Hlavná Manželský Život Váš zjednodušený sprievodca k zmene mena po svadbe v Arizone

Váš zjednodušený sprievodca k zmene mena po svadbe v Arizone

Ste pripravení zmeniť priezvisko po tom, čo poviete „Mám?“ Tu je návod, ako to urobiť v štáte Grand Canyon. Arizonský manželský pár Fotografia Elyse Hall
 • Elena vytvára obsah pre rôzne tlačené a digitálne publikácie vrátane kníh Lizapourunemerenbleus, The Bump, Rodičia, Real Simple a Good Housekeeping.
 • Elena je bývalá svadobná redaktorka, ktorá zastávala pozície v Modern Bride and Bridal Guide a prispela do Lizapourunemerenbleus Ultimate Wedding Lookbook.
 • Elena je v súčasnosti vedúcou redaktorkou časopisu Happify Health, pomocnou inštruktorkou Univerzity Pace, nezávislou spisovateľkou a poradkyňou pre obsah ...
Aktualizované 26. mája 2020 Zahrnuli sme produkty tretích strán, ktoré vám pomôžu navigovať a užiť si najväčšie chvíle života. Nákupy uskutočnené prostredníctvom odkazov na tejto stránke nám môžu zarobiť províziu.

Voľba, či budete alebo nie po svadbe si zmeňte meno je úplne na vás Ale aj keď o tom len premýšľate, je dobré porozumieť všetkému, čo je potrebné na to, aby bol prechod legálny. Najmä preto, že v AZ budete musieť aktualizovať MDV do 10 dní od prijatia novej prezývky (začnite teda plánovať ASAP!). Zmena mena v Arizone konkrétne vyžaduje trochu know-how a niekoľko rôznych krokov, preto sme to pre vás rozdelili v ľahko zrozumiteľnom sprievodcovi.

Predtým, ako sa dostaneme k všetkým podrobnostiam, by sme mali spomenúť, že existuje služba, ktorá vám tento proces môže ešte viac zjednodušiť. Hovorí sa mu HitchSwitch a zistili sme, že je neuveriteľne nápomocný a bezproblémový pri práci. Ak sa zaregistrujete do niektorého z jeho balíkov, budete musieť vyplniť jediný online dotazník. Odtiaľ bude spoločnosť poskytovať a automaticky vypĺňať všetky formuláre, ktoré si vyžaduje vaša zmena mena - ktoré, ako čoskoro uvidíte, existujú veľa z. (Všimnite si toho, že pre vaše súkromie a pokoj v duši nebudú požadovať veci ako vaše číslo sociálneho zabezpečenia. Namiesto toho vám poradia, ako manuálne pridať citlivé informácie do dokumentov, ktoré poskytli.) dostávajte prispôsobené pokyny na odoslanie všetkého, čo skutočne odvádza tlak. Ceny sa pohybujú od 39 do 99 dolárov, v závislosti od toho, ktoré ďalšie úlohy - napríklad odosielanie predplatených obálok s poštou - by ste chceli, aby zvládol aj HitchSwitch. Áno, sú to dodatočné náklady, ale ak ste už zbrklí v plánovaní svadby, rozhodne to stojí za zváženie.

Bez ohľadu na to, ako zmeníte svoje priezvisko v AZ, o tomto procese by ste mali vedieť niekoľko dôležitých vecí. Tu je náš návod, ako si zmeniť meno v Arizone.

darčeky pre kvetinky a nositeľku prsteňov

Ako získať sobášny list v Arizone

Prvý krok na ceste k zmene mena? Vyplnenie žiadosti o manželský preukaz v Arizone. Je to preto, že na legálne uzavretie manželstva v štáte potrebujete manželský preukaz v Arizone. Váš budúci sobášny list bude dôkazom vášho manželstva, ktoré ukážete, aby ste si mohli zmeniť meno.

Kontaktujte úrad svojho okresného úradníka a požiadajte ho o formulár a zistite, ako funguje. Vy a váš budúci manžel sa musíte osobne dostaviť, aby ste získali manželský preukaz v Arizone.

Ešte si nie ste istí, na čo by ste chceli zmeniť svoje meno? Dobrou správou je, že predtým, ako získate sobášny list, sa nemusíte rozhodnúť pre svoje meno v manželstve. 'V niektorých štátoch budete musieť zmeniť názov samotnej licencie,' hovorí Jake Wolff, zakladateľ HitchSwitch. 'Ale v Arizone nemusíte meno plánovať vopred.'

Aké dokumenty potrebujete?

Na získanie manželského preukazu v Arizone budete obaja potrebovať platný vládny doklad totožnosti s fotografiou (vodičský preukaz, pas atď.). Budete tiež musieť zadať svoje číslo sociálneho poistenia.

Koľko to stojí?

Koľko stojí sobášny list v Arizone? 83 dolárov Certifikované kópie bohužiaľ stoja príplatok.

Dôležité veci na zapamätanie:

Svadobnú licenciu môžete získať v ten istý deň ako svadbu (aj keď to možno nebudete chcieť tak skoro prerušiť) až rok pred svadbou. Po obrade si dajte svedectvo a do 30 dní ho vráťte, aby bolo oficiálne. Na podanie žiadosti o zmenu zákonného mena na Správe sociálneho zabezpečenia (SSA) budete potrebovať oficiálny sobášny list.

Ak chcete získať ďalšie informácie o získaní manželského preukazu v Arizone, kontaktujte svojho miestny súdny úradník , pretože špecifiká sa môžu líšiť v závislosti od lokality alebo sa môžu časom meniť. Oženiť sa niekde inde? Skúste namiesto toho skúmať, ktoré požiadavky štátu (alebo krajiny!) Sú.

Ako podať žiadosť o zmenu mena v Arizone

Ak meníte svoje meno na priezvisko, je to buď manželské alebo delená kombinácia vášho i vášho manžela, budete môcť preskočiť petičný krok za zmenou mena a prejsť rovno na aktualizáciu karty sociálneho zabezpečenia. Na vykonanie týchto druhov zmien mena v Arizone môžete použiť svoj sobášny list.

Ak chcete podstúpiť viac komplexná zmena názvu , ako napríklad vytvorenie úplne nového priezviska alebo zmena krstného mena, budete musieť obrátiť sa na súd, hovorí Wolff. Niekedy je to tiež nevyhnutné v prípade rozvodu, podľa Webová stránka súdov AZ .

Kontaktujte svojho krajský vyšší súdny úradník aby ste sa dozvedeli viac o tomto procese, pretože rôzne úradnícke kancelárie môžu vyžadovať rôzne formy. Mali by ste sa tiež informovať na časový harmonogram a náklady.

Ako dosiahnuť zmenu názvu sociálneho zabezpečenia v Arizone

Zmena mena po svadbe v AZ - a vlastne kdekoľvek v USA - zahŕňa aktualizáciu vašich informácií pomocou správy sociálneho zabezpečenia. Iba potom, čo si zmeníte meno pomocou sociálneho zabezpečenia, budete môcť aktualizovať svoj pas a vodičský preukaz v Arizone.

Aké dokumenty potrebujete?

Najprv kompletný formulár SS-5 , oficiálna žiadosť o kartu sociálneho zabezpečenia. Dodá sa s podrobnými pokynmi.

čo vložiť do krabice na návrh družičky

Prihlášku môžete odoslať poštou alebo ju môžete odoslať v miestnej pobočke SSA. Použi lokátor tu nájsť to. (Bonus za prácu s HitchSwitch? Jeho balík 69 dolárov obsahuje predplatené poštové obálky, takže poštovné nemusíte získavať sami. Hej!) Budete tiež musieť predložiť:

 • Dokumentácia o zmene mena (váš sobášny list alebo súdny príkaz)
 • Doklad totožnosti (napríklad váš vodičský preukaz alebo občiansky preukaz)
 • Doklad o občianstve, ak ste ho ešte nezakladali pomocou SSA (platí váš rodný list alebo pas)

Pozrite sa na SSA úplné pokyny na opravu karty nájdete tu.

Koľko to stojí?

Fíha, tu nie sú žiadne poplatky! Prostredníctvom SSA si môžete zadarmo zmeniť meno.

Dôležité veci na zapamätanie:

Ak nechcete dočasne opustiť pôvodné dokumenty (napríklad sobášny list alebo rodný list), budete o ne musieť požiadať prihlasovacie úrady, pretože SSA vyžaduje originálne alebo osvedčené dokumenty a neprijíma fotokópie.

Ako získať zmenu názvu vodičského preukazu v Arizone

Urobte to rýchlo! Štátne zákony vyžadujú, aby ste si aktualizovali vodičský preukaz alebo občiansky preukaz do 10 dní od zmeny zákonného mena v Arizone. To sa však musí stať potom, ako to oznámite SSA. Keď si zmeníte meno pomocou sociálneho zabezpečenia, prípona Arizona ministerstvo dopravy odporúča počkať dva dni, kým ich počítačový systém zaregistruje zmenu. Potom choďte do svojho miestneho Arizona Motor Vehicle Division (MVD) aktualizovať svoje meno vo vašej licencii.

Aké dokumenty potrebujete?

Keď idete do MVD, prineste identifikačný údaj, ktorý predstavuje vaše nové aj predchádzajúce meno. To môže zahŕňať vašu aktuálnu licenciu a váš sobášny list alebo súdny príkaz na zmenu mena. Odporúčame vám zavolať vopred, aby ste zistili, čo ešte potrebujete priniesť.

Koľko to stojí?

Náklady na aktualizáciu vášho vodičského preukazu v Arizone závisia od vášho veku, hovorí Wolff.

 • Vo veku 16-39 rokov: 25 dolárov
 • Vo veku 40-44 rokov: 20 dolárov
 • Vo veku 45 až 49 rokov: 15 dolárov

Dôležité veci na zapamätanie:

Vždy si prineste originály alebo overené kópie dokumentov. Arizona MVD neprijíma fotokópie.

Ako získať zmenu názvu pasu v Arizone

Hneď ako vám príde nová karta sociálneho zabezpečenia, môžete si nechať zmeniť meno v americkom pase. (Tieto kroky nie sú špecifické pre Arizonu.) Môžete to urobiť poštou, ak od vydania vášho aktuálneho pasu neuplynul ani jeden rok. V ostatných prípadoch sa budete musieť osobne dostaviť na a zariadenie na prijatie pasu . Zistite viac na Travel.State.Gov .

Aké dokumenty potrebujete?

Formulár, ktorý musíte vyplniť, aby ste si mohli zmeniť meno v pase, a dokumenty, ktoré s ním budete musieť predložiť, závisia od stavu vášho existujúceho pasu. S najväčšou pravdepodobnosťou budete potrebovať:

 • Formulár DS-5504, DS-82 alebo DS-11, podľa toho, čo sa vás týka (všetky tieto formuláre sú k dispozícii na Travel.State.Gov - zistite, čo tam budete potrebovať)
 • Váš najnovší americký pas, dôkaz o americkom občianstve a/alebo platný preukaz totožnosti
 • Váš pôvodný alebo osvedčený dokument o zmene mena (sobášny list alebo súdny príkaz)
 • Farebná pasová fotografia (HitchSwitch vám môže pomôcť získať jednu z nich aj ako súčasť najobľúbenejšieho balíka)
 • Peniaze na zaplatenie príslušných poplatkov

Koľko to stojí?

Ak dokončíte DS-5504, zmena mena v pase vás nebude stáť nič. V opačnom prípade vás to bude stáť 30 dolárov za cestovný pas, 110 dolárov za knihu alebo 140 dolárov za oba. Dokončenie DS-11 si tiež vyžaduje poplatok za spracovanie vo výške 35 dolárov. V zhone? Zrýchlená služba stojí navyše .

Tipy na darčeky na 3 roky

Dôležité veci na zapamätanie:

The Ministerstvo zahraničných vecí USA webová stránka by mala byť vašim konečným zdrojom pravdy, pretože tento proces vyzerá odlišne v závislosti od jedinečnej situácie.

Ako inak si zmeniť meno v Arizone

Po dokončení zmeny oficiálneho mena v Arizone budete musieť zaistiť, aby všetky ostatné dôležité záznamy a účty obsahovali vaše nové meno. Podeľte sa o svoje aktualizované informácie s:

 • Váš zamestnávateľ
 • Finančné inštitúcie
 • Poskytovatelia poistenia
 • Poskytovatelia zdravotnej starostlivosti
 • Každý, kto to potrebuje!

Je dobré prejsť si peňaženku a zistiť, ktoré kreditné, debetné a členské karty existujú a budú potrebovať zmenu názvu. Sledujte tiež, ako prichádzajú vaše účty, a skontrolujte si na nich svoje meno. Majte prehľad o aktualizácii príslušných entít, kým neprestanete dostávať čokoľvek so svojim starým menom.

Teraz, keď viete, ako si legálne zmeniť meno v Arizone, môžete sa rozhodnúť, ako k tomuto postupu pristúpite. Chcete si urobiť DIY alebo získať ďalšiu pomoc? Vieme, že ste nadšení, že si môžete užiť novomanželský život (a nepotrebujete ďalšie, ktoré by ste pridali na svoj plánovací tanier svadby.) Služba zmeny mena vám z celého procesu uberie hádanie. Sakra, HitchSwitch vám dokonca pomôže zmeňte svoje meno na sociálnych sieťach -len vravím.