivých kryštálov Swarovski alebo - ak sa cítite nalíčení - upgradovať na jemné šperky. Tak či onak, tieto ohromujúce prstene sú dokonalou rovnováhou pútavých a decentných.
  • Modrý Níl : Pokiaľ ide o oslavu míľnikov vo vzťahoch, Blue Nile je jedným z našich maloobchodných predajcov. Majú výber šperkov pre každú fázu vášho vzťahu, vrátane zásnub, svadobných a výročných prsteňov. Napriek tomu, že ich stránka nemá vyhradenú sekciu sľubných prsteňov, existuje veľa možností, ktoré sa na túto príležitosť hodia minimalistické štýly až oslnivý pásma večnosti .

Ako dať prsteň sľúbený

Ďalšia vec, pre ktorú neexistuje tvrdé a rýchle pravidlo? Ako dať prsteň so sľubom. Neprichádza s rovnakými tradičnými očakávaniami komplikovaného, ​​plánovaného návrhu, pri ktorom navrhovateľ padne na jedno koleno. Sľubné prstene sa najčastejšie udeľujú ako narodeniny, Valentín alebo darček k sviatku, hovorí McLeskey-Dolata. Aj romantická večera pre dvoch je ideálnym miestom na túto zmysluplnú výmenu. 'V prípade sľubného prsteňa je to skôr rozhovor o zmysle a prísľube, ktorý sa dáva,' vysvetľuje Brinkman. 'Zatiaľ čo pri zásnubách sa kladie dôraz na prsteň a' moment '.'

koľko rokov má manželka bruno mars

Čo sa stane s prsteňom, ak sa rozídete?

Aj keď majú sľubné prstene znamenať celoživotný sľub, veci sa dejú a vzťahy sa menia. V tomto prípade, aj keď je sľub zrušený, sľubné prstene nie sú vždy vrátené. V skratke? 'To závisí od povahy rozchodu,' hovorí Brinkman.

U mnohých párov zásnubné prstene predchádzajú zásnubám. Ak ste pripravení prejsť od sľubu k návrhu, vyskúšajte tieto romantické nápady na návrhy . Môžete sa tiež pozrieť, ako o to požiadali skutočná inšpirácia návrhom a dokonca a generátor myšlienok návrhov .