Hlavná Večierky Otázky na vašu najväčšiu večeru pri skúške, zodpovedané

Otázky na vašu najväčšiu večeru pri skúške, zodpovedané

Je to viac ako len skúška. Tu nájdete všetko, čo potrebujete vedieť o tomto predsvadobnom večere, od pozvánok po toasty. Svadobný skúšobný jedálenský stôl Nadtochiy/Getty Images
  • Lindsay prispieva článkami do denníka Lizapourunemerenbleus Worldwide so špecializáciou na svadobnú cestu a vytváraním svadobných plánov.
  • Lindsay vlastní obsahovú agentúru Tigar Types, ktorá pomáha firmám všetkých veľkostí rásť v ich digitálnych stopách.
  • Lindsay na voľnej nohe pre množstvo publikácií pokrývajúcich mnoho tém, od svadobných rád a plánovania po cestovanie, zdravie a ďalšie.
Aktualizované 12. apríla 2021

Pri plánovaní svadby je nepopierateľné vzrušenie. V dnešnej dobe však manželia dostanú viac ako jeden deň - získajú celý víkend! Ako tradícia odporúča, je zvykom usporiadať večer pred svadbou skúšobnú večeru na počesť vašich naj VIP hostí. Od toho, koho pozvať na špeciálne dotyky, ktoré pôsobia milým dojmom, tu poskytujeme konečný návod na zorganizovanie nezabudnuteľnej skúšobnej večere. Zvážte všetko, čo potrebujete vedieť o tejto tradícii.

1. Čo je to skúšobná večera?

Ako to definuje Tara Melvin z Perfect Planning Events v McLean vo Virgínii, americká tradícia skúšobnej večere je spôsob, ako zlúčiť rodiny v predvečer svadby. Môžete to považovať za vrcholný štart do budúcich zábavných časov!

Večera vo väčšine prípadov nasleduje po skúške alebo záverečnom programe v kostole alebo na mieste konania svadby. 'Poskytuje párom čas na usporiadanie súkromnej oslavy na počesť ich svadby, rodičov a ďalších najbližších rodinných príslušníkov a priateľov,' pokračuje Melvin. 'Umožňuje im to zjednotiť sa, premýšľať a oslavovať tesne predtým, ako sa vynoria do oceánu jednotlivcov, ktorí môžu alebo nemusia mať príležitosť zapojiť sa do rozhovoru vo veľký deň.'

2. Aká je história skúšobnej večere?

Po pravde povedané, je ťažké nájsť „oficiálnu“ históriu toho, kedy sa skúšobná večera stala súčasťou ikonického svadobného zážitku. Existuje však jeden predpoklad, ktorý môžeme pravdepodobne urobiť: začali si získavať popularitu, keď svadby prebehli z príležitostných udalostí v kostoloch alebo na dvore s grilom a namiesto toho sa stali produkciou, hovorí Thomas Waters, majiteľ a koordinátor udalostí spoločnosti The Renaissance v Richmonde, VA. Stalo sa to v päťdesiatych rokoch minulého storočia a svadobný trh, ako ho poznáme dnes, stále rastie.

Čím viac boli svadby honosnejšie a ozdobnejšie, tým dôležitejšia bola potreba absolvovať slávnostnú skúšku a zhromaždiť základných priateľov a rodinné memy. 'S touto svadobnou explóziou neostávalo nič iné, ako dať všetkých dohromady, aby nacvičili obrad, takže to pôjde hladko,' vysvetľuje. 'Vrhnite do skutočnosti, že fotografi a kameramani sú v dnešnej dobe veľmi bežnou vecou a zvyšuje to dôležitosť toho, aby boli všetci v správnom čase na správnom mieste.'

3. Kto sa zúčastňuje skúšobnej večere?

Aj keď sa dnes každý pár rozhodne, koho chce pozvať na všetky časti svadby, tradície sa sústreďujú okolo zoznam hostí zo skúšobnej večere . Alebo inak povedané: nie každý svadobný hosť by mal byť na tejto svadobnej večeri.

Ako plánovala svadba Janice Carnevale z Bellwether Events in Falls Church, Virginia vysvetľuje, typicky, keď je pár heterosexuálny, skúšobnú večeru organizuje rodina ženícha a účastníci sa obmedzia na svadobnú hostinu (družičky a ženíchov) a ďalších účastníkov obrad. Patria sem kľúčoví ľudia, ako sú zriaďovatelia, čitatelia a rodičia a starí rodičia. Služobníka môžete pravdepodobne vynechať, pokiaľ k nemu nebudete blízko.

Za posledných 20 rokov však hovorí, že sa zoznam hostí niekedy rozšíril o rodinných príslušníkov mimo mesta a niekedy dokonca aj o priateľov z mesta, ktorí už prišli do svadobného mesta. 'Hostiteľ skúšobnej večere je flexibilnejší, ako to bolo v minulosti,' pokračuje. 'Často páry organizujú tieto akcie alebo pomáhajú s nákladmi, najmä ak je táto večera väčšia ako svadobná hostina.'

4. Kto platí za skúšobnú večeru?

Melvin tradične hovorí, že skúšobná večera je súčasťou svadobného víkendu, ktorý organizujú a platia rodičia ženícha. Ako sme však postupovali s dobou, je to buď jedna strana rodičov páru, alebo spoločne rodičia. 'Moderné páry, ktoré sa chystajú investovať na svoju svadbu, zvyčajne absolvujú skúšobnú večeru,' dodáva.

SLEDUJTE VIDEO

5. Kde sa koná skúšobná večera?

Pokiaľ ide o nájsť miesto skúšobnej večere , vaše názory závisia od veľkosti vašej akcie. Ak organizujete menšiu akciu, môže sa hodiť aj súkromná miestnosť reštaurácie alebo malá banketová miestnosť v hoteli. Pri väčších udalostiach by ste sa mali pozrieť na tradičnejšie svadobné zariadenia, kde sa zmestia všetci vaši blízki.

6. Mali by ste poslať pozvánky na skúšobnú večeru?

Pretože pravdepodobne už míňate na svadobné oznámenia pekný cent, môžete sa odhlásiť z odosielania oficiálnych kancelárskych potrieb na svadobnú skúšku. A to je v poriadku! Ako hovorí svadobný plánovač Keith Willard z akcií Keitha Willarda vo Fort Lauderdale na Floride, spravidla neodporúča hromadné pozvánky na túto udalosť. Telefónny hovor alebo e-vite môžu namiesto toho mať pre vybraný zoznam hostí väčší význam. „Skúšobná večera má byť neformálnejšou udalosťou a osobné pozvanie predstavuje veľký krok v spojení rodín a priateľov. Ak existuje pozvánka, môže sa zameniť s uvítacou recepciou, ktorá sa líši od skúšobnej večere, “dodáva.

Predpokladajme však, že ste fanúšikom starého dobrého papiernictva a papierenského tovaru. V takom prípade by ste tiež mohli využiť príležitosť a ukázať trochu viac vynaliezavosti a prispôsobenia pozvánky na skúšobnú večeru , Hovorí Waters. „Tieto pozvánky nemusia byť formálnymi pozvánkami na skutočný svadobný obrad a hostinu. Zabavte sa s nimi, “pokračuje. 'Bez ohľadu na to, ako s nimi zaobchádzate alebo ako vyzerajú, pozvánky stále poskytnú páru a ich rodinám potrebné informácie o počte zamestnancov a výbere potravín, ak sú k dispozícii.' Nezabudnite hosťom poskytnúť informácie o tom, ako a kedy sa zúčastniť na pozvánkach na skúšobnú večeru.

pýtať peniaze namiesto svadobných darov

7. Existuje harmonogram skúšobnej večere?

Napriek tomu, že na plán večere z minúty na minútu nemusíte byť hlúpi, Melvin hovorí, že by ste si mali nájsť čas na všetko, čo chcete pokryť. Obvykle večer zahŕňa niekoľko aktivít vrátane príhovory , odovzdávanie darčekov členom svadobnej hostiny a rodičom, prezentáciu videa alebo fotografií páru , a tak ďalej. 'Pološtruktúrovaný večer s množstvom aktivít a obmedzeným časovým rámcom, zvyčajne asi tri hodiny, musí mať rámec časovej osi,' dodáva.

Odborníkom schválené nápady na skúšobnú večeru

Teraz, keď rozumiete základom, je čas začať kreatívne! Pretože je to intímnejší večer s najbližšími, je to perfektná príležitosť na to, aby ste doň vložili jedinečné a premyslené dotyky. Tu svadobní plánovači zdieľajú svoje obľúbené nápady na skúšobnú večeru:

Prispôsobte si to

Waters hovorí, že pár sa môže na skúškovej večeri so zhusteným zoznamom hostí zamotať do niektorých svojich obľúbených koníčkov, jedla alebo prikývnuť na svoj milostný príbeh. Môžete napríklad pomenovať nápoj po svojom domácom miláčikovi alebo sa zabaviť pri tabuľkových názvoch miest, ktoré ste navštívili. „Boli by ste prekvapení, ako malé veci budú tým najpamätnejším, čo si hostia odnesú so sebou,“ pokračuje. 'Nemysli na to príliš a nech to bude trochu organickejšie.'

Nech je to pohodlné

Ako hovorí Willard, skúšobná večera je vynikajúcim časom na stretnutie rodiny a blízkych priateľov pred tlakovým hrncom svadobného dňa. Aby ste sa uistili, že je každý v pohode a baví sa, hovorí, že chcete vytvoriť prostredie, ktoré umožní ľahký rozhovor medzi ľuďmi, ktorí sa predtým nestretli. 'Nasledujúci deň to bude dlhá cesta, umožníme rodine a priateľom ísť priamo k sebe, a potom prejsť párom, aby sme sa potom predstavili druhej osobe,' dodáva.

Nech je to krátke

Od nasledujúceho dňa - alias vaša svadba! - bude náročný deň; skúšobná večera nie je čas na celonočný hnev. Willard navrhuje začať v rozumnú hodinu a čo je dôležitejšie, skončiť v rozumnom čase. 'Na väčšinu skúšobných večerí vyčlením maximálne dve hodiny,' hovorí. 'Vďaka tomu budú vaši hostia známkou toho, kedy je možné odísť, a zníži sa tak príležitosť prehnane si dopriať jedlo aj pitie.'

Podeľte sa o chvíľu

Počas skúšobnej večere Waters povzbudzuje páry, aby sa pokúsili osloviť každého hosťa a podeliť sa s ním o chvíľu. 'Pretože vaša svadobná hostina bude v tomto bode oboznámená so všetkým, čo sa deje, možno budete chcieť zdieľať niekoľko minút navyše so svojimi hosťami mimo mesta,' pokračuje. 'Dajte im vedieť, ako ste šťastní, že to môžu urobiť a ako sa tešíte, že ich vidíte, najmä ak ste s nimi chvíľu nezdieľali priestor.'

Ako hovorí, malé objatie, očný kontakt a poďakovanie prejde s týmito hosťami dlhú cestu. 'Ak cestovali ďaleko, sú očividne nadšení z toho, že sú tam, a vedieť, že sa to cení, skokovo zvýši vašu zásobu,' dodáva.