Hlavná Slávnostná Recepcia Váš sprievodca po poplatkoch a daroch pre svadobných dôstojníkov

Váš sprievodca po poplatkoch a daroch pre svadobných dôstojníkov

Vstupy a výstupy o tom, kedy, ako a čo zaplatiť svojmu svadobnému predstaviteľovi. Oznámenie nevesty a ženícha na svadobnom obrade v kostole Schultzesovci
  • Simone Hill je majiteľom technického produktu pre spoločnosti Estée Lauder.
  • Simone, bývalá redaktorka časopisu Lizapourunemerenbleus, má skúsenosti s vývojom webových aplikácií a redakčným písaním.
  • Simone má titul Master of Business Administration z Columbia Business School.

Bez ohľadu na to, či vás sobáši náboženský alebo civilný predstaviteľ, s najväčšou pravdepodobnosťou zaplatíte svoje poplatky darom do domu uctievania alebo poplatkom (podobne ako by ste zaplatili iným svadobným predavačom). Tu je prehľad toho, čo môžete očakávať od svojho dôstojníka.

Ako zaplatiť svojmu náboženskému svadobnému dôstojníkovi

Poplatky za náboženské svadby

Väčšina náboženských domov namiesto účtovania poplatkov vyžaduje alebo dôrazne odporúča, aby ste dali peniaze, ktoré pokryjú náklady na výstavbu, údržbu a životné náklady svadobného obradníka. To, koľko dáte, je na vás. Môžete sa telefonicky alebo e -mailom opýtať, či má váš dom uctievania navrhovanú čiastku daru. Ak nie ste členom inštitúcie, výška daru môže byť vyššia. Dôvod, prečo je rozdiel v cenách pre členov oproti nečlenom, je ten, že sa predpokladá, že členovia pravidelne prispievajú do domu uctievania, zatiaľ čo nečlen nie.

Sklopenie vášho náboženského svadobného dôstojníka

Akýkoľvek dar, ktorý dáte, pôjde priamo do domu uctievania, a nie do odslúženého. Ak máte pocit, že sa chcete poďakovať, je v poriadku prispieť sprepitným alebo honorárom ministrovi, rabínovi, kantorovi alebo kňazovi, ktorý slúžil, ale môžu to dať späť do domu uctievania.

Ako zaplatiť úradníkovi za civilnú svadbu

Poplatky za úradnú svadbu

Najatie civilného dôstojníka je najpodobnejšie prijatiu ktoréhokoľvek z vašich ďalších profesionálov. Poskytnú cenu alebo cenovú ponuku, ktorá je pre ich služby štandardná, a môžu dokonca uviesť ceny na svojom webe. Štandardný poplatok za svadobného obradu sa zvyčajne pohybuje od 500 do 800 dolárov. Niektorí civilní činitelia účtujú príplatok za doplnky, ako sú skripty na obrad na mieru, predmanželské poradenstvo a/alebo skúška. Pred rezerváciou sa vopred opýtajte, čo obsahuje poplatok. Váš dôstojník môže pri rezervácii tiež požadovať percentuálny podiel z poplatku ako zálohu.

Prepitné pre civilného sobáša

Rovnako ako u ostatných profesionálov je spropitné na svadobného obradu nepovinné - ale očakáva sa. Obvykle je 50 až 100 dolárov štandardných a môžete ich dať svojmu úradníkovi, keď ich zaplatíte v plnej výške tesne pred obradom alebo po ňom.

Ako zaplatiť svadobnému dôstojníkovi priateľovi alebo rodine

Neponúkli by ste, že zaplatíte svojej slúžke za jej rolu (aj keď si to rozhodne zaslúži), ​​a to isté platí pre každého blízkeho, koho požiadate o svadbu. Váš priateľ alebo člen rodiny si môže predstavenie svojho obradu predstaviť ako svadobný dar pre pár. To znamená, že celebrovať svadbu je dosť veľká práca: Váš dôstojník bude pravdepodobne písať vlastnú službu a okrem svadby bude musieť urobiť čas aj na skúšku.

Keďže usporiadanie svadby je veľa práce, mali by ste darovať svojmu rodinnému príslušníkovi alebo priateľovi, aby ste im prejavili uznanie. Môžete im dať to isté, čo získate po zvyšok svadobnej hostiny, alebo jedinečný darček, ktorý hovorí o vašom vzťahu. Nie je to povinné, ale ak potrebujú získať osvedčenie, môžete sa ponúknuť, že im zaplatíte za hodiny alebo aplikáciu.

Zmluvy o náboženskej a občianskej svadbe

Jedno pravidlo, ktoré nemôžeme dostatočne zdôrazniť, je, aké dôležité je mať zmluvu s akýmkoľvek profesionálom, ktorého si rezervujete - vždy. Ale to, či úradník zmluvu používa alebo nie, sa líši. Ak je celebrant vedúcim vášho kultového domu, je pravdepodobne v poriadku zmluvu preskočiť. Je to niekto, kto vykonáva náboženské služby pre členov svojej kongregácie a nie je to niečo, na čom by mali zisk.

Aj keď niektorí civilní predstavitelia používajú pri rezervácii klientov zmluvy, nie je to štandard. Bez ohľadu na to, či používate náboženský alebo civilný úradník, odporúčame vám získať podrobnosti písomne ​​(v tlačenej kópii alebo e -mailom) a potvrdením prijatia. Predtým, ako to potvrdíte, skontrolujte všetky detaily, ako napríklad dátum, čas a miesto svadby, ako aj všetky menšie požiadavky, ako napríklad obrad sviečky jednoty. Písomný dôkaz o dohode slúži ako pripomienka a chráni vás a úradníka v prípade zrušenia zmluvy.

Tu nájdete štátneho zamestnanca alebo obradníka.

Dôležitejšie otázky, ktoré by ste mali položiť potenciálnym dôstojníkom, nájdete v našich radách tu.

Chcete ďalšie tipy na nájdenie obradu medzináboženského obradu? Pozri sa sem.