Hlavná TV Ženatý na prvý pohľad Odborný pastor Calvin Roberson odhaľuje, prečo dohadzovači verili, že Derek Schwartz a Heather Seidel sú kompatibilné: Exkluzívne

Ženatý na prvý pohľad Odborný pastor Calvin Roberson odhaľuje, prečo dohadzovači verili, že Derek Schwartz a Heather Seidel sú kompatibilné: Exkluzívne

  MAFS Derek Heather Pastor Cal Odborník na manželstvo, pastor Calvin Roberson otvára The Faircityfire v exkluzívnom rozhovore o tom, prečo on a ostatní dohadzovači verili, že Derek a Heather sú zhodní – prečítajte si otázky a odpovede tu. (Foto s láskavým dovolením FYI)

Teraz vysvetľuje odborník. Pastor Calvin Roberson, jeden z účastníkov diskusie v 4. sezóne FYI's Vydatá na prvý pohľad , hovorí, že pevne verí, že Derek Schwartz a Heather Seidel mali schopnosť uspieť.

ako sa oženiť v kalifornii

Bohužiaľ, manželstvo páru sa skončilo v utorok, 13. septembra, epizóda, keď Heather oznámila, že sa chce rozviesť s Derekom - len dva týždne po tom, čo sa vzali. Diváci špekulovali, že únia zlyhala možno preto, že od začiatku neboli kompatibilné. Experti však mali dobre mienené dôvody na to, aby spojili letuška z Miami (32) a manažér účtu (35).

Čítať Faircityfire exkluzívne otázky a odpovede s pastorom Calom nižšie.

1. Toto bola ťažká epizóda a je jasné, že ste nechceli, aby sa tí dvaja rozviedli. Prečo ste mali pocit, že mali zostať v manželstve a prečo ste si mysleli, že sú kompatibilné?

Máš úplnú pravdu! Naozaj som nechcel, aby sa rozviedli. Všetci sme počuli, že „manželstvo vyžaduje prácu“, ale musím priznať, že nikto nemôže byť dostatočne pripravený na ťažkosti, s ktorými sa tieto páry stretávajú pri svadbe s úplne cudzím človekom. Ani po rozsiahlych dotazníkoch, osobných pohovoroch, psychologických hodnoteniach a pod., stále nemôžeme zaručiť manželský úspech.

Každý pár, s ktorým sa stretneme, má potenciál uspieť a Derek a Heather nie sú výnimkou. Heather je inteligentná osoba milujúca zábavu s láskyplným vzťahom k svojim rodičom. Derek je dobrodružný, kariérne orientovaný a má veľmi flexibilnú a ústretovú povahu. Skvelý vzťah má aj s mamou. Majú tiež podobné duchovné pozadie. Toto, okrem iných kompatibilných vlastností, boli dôvodom, prečo boli spárované.

Rovnako ako všetky naše vybrané páry majú všetky základné ingrediencie potrebné na to, aby boli úspešné. Otázkou je, či budú trpezliví, transparentní, flexibilní a dostatočne odhodlaní na to, aby zostali vo vzťahu aj počas prvých zápasov, kým neuvidia skutočné dôvody, prečo boli spárovaní.

2. Čo by ste navrhli Heather urobiť inak vo svojom správaní? Mysleli ste si, že po medových týždňoch bola čo i len najmenšia šanca?

Heather aj Derek mali oblasti, v ktorých mohli manželstvu pomôcť. Niekedy sa človek môže prehovárať od šťastia tým, že sa viac pozerá na problémy ako na riešenia. Heatherovo zameranie na fajčenie a skorý konflikt spôsobili, že si vybudovala emocionálnu stenu, ktorú bolo pre ňu ťažké vidieť ďalej a ktorú Derek ťažko prelomil. Akonáhle si človek neustále hovorí, že nemôže urobiť určitú vec, stáva sa to samonapĺňajúcim sa proroctvom. Heather má skvelé vlastnosti, ktoré by mohli byť prínosom v Derekovom živote, keby to dokázala vydržať.

Derek, na druhej strane, pravdepodobne potreboval dať Heather priestor. Jeho dychtivosť byť emocionálne a fyzicky blízko bola na ňu možno priveľa. Počas ich hádok tiež povedal zraňujúce veci, ktoré pridali tehly na stenu, ktorú stavala. Boj s ohňom ohňom môže fungovať vo vojenskom konflikte, ale nikdy nie vo vzťahoch, pretože obe strany budú pohltené. Zraniť ľudí vo vzťahových bojoch s ohňom. Zdraví ľudia používajú vodu na rozptýlenie konfliktu.

Derek a Heather mali stále dobrú šancu, aby ich vzťah fungoval, dokonca aj po medových týždňoch. V tom čase sa však Heather cítila ohromená, čo znamenalo, že jej emocionálna stena bola príliš zastrašujúca na to, aby ju zdolala. Pravdou však je, že ju dokázala zbúrať len ona. Derek chcel určite pokračovať, no na manželstvo treba samozrejme dvoch.

3. Na čom podľa vás pracuje teraz, keď sa manželstvo skončilo?

Verím, že Heather môže byť stále šťastne vydatá, aj keď nie za Dereka. Stále má úžasné vlastnosti, ale musí byť otvorená pozitívnym návrhom a radám ľudí, ktorým na nej záleží. Počula, ako jej priateľka Amber dáva solídne rady, ako vo vzťahu zostať a dať mu šancu, ale rozhodla sa nepočúvať. Aj keď chápem Heatherinu túžbu robiť vlastné rozhodnutia, človek nemôže nájsť úspech vo vzťahoch alebo živote iba počúvaním vlastného soundtracku. Potrebujú informácie od dôveryhodných priateľov, rodinných príslušníkov a poradcov.

Darčeky k 17. výročiu svadby

Úspešné vzťahy vyžadujú odhodlanie. Skutočný záväzok je o úplnom zapojení sa do prenasledovania napriek dočasným konfliktom alebo výzvam. Oddanosť je oveľa hlbšia než len dobrý pocit zo situácie, v ktorej sa nachádzate.  Pocity sú prechodné a nespoľahlivé. Budú prichádzať a odchádzať, ale odhodlanie prekonáva výzvy s vierou, že odmena a dobré pocity nakoniec prídu, ak jednoducho zostanete v hre a budete spolupracovať. Heather bude musieť prijať tento princíp, aby uspela v budúcich vzťahoch.

  Pastor Cal Roberson MAFS sa oženil s odborníkmi na prvý pohľad

Odborník na manželstvo, pastor Calvin Roberson otvára The Faircityfire v exkluzívnom rozhovore o tom, prečo on a ostatní dohadzovači verili, že Derek a Heather sú zhodní – prečítajte si otázky a odpovede tu. (Foto s láskavým dovolením FYI)

Štyri. A čo Derek?

Verím, že Derek je tiež skvelým kandidátom na manželstvo. Zatiaľ čo chce byť v šťastnom vzťahu , musí tempo sám. Jedným z dôvodov, prečo bol Derek vybraný, je jeho flexibilita a ochota vyhovieť a pracovať na riešení. Verím, že mohol byť pre Heather skvelým partnerom, no chcel by som, aby Derek nebojoval oheň ohňom. Ľahšie sa oháňať, keď sa cítite zranení, než ísť na vyššiu cestu. Ale v úspešných vzťahoch sa naučíte, že niekedy musíte ustúpiť, aby ste získali.

Aj keď niektorí môžu povedať, že som bol na Heather prísnejší ako na Dereka, vôbec to tak nie je. Derek bol flexibilný a ochotný napredovať vo vzťahu, tak ho nebolo treba presviedčať, aby zostal. Išiel sa prebojovať cez ťažkosti. Teraz, samozrejme, keby sa pohli dopredu, Derek by mal nejaké osobné problémy, o ktorých by sme diskutovali, ale nikdy sme nedosiahli tento bod.

5. Čo si z tejto situácie môžu odniesť diváci, ktorí dúfajú v lásku?

Našou najúprimnejšou nádejou je, že tento experiment poskytne divákom príležitosť uveriť v lásku. Nerobíme to pre dramatický alebo len filmový efekt, ale s nádejou, že každý pár uspeje. Verím, že ľudia sa môžu dozvedieť o úspechu vo vzťahu dvoma spôsobmi: pozorovaním situácie alebo účasťou na situácii. Osobne by som sa radšej poučil z pozorovania niečích chýb a robil inak, než aby som si tým istým problémom musel prejsť sám.

Modlím sa, aby naši diváci pozorovali vzťah Dereka a Heather a uvedomili si, že všetci máme v sebe potenciál byť šťastní a úspešne manželia. Pamätajte však, že potenciál je len možnosť. Ľudia žijú celý svoj život s neaktivovaným potenciálom. Jediná vec, ktorá ho aktivuje, je robiť náročnú prácu, aj keď sa vám nechce. Ťažká práca je odhodlaná, odpúšťajúca, transparentná a ochotná sa dohodnúť. Ak to dokážu, dokážu prekonať takmer čokoľvek. Nie je to jednoduché a štatistiky rozvodov potvrdzujú, že mnohí sa rozhodnú prestať fajčiť namiesto presadzovania. To je dôvod, prečo moja žena a ja často hovoríme v našom Ženatý a nahý konferencie, manželstvo nie je pre pankáčov!

Vydatá na prvý pohľad vysiela v utorok o 20:00. ET na FYI.