Hlavná Slávnostná Recepcia Najlepších 10 otázok týkajúcich sa etikety na svadobné oznámenia bolo zodpovedaných

Najlepších 10 otázok týkajúcich sa etikety na svadobné oznámenia bolo zodpovedaných

Podpísané, zapečatené, doručené. Etiketa na svadobné oznámenia STUDIO JENNY FU
  • Maddy píše pre Lizapourunemerenbleus so špecializáciou na krásu, udržateľnosť, duševné zdravie a inkluzívnosť.
  • Predtým, ako sa Maddy pripojila k Lizapourunemerenbleus Worldwide, napísala pre niekoľko rôznych publikácií, vrátane Insider, Bustle, Real Simple a Apartment Therapy.
  • Maddy má bakalársky titul v časopiseckej žurnalistike a magisterský titul v oblasti zdravotníctva, vedy a environmentálneho spravodajstva (oba pochádzajú z Medill School Northwestern ...
Zahrnuli sme produkty tretích strán, ktoré vám pomôžu navigovať a užiť si najväčšie chvíle života. Nákupy uskutočnené prostredníctvom odkazov na tejto stránke nám môžu zarobiť províziu.

Vaše svadobné oznámenia sú jedným z najdôležitejších prvkov vášho dňa, pretože hosťom poskytujú zásadné informácie (rovnako ako vaša svadobná webová stránka, na ktorej sa môžu nachádzať všetky podstatné detaily, ako sú informácie o vašom mieste konania, register a zoznam hostí). Keďže papiernictvo je rozšírením vašej osobnej svadby, budete si chcieť vybrať dizajn, ktorý s vami, snúbencom, rezonuje. ( Pozvánky na uzol ponúka množstvo rozložení a farieb, aby ste mohli prispôsobte si svadobné potreby tak, aby vás odrážali ). Napriek tomu môže pri starostlivosti o pozvánky na svadbu alebo dátumy uloženia nastať niekoľko otázok (napríklad kedy ich máte rozoslať?). Tu je niekoľko odpovedí na vaše najaktuálnejšie otázky súvisiace s pozvánkami na svadbu.

1. Kedy by sme mali rozoslať naše svadobné oznámenia?

Pozvánky tradične odchádzajú šesť až osem týždňov pred svadbou. V prípade, že nežijú v meste, poskytuje hosťom dostatok času na vyčistenie cestovných poriadkov a zabezpečenie cestovania. Ak je to cieľová svadba, dajte hosťom viac času a pošlite ich tri mesiace pred svadbou. Väčšina párov tiež vysiela karty s uložením dátumu aby si ich hostia mohli ponechať deň vo svojom kalendári, než sa dostanú do drobných detailov. Dátumy uloženia sú spravidla rozoslané šesť až osem mesiacov pred svadbou .

2. Kedy by sme mali urobiť termín pre RSVP?

Stanovte si termín RSVP dva až tri týždne pred dátumom svadby, aby ste mali dostatok času na získanie konečného počtu zamestnancov stravovacieho zariadenia (týždeň vopred) a na dokončenie tabuľky miest na sedenie. Ak niektorí hostia stále neodpovedali do stanoveného termínu, zavolajte im rýchlo a požiadajte ich o potvrdenie účasti (stále prostredníctvom pošty), aby ste mali všetky ich informácie.

3. Kam zaradíme informácie o našom svadobnom webe?

Váš dátum svadby by mal obsahovať aj vašu svadobnú webovú stránku. Jednoduchý „TaylorandPayton.com“ je všetko, čo skutočne potrebujete. Mnoho návrhov na Pozvánky na uzol poskytne vám priestor na uvedenie informácií o registri, aby vám vaši hostia mohli ľahko kúpiť darček. Ak chcete (alebo ak nemáte dátumy uloženia), môžete do oficiálnych pozvánok vložiť webovú adresu s prílohou (malá karta, ktorá informuje hostí, že môžu nájsť ďalšie podrobnosti online).

4. Mali by sme zahrnúť informácie o našom registri do našich pozvánok alebo dátumov uloženia?

Zahrnutie informácií o registri na svadobné oznámenia alebo dátumy uloženia je považované za neslušné, pretože môže pôsobiť dojmom, že žiadate darčeky. Ale pokračujte a vložte informácie o svojom registri priamo na svadobnú webovú stránku (register Knot All-in-One vám umožňuje zahrnúť odkazy zo všetkých miest, kde ste zaregistrovaní). Ak sa chystáte na svadobnú sprchu, môžete do pozvánok na svadobnú sprchu vložiť informácie z registra (existuje toľko zábavných návrhov, z ktorých si môžete vyberať). Uzol ). Môžete tiež povedať svojej svadobnej hostine, rodičom a blízkym priateľom, kde ste zaregistrovaní, a nechať ich vyplniť hostí.

čo nosíš pod svadobnými šatami

5. Máme svadbu iba pre dospelých (žiadne deti). Ako môžeme zaistiť, aby to bolo našim hosťom jasné?

Adresujte svoje pozvánky správne - každému hosťovi menom, nie „a hosť“ - a hostia by mali pochopiť, že pozvánka je určená iba pre uvedených hostí. Ak zistíte, že niektorí odpovedia s pridanými menami ich detí, zavolajte im a vysvetlite, že máte svadbu iba pre dospelých a dúfate, že sa ešte môžu zúčastniť. Ak je vo vašej rodine veľa detí, možno by ste mali zvážiť zamestnanie alebo opatrovanie opatrovateľky. Nie je to síce povinné, ale je to milé gesto. Nezabudnite tieto informácie uviesť na svadobnom webe.

6. Ako dáme hosťom vedieť náš dress code?

Najľahší spôsob, ako porozumieť, je zahrnúť a dress code v pravom dolnom rohu pozvánky alebo na recepčnej karte. „Čierna kravata“, „koktejlové oblečenie“ alebo „neformálne oblečenie“ sú prijateľné formulácie. (Verte nám, vaši hostia ocenia heads-up). Váš návrh pozvánky môže tiež informovať hostí. Ultraformálne, tradičné pozvanie s kníhtlačou a kaligrafiou poskytne hosťom náznak formálnej povahy udalosti, zatiaľ čo pozvánka s hravým písmom a jasnými farbami by sa hodili oveľa viac ležérny štýl. Prezrite si rôzne možnosti na Pozvánky na uzol nájsť dizajn, ktorý bude odrážať štýl vašej svadby. Ďalšou možnosťou je nasmerovať hostí na vašu svadobnú webovú stránku, kde sa môžete podrobnejšie informovať o víkendových udalostiach a obliekaní na neformálnejšom fóre.

7. Musíme pozvať každého hosťa na rande alebo na „plus-jeden“?

Nie, nemusíš. Ak hosť nie je ženatý alebo má vážny vzťah, je úplne prijateľné pozvať ho sólo. Väčšina hostí pochopí, že bez „a hosťa“ alebo iného mena na pozvánke nie sú pozvaní s plus-one. Aj keď je vždy príjemné pozvať každého s hosťom, môže sa to rýchlo sčítať (z hľadiska počtu zamestnancov aj nákladov). Ak hosť odpovedá na dva, zavolajte im a vysvetlite, že sa snažíte usilovne pracovať so svojim zoznamom hostí, bohužiaľ sa vám nepodarilo pozvať všetkých s hosťom. Ak si uvedomíte, že sa spoja takmer všetci, možno budete chcieť pozvať plus jednu pozvánku aj svojim niekoľkým slobodným priateľom a rodinným príslušníkom.

8. Kde uvádzate spiatočnú adresu na svadobných pozvánkach?

Spiatočná adresa je spravidla uvedená na zadnej klapke obálky. Tiež by mala byť použitá spiatočná adresa osoby (osôb), ktorú ste určili na prijímanie kariet odpovedí, či už ide o vašich rodičov alebo vás (tradične ktokoľvek, kto organizuje svadbu, spracováva karty s odpoveďami). Nezabudnite, že Obálka RSVP by mala byť vytlačená aj s touto adresou (a mala by zahŕňať poštovné).

9. Ak je naša svadobná hostina len pre najbližšiu rodinu, je v poriadku pozvať ľudí iba na obrad?

Toto je zložitá situácia. Štandardná etiketa hovorí, že každý, kto sa zúčastní obradu (alebo svadobnej sprchy, zásnubnej hostiny alebo svadobnej hostiny), by mal byť pozvaný na svadbu - to znamená obrad a hostinu. Ak pozvete hostí na jedného a nie na druhého, mohlo by to odoslať správu, že ich tam chcete počas skutočného obradu, ale buď nechcete platiť za tanier na večierku, alebo sa dostatočne nestaráte, aby ich tam mali skutočne oslávte svoj novomanželský stav.

10. Pozval som svojho priateľa a ich S.O. (podľa mena na pozvánke) na svadbu, ale nedávno sa rozišli. Teraz chcú priviesť priateľa, ktorého nemám rád - môžem im povedať nie?

Ak ste pozvánku formulovali tak, že na obálke uvediete meno ich partnera (nie „a hosť“), máte plné právo povedať nie. Pozvánky sú spravidla neprenosné, ak sú ľudia pozvaní podľa mena. Vysvetlite, že nie ste priateľskí s ich hosťom a želáte si, aby bola svadba obmedzená na blízkych priateľov a rodinu. Ak ste pozvali všetkých svojich priateľov na rande bez dátumov, dajte im vedieť, že nebudú jediní, ktorí prídu sólo (v prípade, že je to ich starosť).